malo sem radovedna... (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Za nosečke dvojčkov, trojčkov, četverčkov



Sporočilo


Lorena -> malo sem radovedna... (5.8.2005 12:03:26)

LP!

Verjamete kaj starim tetam, ko te pogledajo, pa že vedo, če bo punčka ali fantek ali celo če bosta:duda::duda:?

Meni se to dogaja že ves čas od kar sem s svojim možem.
Ne vem več koliko žensk mi je reklo, da bom imela sigurno dvojčke!
Ampak te ženske se med seboj sploh ne poznajo... Nekatere so me tudi prvič videle. Ne razumem, zakaj mi vse to govorijo!
Moj :love: pa tudi!

Je pa po njegovi strani nekaj trojčkov... bratranci od očeta ali celo bratranci od mojega moža so trojčki, ne vem točno,ker se ne poznamo toliko, ker ne živijo tukaj.

Kako to gre? Je res, da se pojavijo vsako 2. koleno?







ribica. -> malo sem radovedna... (5.8.2005 12:18:43)

O ugibanjih tako samo ime pove, to so "ugibanja".Včasih pač kdo zadane, večinoma pa ne. Dvojčki pa so včasih res v žlahti. Dvojajčni se baje podedujejo po ženski, v vsakem drugem kolenu, enojajčni pa baje po očetu.

Sploh pa, ali si noseča? tako ali drugače boš ugotovila, ali so ugibanja bila pravilna.

Kot zanimivost naj povem, da je v mojem domačem kraju ful zanimiva fora, saj so dvojčki v liniji. Geografsko gledano. To sma ugotovile z mamo, saj sem tud jaz ena izmed teh dvojčkov. So pa še pri sosedu in nekaj parov v sosednji vasi, vsi v isti zračni liniji. V tel liniji se prav tako nahaja jasa ob reki, kjer spomladi rasejo samo zvončki dvojčki. Ne vem no, je to naključje?




lex -> malo sem radovedna... (5.8.2005 13:45:32)

Za dvojčke so "krive" mame, kot "anomalija", da jajčece spusti dva spermija, ali se tako razdeli ali pa dve jajčeci dozorita isti čas. Tak nam je na materinski povedala8)




petra.horzi -> malo sem radovedna... (7.8.2005 0:46:28)

:)
mislim da je res, da se prenašajo po generacijah-vska druga:)
men tud pravjo da mam ful možnosti za dvojčke (zdej je zaenkrat:) eden)
mamo pa v familji po strani mojga očita ful dvojčkov-sestrični-2x (4 sestrične) pa 2x dva bratranca
pa moj dedek je bil dvojček-tko da če bopm mela hčerkico-ma več kot 50% možnosti za dvojčke:)




Stran: [1]