Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


bigbunny -> Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 12:31:21)

Živjo!
Upam, da mi bo katera lahko pomagala. Z možem razmišljava o hipotekarnem kreditu. Imava eno hišo katere sem lastnik jaz. Tu pa se pojavi težava. V hiši živi moja babica. ateri nikakor ne bom mogla dopovedat kdo je cenilec, kaj počne... ona bi ga zmerjala, napadala in klicala policijo. Kaj je za nardit? Midva bi kupila to hiško v  kateri imava sedaj stanovanje. Cena je zelo visoka in tako bi zastavila najino hišo + to katero bova kupila. Ker bi še bilo potrebno poplačat že obstoječi kredit : 30.000eur. kredita imava sedaj 560eur na mesec + 200eur najemnine. Skoraj 800eur torej. Za top vsoto bi lahko plačevala kako hipoteko pa še najino bi bilo. A mi lahko katera kaj svetuje?

A pozna katera http://ellissa.cjb.net/ ?? Ponujajo nekake kredite?

Za pomoč vam bom zelo hvaležna.




sazi -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 12:34:23)

Ali je problem samo v tem, da ne veš, kako bi prišla do ocene hiše, ki jo želiš zastaviti?




bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 12:44:34)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Ali je problem samo v tem, da ne veš, kako bi prišla do ocene hiše, ki jo želiš zastaviti?


Sazi... ja to je najin največji problem. Nevema kaj storiti. Nočeva da bi babica zbolela, se prestrašila ali kar koli. Tudi če ji razložima za kaj se gre nebo razumela. Ne ve kaj je kredit, kaj je hipoteka, kdo ali kaj je cenilec.....

Pa ta povezava ki sme jo dala me zanima če katera pozna.





Gina -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 12:52:24)

Ja kaj bo pa z babico, ko bosta vidva tole prodala? A to je bilo prej njeno, al kako, pa je na tebe prepisala, zdaj bi pa ti hišo prodala?




m_o_i -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 12:57:46)

najdita cenilca, babico pa odpelji ti(al pa kdo drug) v casu njegovega obiska na pokopalisce/Brezje/v trgovino/itd.




Gina -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 13:00:45)

pomota




bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 13:17:31)

Gina..... hiša se ne bo prodala. Služila bi le jamstvu za hipoteko. Jaz sem njen skrbnik in sem dolžna za njo skrbet v vseh skrajnih primerih... nočem da se sekira, žalosti, paničari...

Babice nemorem nikamor odpeljat. Iz hiše že ni šla minimalno 5 let. Zdravnik hodi k njej, v trgovino mi... Smo njen edini zunanji svet.




bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 13:20:35)

Jaz sem lastnica že od 17 tega leta starosti. Sedaj imam svojo družino in pač razmišljamo v tej smeri da bi si nekaj probali ustvarit. Živimo za sebe, čeprav je v tej hiši ogromno prostora. Ampak babica potrebuje svoj mir, svoj dom... tako da...




Arwenko -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 13:36:04)

Pa če bi bili vi zraven in bi nekdo bil z babico tudi ne bi šlo?
jaz mislim da je to pač korak, ki ga boste morali naredit. Sama pa presodi ali babico prej pripravit in ji obrazložit, da nekdo pač pride pogledat nekaj, ne je obremenjevat s podrobnostmi, ali pa jo presenetit. Bodite vi zraven, vsi po možnosti, nekdo naj se z babico ukvarja, drug pa naj tačas s cenilcem pogleda hišo in rešeno. Telefon ji izklopite za ta čas in jo poskušajte čim bolj pomirit. Druge ni, ali pa se ideji  o nakupu druge hiše odpovejte.




bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 13:50:19)

Arwenko ona že ko bo nekega tujca zagledala bo zagnala vik in krik, klicala policijo.. si začela sve i svašta namišljevat.... živi v svojem svetu. Hja verjetno res nima smisla. Ampak bomo pač ostali kje smo. Kaj čemo. Še hiše nemorem dat zavarovat ker agenta v bajto ne spusti.




Arwenko -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 13:52:23)

IZVIRNO SPOROČILO: bigbunny

Arwenko ona že ko bo nekega tujca zagledala bo zagnala vik in krik, klicala policijo.. si začela sve i svašta namišljevat.... živi v svojem svetu. Hja verjetno res nima smisla. Ampak bomo pač ostali kje smo. Kaj čemo. Še hiše nemorem dat zavarovat ker agenta v bajto ne spusti.


bigbunny, z vredu agentom za zavarovanje se da vse zmenit, in ne rabi nujno v hišo.
Pa kaj res ne gre, da pač najdete razumevajočega cenilca, nekdo pa z njo tačas pije čaj v kakšni sobi, cenilec pa si ostalo ogleda?




bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 14:06:52)

Arwenko če verjameš ali ne, jaz kot njena vukinja ne smem hodit po hiši brez njene vednosti. Lahko grem edino če mi ona reče, da naj grem kaj iskat. Moj mož mora prej rečt, da gre na wc tak da ona ve kje se nahaja. Če ga predolgo ni ( velika potreba) , gre gledat ali je res na wcju in ali ni kje drugje.




Arwenko -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 14:20:02)

A tako mobilna je, pa tak dobro sliši? v čem pa je pol razlog, da ne hodi iz hiše, če lahko firbcam? Sem namreč sklepala, da je to verjetno zaradi starosti in ne-mobilnosti, a ima pol psihično težave? Ne vem, če slednje a je pol varianta, da ji nekdo podturi eno uspavalno tableto - saj se grdo sliši, samo p*** nekaj se pa mora dat zrihtat. 




bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 14:27:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

A tako mobilna je, pa tak dobro sliši? v čem pa je pol razlog, da ne hodi iz hiše, če lahko firbcam? Sem namreč sklepala, da je to verjetno zaradi starosti in ne-mobilnosti, a ima pol psihično težave? Ne vem, če slednje a je pol varianta, da ji nekdo podturi eno uspavalno tableto - saj se grdo sliši, samo p*** nekaj se pa mora dat zrihtat. 


Vsako sekundo je na preži. Ves čas ko smo tam ona pazi vsak korak. Vsako sekundo. Tudi če grem otroka previjat in me ni predolgo ona prištanca za mano. Čeprav zelo težko hodi, v tem trenutku pa šiba ko strela. Grdo se sliši ampak sem sama že tudi to razmišljala.
A še ve mogoče katera ali se da kje dobit te papire ko so sedaj prispevali o cenah nepremičnin. Meni so moji papirji prišli na stalni naslov k mojemu očetu, ta pa mi jih noče izročiti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

In potrebujem približno vrednost nepremičnine da vem dat vlogo za znižanje vrtca.




sazi -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (12.11.2010 14:41:49)

.
A še ve mogoče katera ali se da kje dobit te papire ko so sedaj prispevali o cenah nepremičnin. Meni so moji papirji prišli na stalni naslov k mojemu očetu, ta pa mi jih noče izročiti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

In potrebujem približno vrednost nepremičnine da vem dat vlogo za znižanje vrtca.


Ojej, vam pa res ni lahko.
Po mojem je najbolje, da se obrneš na GURS in se zmeniš, če lahko osebno prideš po papirje. Povej, da pošta ni prišla do tebe - vzrok ni pomemben, samo ne omenjat, da izvod je, pa ti ga oče ne želi dati. Bi se moralo zmenit, saj je zagotovo več takih primerov, ko se je pošta dejansko kje izgubila ali dostavila napačno. Povej, da potrebuješ nov izvod ali kopijo, pa da jo osebno pri njih prevzameš.
Za vrtec pa poglej malo po koliko prodajajo podone hiše na podobnih lokacijah, pa odštej vsaj 20% (folk ubitačno pretirava s cenami v oglasih - za hiše sploh, za stanovanja ne tako zelo), ker se ti z oddajo vloge za vrtec zagotovo mudi - do ponedeljka ne boš dobila kopije informativnega izračuna, razen, če prepričaš očeta. Noče dat tvojega izračuna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




babylove -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (13.11.2010 14:59:04)

Cenitev za potrebe hipotekarnega kredita se opravlja tudi brez ogleda nepremičnine, po primerjalni metodi.




sazi -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (14.11.2010 17:22:08)

Za potrebe pridobitve kredita se v nekaterih primerih lahko oceno vrednosti (oziroma samo presodi, če je nepremičnina primerna za zastavo) izvede tudi samo od zunaj in na približno.


IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Cenitev za potrebe hipotekarnega kredita se opravlja tudi brez ogleda nepremičnine, po primerjalni metodi.

V tole se pa moram "vtaknit" - kako lahko uporabljaš "primerjalno" metodo če ne vidiš, kaj primerjaš?




lidija*** -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (15.11.2010 12:02:30)

Ko sma midva jemala hipotekarni kredit nama niso prišli cenit hiše. Res je, da sva vzela kredit samo za en del vrednosti nepremičnine. Zadoščala je izračunana nova vrednost hiše na zavarovalni pogodbi, ki je vinkulirana na banki.
Približno vrednost pa ti lahko izračunajo zavarovalni agenti. Rabiš pač načrt ali točne mere hiše. Pa kakšni so materiali, da ni pod ali nad vrednostjo.
Kaj pa ta izpisek, ki so ga pošiljali geodeti? Ali se strinjate z vrednostmi??




TomTaylor -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (15.11.2010 18:50:53)

Nam so za potrebe hipot.kredita tudi poslali nekega cenilca, ki je na uč ocenil nepremičnino samo od zunaj in na podlagi stanovanjskega popisa - je bilo ravno v času popisovanj - in primerjave tržnih cen. 




Dadi -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (15.11.2010 20:59:31)

Če si lastnica, pomoje zadošča kupoprodajna/darilna ali kakršnakoli pogodba, ki jo imaš kot dokazilo, da si lastnica.
Midva sva dobila hipotekatni kredit na banki samo s to kupoprodajno pogodbo o zemljišču. Torej da sva lastnika zemljišča. Samo ne vem kako imajo pa potem posamezne banke urejeno, verjetno je to odvisno.




lilip -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (15.11.2010 23:04:57)

IZVIRNO SPOROČILO: bigbunny


Vsako sekundo je na preži. Ves čas ko smo tam ona pazi vsak korak. Vsako sekundo. Tudi če grem otroka previjat in me ni predolgo ona prištanca za mano. Čeprav zelo težko hodi, v tem trenutku pa šiba ko strela. Grdo se sliši ampak sem sama že tudi to razmišljala.
A še ve mogoče katera ali se da kje dobit te papire ko so sedaj prispevali o cenah nepremičnin. Meni so moji papirji prišli na stalni naslov k mojemu očetu, ta pa mi jih noče izročiti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


In potrebujem približno vrednost nepremičnine da vem dat vlogo za znižanje vrtca.


Kaj pa če je na izračunu napaka? Saj si dolžna to sporočit, tako da do teh papirjev moraš priti. Pa pojdi na GURS!




lulu19 -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (18.11.2010 15:16:06)

Midva sva vzela hipotekarni kredit za katerega sva zastavila dva stanovanja (tistega, ki sva ga kupila in od mojih staršev), pa ni prišel cenilec za nobeno stanovanje.

Vprašaj na banki, mogoče pa ne bo potrebno, še posebej, če bosta zastavila tudi tisto stanovanje, ki ga bosta kupila in zastavila hišo v kateri živi babica le kot drugo, delno hipoteko.




malimisek -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (18.11.2010 23:33:03)

Te popolnoma razumem, sem na podobnem kot ti. Kaj pa, če skušaš zaigrati dramo, da so ti izračuni popolnoma napačni, zato se boš pritožila na gurs in si vzela cenilca? Jaz sem ga pri hipotekarcu morala imeti, drugače ne bi bilo nič s kreditom.





bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (21.11.2010 8:33:08)

IZVIRNO SPOROČILO: malimisek

Te popolnoma razumem, sem na podobnem kot ti. Kaj pa, če skušaš zaigrati dramo, da so ti izračuni popolnoma napačni, zato se boš pritožila na gurs in si vzela cenilca? Jaz sem ga pri hipotekarcu morala imeti, drugače ne bi bilo nič s kreditom.




Mali mišek... a ti misliš da bi tako jaz to prikazala svoji babici? Hmm.. dvomim da bi šlo. Ker sploh ne ve kaj so cenilci, kaj je gurs, kaj so tisti papirji ki smo jih dobili.. Tako, d abi vseeno zagnala vik in krik, klicala policijo itd.




bigbunny -> RE: Imamo nepremičnino a nemoremo do hipotekarnega kredita! (24.11.2010 11:47:50)

Evo spet mene.
Po iskanju papirjev, dokumentacije sem sedaj ugotovila da sem lastnik spodnjega dela hiše 7/16. 1/16 pripada pokojnici iz Avstralije. Ona ima hčerko, katere ni moč kontaktirat. Prav tako ne ve za dediščino njene matere v SLO. Zanima me ali lahko jaz vzamem hipotekarni kredit na 7/16 moje lastnine?

To je dvostanovanjska hiša. Zgoraj so drugi lastniki.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>