[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.11.2010 16:33:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Hope2 -> RE: Cucelj - kdaj ga ukiniti? (29.11.2010 17:17:48)

vodo je pil iz magičnega lonča (nuby), nekje do 14 meseca, nato je prešaltal brez problema na kozarec, iz katerega je takoj začel sam pit, brez polivanja.

Mleko je pil iz flaške s cucljem vse do 21 meseca. En dan je sam flaško vrgel vstran in ni hotel več mleka

Imel je še dudo, ki smo jo pri 22 mesecih vrgli v smeti brez problemov.

Gh je jedel od 4,5 meseca, ga nisi mogel ustavt, tak požeruh je bil. Pri 7-8 mesecih je že kose jedel.


Torej nikoli z ničemer problemov, nobenih zmed glede sesanja, požiranja, odvajanja....




Katy78 -> RE: Cucelj - kdaj ga ukiniti? (29.11.2010 19:17:22)

Mleko je po flaški s cucljem pil nekje do 18. meseca, potem pa mleka ni maral več in takrat smo tudi ukinili cucelj. Vodo je pa že veliko prej pil iz magičnega lončka ali pa po slamici.

Meni se zdi pri 5. mesecih kar zgodaj za ukinjanje cuclja, vsaj naš je bil pri 5. mesecih še kar odvisen od sesanja in tudi kasneje, ko je bil večji sem opazila, da mu več pomeni, da lahko sesa cucelj kot pa da ven priteče mleko. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Najbolje da otroka opazuješ in boš videla, kaj bi mu ustrezalo.




divans1 -> RE: Cucelj - kdaj ga ukiniti? (30.11.2010 11:44:19)

Hm, moj mleko pije še po zizi in upam, da ga še bo nekaj časa hehe..., čaj pa iz flaške po cuclju... a niso tile magični lončki po 10, 12 mesecu?




nusi -> RE: Cucelj - kdaj ga ukiniti? (30.11.2010 11:46:09)

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Hm, moj mleko pije še po zizi in upam, da ga še bo nekaj časa hehe..., čaj pa iz flaške po cuclju... a niso tile magični lončki po 10, 12 mesecu?


ne, jih imajo že od 6+




country -> RE: Cucelj - kdaj ga ukiniti? (30.11.2010 13:26:46)

Pri nas smo ukinili flaško s cucljem pri enem letu. Že s 6 meseci smo začeli uvajati skodelico/kozarček in je dobro sprejela. Če ne bi, bi pa imeli flaško dokler ne bi v redu pila iz skodelice. Ni imela nobenih drugih lončkov ali stekleničk, namenjenih dojenčkom. Ko je bila še manjša sem jaz držala, kasneje je dobila navaden lonček na dva ročaja, da je lahko sama pila. Dudo je pa škratek odnesel malo pred drugim letom.




čebela29 -> RE: Cucelj - kdaj ga ukiniti? (1.12.2010 15:31:51)

no da se vam še jaz pridružim s svojo izkušnjo. Moj fantek bo zdaj star 5 mesecev. Imel je izredno rad cucelj. Potem pa kar naenkrat nisem niti sama opazila, da ga v bistvu sploh noče imet. Dajem mu malo čaja in mu ta cucelj ne povzroča prav nobenih težav. Duda je tako zaenkrat ukinjena, ga niti ne silim. Se mi zdi kar ok. Tudi dojim še zmerom, vmes mu dam malo čaja in res nimam težav da karkoli od tega ne bi zagrabil. Mogoče pa le imam srečo tudi s tem :)




Stran: [1]