3 letnica - precej švica pod pazduho (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Ekaz -> 3 letnica - precej švica pod pazduho (8.12.2010 9:02:51)

Naša 3 leta stara punčka kar precej švica pod pazduho. Sicer ni videt nič mokro, vendar, ko npr dvigne rokice, lahko zavohaš (kljub rednemu umivanju). Ste to opazile tudi pri vaših otročkih? Kaj mislite, da bi jo namazala s tistim kristalom, ki je za pod pazduho...obstaja morda tudi otroški?




Janya -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (8.12.2010 9:10:22)

Ja moje se že tudi tako prepotijo da prav smrdijo. Stare so 7 let in že kakšne 2 leti opažam da znajo prav smrdet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] 
Mislim da ni kaj za narest na žalost, je pa zelo moteče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Jaz sem sicer kupila deodorant - tekoč kristal , ker pač hodijo v šolo in se bojim da bi jih v šoli začeli kaj zafrkavati in se mi zdi da pomaga.




Nika v službi -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (8.12.2010 10:08:52)

Hm, naša je stara 5 let in potenja/vonja pod pazduho še ni bilo. Naša se bolj poti v glavo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Kaj pa vem, očitno so tudi tukaj razlike... mogoče posvet s P, če je to ok, ker 3 leta se meni vseeno zdi nekam zgodaj.




Ekaz -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (27.12.2010 14:11:35)

Ima še kdo kakšno podobno izkušnjo?




K_a_t_i -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (27.12.2010 14:20:00)

Naš je kdaj oddajal vonj že pri 2h letih, s tem, da smo ga vsak dan stuširali. No, smo  hitro odkrili "problem" in rešitev - umivali smo ga kot "novorojenčka" - torej smo namilili samo roke, noge in ritko. Potem smo mu vsakodnevno namilili tudi pazduho in je zdaj ok.




dreamhorse -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 8:58:19)

Pozdravljeni
Sicer je tema stara, ampak da ne odpiram nove, bom nadaljevala kar tukaj.
Hčera bo kmalu stara 5 let in tudi pri njej opažam, da jo včasih zavoham. Poti se sicer pri norenju oz. športnih aktivnostih. Ker sem sama imela iste težave, si ne želim, da se to dogaja njej.
lahko kako pomagam? Vem, da so deodoratni in podobne zadeve totalno neprimerne, morda na kak način spremenit prehrano ali kaj takega.
res se mi smili in ne želim si, da bo s tem zaznamovana celo otroštvo.
Lep pozdrav




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.1.2014 9:08:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




dreamhorse -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 9:11:53)

Tuširam jo vsaki dan, vsaki dan sveže preoblečem, kupujem bombažne majice. Upam, da res pretiravam, ker se bojim, da bo tako kot pri meni.




Lukka -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 9:22:51)

Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!




pipapopa -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 9:34:26)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!

Tega ne prakticiram pa so več kot 2 leti stari. Ni varjante, da jih zjutraj stuširam, potem pa ven na mraz in v vrtec




Lukka -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 9:41:41)


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!

Tega ne prakticiram pa so več kot 2 leti stari. Ni varjante, da jih zjutraj stuširam, potem pa ven na mraz in v vrtec


Moj moz, ko je bila polza stara dve leti, mi je rekel, da jo tusiramo zjutraj. Od takrat naprej, ni ne vonja, ne angin, ne drugih virusov! Nisem mogel verjet!




pipapopa -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 9:51:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!

Tega ne prakticiram pa so več kot 2 leti stari. Ni varjante, da jih zjutraj stuširam, potem pa ven na mraz in v vrtec


Moj moz, ko je bila polza stara dve leti, mi je rekel, da jo tusiramo zjutraj. Od takrat naprej, ni ne vonja, ne angin, ne drugih virusov! Nisem mogel verjet!

Vprašanje: pa vajina punčka ob 7.00 zapusti stanovanje in gre v varstvo?
Ne boš verjel, ampak pri nas ki se tuširajo zvečer tudi ni vonja,angin,.. Virusi in bolezni pa nikakor niso povezani s tuširanjem zjutraj/zvečer. Prej bodo dobili angino, pljučnico,.. če bojo šli pregreti ven na mraz. To bi pa tvoj moži menda že lahko vedel[sm=smiley2.gif]




Lukka -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 10:04:11)


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!

Tega ne prakticiram pa so več kot 2 leti stari. Ni varjante, da jih zjutraj stuširam, potem pa ven na mraz in v vrtec


Moj moz, ko je bila polza stara dve leti, mi je rekel, da jo tusiramo zjutraj. Od takrat naprej, ni ne vonja, ne angin, ne drugih virusov! Nisem mogel verjet!

Vprašanje: pa vajina punčka ob 7.00 zapusti stanovanje in gre v varstvo?
Ne boš verjel, ampak pri nas ki se tuširajo zvečer tudi ni vonja,angin,.. Virusi in bolezni pa nikakor niso povezani s tuširanjem zjutraj/zvečer. Prej bodo dobili angino, pljučnico,.. če bojo šli pregreti ven na mraz. To bi pa tvoj moži menda že lahko vedel[sm=smiley2.gif]


Ja, tudi virusi in bolezni so odvisni od tega... Si kdaj razmisljala zakaj v bolnisnicah tusirajo zjutraj? Zakaj se dojencki, ko jih pride kopat babica, tusirajo zjutraj?
Cez noc namrec clovesko telo v fazi mirovanja potisne skozi pore strupe. Razlicne. V kolikor jih zjutraj ne izperes iz telesa, ta plast postane gojisce bakterij.
Kar se tice tega jutranjega tusiranja, ste mamice zelo napadalno nastrojene... Pa vem, da bi za otroke vse naredioe, ampak zjutraj se vam najbrz niti slucajno je ljubi kopat mulckov...





Luns -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 10:19:25)

Ja res je...lene smo...ampak ne bom ob petih zjutraj otrok kopala/tuširala. Lahko je bit pameten če si doma, brez obveznosti in imaš urnik kakršen se ti zljubi. Nekateri pa moramo ob šestih od doma.




petea -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 10:42:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Zakaj se dojencki, ko jih pride kopat babica, tusirajo zjutraj?



Ne razumem: od kdaj bi se torej naj tuširalo zjutraj? Od prvega dneva ali po drugem letu starosti?

Naša patronažna sestra je obiske novorojenčkov vedno namerno izvajala šele okrog poldneva, torej tudi ob obiskih, namenjenih kopanju. Eden izmed njenih argumentov za to je bil, da se otrok med kopanjem utrudi, dogajanje ga lahko prestraši, predvsem pa je potrebno otroka potem dobro posušiti, umiriti, nahraniti in potem praviloma želijo iti spat.
In dojenčke se kopa, ne tušira!!!

Prav tako tudi v porodnišnici ne umivajo oz. negujejo otrok zjutraj, ampak tekom dopoldneva.



IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Od takrat naprej, ni ne vonja, ne angin, ne drugih virusov!


Tudi moji otroci, tuširani zvečer, nimajo vonja, angin.
Si prav zares ne znam predstavljati, da bi jih tuširala zjutraj.
Nam glede na naš ritem in navade veliko bolj ustreza, da se umijejo zvečer.


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
... zakaj v bolnisnicah tusirajo zjutraj?


Ne vem. Še nikoli nisem slišala za to, da bi v bolnišnicah bolnike najprej prebudili in za lažji začetek dneva naterali na (skupinsko) jutranje tuširanje. [sm=zmeden.gif]

Vem za jutranje merjenje temperature, jutranje dajanje odmerkov zdravil. Vse ostalo se opravlja preko dneva, ko pacienti želijo oz. imajo čas, možnost.

Razumljivo pa je, da se nega ob pomoči negovalnega osebja pretežno opravlja dopoldne, saj je takrat večina osebja v službi. Zvečer, ko je zasedba negovalca veliko manjša, opravljajo samo nujnejša dela.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.1.2014 11:31:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




dreamhorse -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 11:34:21)

Jaz jo tudi po potrebi stuširam zjutraj, ampak predvsem poleti, če se ponoči fejst spoti. Zvečer pa vsak dan, ob nedeljah kopanje in pranje las. Sem pa razmišljala, da bi jo zjutraj pač enostavno z mokro krpico umila pod pazduho, da bo le ta bolj sveža za nov začetek dneva.
Ljudje imamo različne navade. tudi jaz sem že naletela na čudne poglede, ker se tuširam zjutraj in zvečer, poleti še enkrat vmes.
Ampak po tuširanju zjutraj sem kot prerojena, zvečer pa pripravljena za v posteljo...




pipapopa -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 11:39:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!

Tega ne prakticiram pa so več kot 2 leti stari. Ni varjante, da jih zjutraj stuširam, potem pa ven na mraz in v vrtec


Moj moz, ko je bila polza stara dve leti, mi je rekel, da jo tusiramo zjutraj. Od takrat naprej, ni ne vonja, ne angin, ne drugih virusov! Nisem mogel verjet!

Vprašanje: pa vajina punčka ob 7.00 zapusti stanovanje in gre v varstvo?
Ne boš verjel, ampak pri nas ki se tuširajo zvečer tudi ni vonja,angin,.. Virusi in bolezni pa nikakor niso povezani s tuširanjem zjutraj/zvečer. Prej bodo dobili angino, pljučnico,.. če bojo šli pregreti ven na mraz. To bi pa tvoj moži menda že lahko vedel[sm=smiley2.gif]


Ja, tudi virusi in bolezni so odvisni od tega... Si kdaj razmisljala zakaj v bolnisnicah tusirajo zjutraj? Zakaj se dojencki, ko jih pride kopat babica, tusirajo zjutraj?
Cez noc namrec clovesko telo v fazi mirovanja potisne skozi pore strupe. Razlicne. V kolikor jih zjutraj ne izperes iz telesa, ta plast postane gojisce bakterij.
Kar se tice tega jutranjega tusiranja, ste mamice zelo napadalno nastrojene... Pa vem, da bi za otroke vse naredioe, ampak zjutraj se vam najbrz niti slucajno je ljubi kopat mulckov...



Trkam, da se mi ne sanja kako poteka higiena v bolnišnicah[sm=smiley1.gif]

Lukka nisi mi odgovoril na vprašanje[sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.1.2014 11:51:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 11:59:04)

Nočna lepotna maska za lepšo polt ... [sm=smiley36.gif]
[img]http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/33257/slide_33257_307925_large.jpg[/img]





dota -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 12:01:05)


IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

.... Ampak po tuširanju zjutraj sem kot prerojena, zvečer pa pripravljena za v posteljo...



Jaz sem po tuširanju zjutraj direkt za posteljo nazaj.. [sm=smiley36.gif]




pipapopa -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 12:04:40)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Jaz jo tudi po potrebi stuširam zjutraj, ampak predvsem poleti, če se ponoči fejst spoti. Zvečer pa vsak dan, ob nedeljah kopanje in pranje las. Sem pa razmišljala, da bi jo zjutraj pač enostavno , da bo le ta bolj sveža za nov začetek dneva.
Ljudje imamo različne navade. tudi jaz sem že naletela na čudne poglede, ker se tuširam zjutraj in zvečer, poleti še enkrat vmes.
Ampak po tuširanju zjutraj sem kot prerojena, zvečer pa pripravljena za v posteljo...



Bi znalo pomagat, ja.

Mi se tuširamo zvečer, ker vsaj jaz rada grem čista spat.
Poleti pa se kdaj pa kdaj stuširamo tudi čez dan, odvisno, kako umazani smo. jaz na vrtu, tamali povsod naokoli blatni in polni peska, mož kaj zida ali dela okoli hiše, že zato, da ni vsa tista zemlja in pesek nastlana po celi hiši.

Tako da, odvisno od navad posameznika.


Je razlika poleti ali pa pozimi




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.1.2014 12:32:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.1.2014 12:34:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: 3 letnica - precej švica pod pazduho (22.1.2014 12:57:56)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Zato otroke po drugem letu starosti tusiramo zjutraj!

Tega ne prakticiram pa so več kot 2 leti stari. Ni varjante, da jih zjutraj stuširam, potem pa ven na mraz in v vrtec


Moj moz, ko je bila polza stara dve leti, mi je rekel, da jo tusiramo zjutraj. Od takrat naprej, ni ne vonja, ne angin, ne drugih virusov! Nisem mogel verjet!


ja, jaz tudi ne bi verjela, če mi otroka po tem ne bi blo treba pozimi v vrtec ali šolo odpeljat [sm=smiley2.gif]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>