Kakšna je vaša plača? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


šimca -> Kakšna je vaša plača? (11.12.2010 18:48:00)

Sama delam sobote in nedelje, praznike, podnevi in ponoči. Pa moja plača nikoli ne doseže več kot 1200 eurov. Imam pa V stopnjo izobrazbe.Zanima me, kakšne plače imate glede na izobrazbo in glede na način dela (izmensko delo).




artista7 -> RE: Kakšna je vaša plača? (11.12.2010 18:55:26)

Res je, da imam vikende večinoma frej - tako frej da mi ni treba na delovno mesto, ampak moram biti pa večinoma dosegljiva, če drugega ne, ker tako v pogodbi piše. Plača je minimalec, ista stopnja izobrazbe kakor ti, pred diplomo sem. In tudi nimam za pričakovati, da se bo po diplomi zvišala (imam pa nemalo izkušenj in delam veliko več in bolj zahtevno delo kot marsikdo z diplomo na takem delovnem mestu). Tako da plače glede na stopnjo nimaš slabe, pa četudi čez vikend delaš (ne vem sicer - ali v firmi, ali si sp) - samo sklepam da le imaš frej vsake toliko---? Če ne, pa  to ni vredno(mislim, če imaš že družino), pa čeprav je to več kot moja dupla plača recimo...




m_o_i -> RE: Kakšna je vaša plača? (11.12.2010 19:50:15)

osnvna placa 550€
dvoizmensko delo v tehnolosko-razvojnem laboratoriju(ne hvalim se[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image], samo za ilustracijo), vikendi prosti, 14 let delovne dobe, V stopnja, tik pred diplomo

osnovi dodaj se potne stroske za 7 km v eno smer in placilo malice(v gospodarstvu; ne one privatniske)-pri naaaaaaaaaajdaljsem mesecu ne pridem do 750...




marantz -> RE: Kakšna je vaša plača? (11.12.2010 20:28:11)

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

osnvna placa 550€
dvoizmensko delo v tehnolosko-razvojnem laboratoriju(ne hvalim se[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] , samo za ilustracijo), vikendi prosti, 14 let delovne dobe, V stopnja, tik pred diplomo


Enoizmensko delo, laboratorij v javnem zavodu, 2 leti delovne dobe, VII stopnja izobrazbe, cca 950€ skupaj z potnimi stroški, malico...
Sem pripravnica, ko bom opravila strokovni izpit bo najbrž nekoliko večja.




m_o_i -> RE: Kakšna je vaša plača? (11.12.2010 20:33:58)

no, tok o nas, šefih [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
pri nas v proizvodnji (no, pa tudi kdo drug) mislijo, da nosim milijone domov vsak mesec-sej verjame nben ne, da je to moja placa....




nananaja -> RE: Kakšna je vaša plača? (11.12.2010 22:08:25)

Imam VII. stopnjo izobrazbe - študij matematike, dobro leto delovnih izkušenj (+dve porodniški delovne dobe). Neto plača okoli 950€. Zame dodatki niso plača, ker jih resnično porabim, malice nam itak izplačajo na račun le delček, max 40€ za cel mesec, ostalo moramo koristiti v menzi. Je pa res, da pač moram oddelat 40 ur tedensko, imam delno fleksibilen delovni čas (obvezno biti od do v službi) in da za popoldne in vikende ne nosim dela domov.

Če pa se primerjam z možem, ki dela s poklicno tehnično (V) izobrazbo na dve izmeni fizično delo, 15 let delovnih izkušenj, dobi neto okoli 200€ manj, vikend dežurstvo dobi ure, mora pa imeti obvezno 30ur v 'fondu za krizne čase', nadure pa mu plačajo, ko ima več kot 60 ur plusa, je on plačan precej povprečno, jaz pa slabo. Ampak trenutno sva s situacijo še nekako zadovoljna, saj on dela približno željeno delo glede na možnosti, jaz pa si moram nabrati vsaj nekaj resničnih izkušenj. Pa me vprašajte še čez 10 let, bom najbrž imela drugačne želje :)




KT -> RE: Kakšna je vaša plača? (11.12.2010 22:34:04)

IZVIRNO SPOROČILO: šimca

Sama delam sobote in nedelje, praznike, podnevi in ponoči. Pa moja plača nikoli ne doseže več kot 1200 eurov. Imam pa V stopnjo izobrazbe.Zanima me, kakšne plače imate glede na izobrazbo in glede na način dela (izmensko delo).


Magisterij, samo-zaposlena, ampak nikoli, res nikoli ne poberem več kot 1000 EUR na mesec. Če sem res prijazna do sebe, ampak mora biti res dober razlog, da presežem ta znesek. Delam petek in svetek (kot na primer danes, vstajam ob 5.00 in mučim čarunalnik, bedim, ko vesoljna Slovenija še spi), ampak ko mala pride domov sem njena in samo njena. Neprecenljivo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .     




Kerensa* -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 6:56:15)

IZVIRNO SPOROČILO: šimca
Zanima me, kakšne plače imate glede na izobrazbo in glede na način dela (izmensko delo).

Imam OŠ, izmensko delo (nikoli čez tistih cca. 176 ur al'' koliko je že na mesec) in minimalca.
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
Če pa se primerjam z možem

Jaz tega raje ne počnem. Ima OŠ, enoizmensko delo (tudi ne več kot tistih cca. 176 ur) in cca. še enkrat višjo plačo.




2.2. -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 7:52:32)

6 delovnih dni nedelja prosto dela pa se dopoldan, popoldan, nočno, cel dan. in končno na računu z potnimi stroški in malico in z vsemi dodatki dobim cca 650 eur. imam pa tudi V. stopnjo izobrazbe. potem se pa čudim zakaj so zavodi tako polni kaj se jim splača delat za tak denar. rajši o doma in delajo na črno-takšna pravična država




2.2. -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 7:54:14)

aha pa še 10 let delovne dobe




Kerensa* -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 7:57:48)

Delam (tako in drugače) pa že 17. leto.




polho3006 -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 9:27:49)

Imam VII stopnjo izobrazbe, delam v lokalni samoupravi (občina), delo samo dopoldan, preko mobilca pa moram biti dosegljiva petek in svetek, moja neto plača pa znaša 840 eur.




zmajaz -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 9:49:30)

7. stopnja, s.p., efektivno delam okoli 6 ur na dan (večinoma celo manj kot to, zelo zelo redko več), delovni čas si razporejam sama, ampak zdaj, ko sta otroka v vrtcu, pač poskusim vse narediti v tistem času, tako da sem popoldneve prosta, vikende in praznike tudi vse prosta, koristim polovični delovni čas, tako da mi država plačuje prispevke od minimalne plače za 4 ure, sama si pa tudi za ostale 4 ure plačujem zaenkrat od minimalne plače, ker je prvo leto to možno in mi ni po nepotrebnem za dajati v državno malho iz katere potem itak ne bom dobila nič kaj penzije, zato mi tudi neto ostane nekoliko več - ostane pa mi od meseca do meseca različno, razpon je pa bil v tekočem letu med 1250 in 1650 neto mesečno. Več kot je tale ta višja cifra se mi pa že ne splača zaslužit (da bi delala več in tako zaslužila več), ker bi potem kaj hitro postala zavezanec za DDV, kar bi pomenilo, da bi mi država trgala 20% DDV-ja (agencija za katero delam, mi namreč ne bi dala tistih 20% več in bi tako ta DDV šel neposredno od mojega zaslužka), kar pomeni, da bi morala delati več, da bi dobila ven manj, če je tako, sem pa raje tisti čas prosta in ga posvetim otrokom ali bilo čemu drugemu.




žab*ca -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 11:22:39)

V.st., 13 let delovne dobe, delovni čas 8 ur(dopoldne,popoldne),en do dva vikenda na mesec+kak praznik(12ur),nočnih ne delam,zaradi majhnega otroka. Plača 850 e maksimum neto z vsemi dodatki(z dvema vikendoma ).




Poka -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 14:50:27)

IZVIRNO SPOROČILO: šimca

Sama delam sobote in nedelje, praznike, podnevi in ponoči. Pa moja plača nikoli ne doseže več kot 1200 eurov. Imam pa V stopnjo izobrazbe.Zanima me, kakšne plače imate glede na izobrazbo in glede na način dela (izmensko delo).

Če je to NETO, potem to ni majhna plača, če pa je z vsemi potnimi stroški in prehrano, potem je pa nekje povprečna. Če primerjam s plačo npr. kar velikega števila univerzitetno izobraženih, ki delajo za precej manj. Npr. če si inženir ali ekonomist, moraš imet že precej sreče, da dobiš toliko... Če sploh dobiš službo. Sicer pa, to je relativno, moja začetna je bila taka, v šoli, delo cele popoldneve in vikende, zdaj delam še nekaj drugih stvari zraven, pa ker so se moji cilji in načrti spremenili, mi ni več dovolj... Če bi že imela hišo in nič kreditov, bi mi bilo pa čisto OK - je pa res danes hrana že grozno draga, da teh 1200 ni več isto kot npr. 5 let nazaj-




lukec -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 16:24:27)

Vll. stopnja izobrazbe (prof.), delovno mesto za V. stopnjo. Delam pon- pet z otroki z zmerno do težjo motnjo v duševnem razvoju. Neto prbl. 800 evrov z vsemi dodatki.




end1 -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 17:31:04)


IZVIRNO SPOROČILO: šimca

Sama delam sobote in nedelje, praznike, podnevi in ponoči. Pa moja plača nikoli ne doseže več kot 1200 eurov. Imam pa V stopnjo izobrazbe.Zanima me, kakšne plače imate glede na izobrazbo in glede na način dela (izmensko delo).


moja v taki izmeni pa švoh 1000 €, jaz bi tudi 1200€[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anonimen -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 17:59:09)

S plačo sem zadovoljna, najbolj deset_ega v mesecu, in takrat, ko je božičnica. Pa tudi vmes se da živet.




bodoča -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 22:18:47)

V stopnja, 4 leta delovne dobe, delam v trgovini...dopoldan, popoldan, sobote (ne vsako), nedelje in prazniki imamo zaprto. Neto plača brez dodatkov v povprečju 600 eur, če pa veliko nadomeščam poslovodjo pa pridem tud na 700 - 720 eur neto. potnih stroškov nimam, ker imam službo "pred nosom", malica je pa 6 eur na dan in je končni mesečni znesek malice odvisen od tega, kolk dni sem v mesecu delala.




Sonrisa -> RE: Kakšna je vaša plača? (12.12.2010 22:35:27)

Pomočnica vzgojiteljice -> 700 - 720 €. [sm=smiley1.gif]




pomar*ANČA* -> RE: Kakšna je vaša plača? (13.12.2010 7:37:42)

končana srednja šola, delam v računovodstvu, neto pride 930 e.




Anonimen -> RE: Kakšna je vaša plača? (13.12.2010 8:00:54)

VII. stopnja, pripravnica, z vožnjo in malico imam par € čez 800€.




pikica* -> RE: Kakšna je vaša plača? (13.12.2010 8:42:41)

In spet se primerjajo hruške in jabolka. Dokler boste med seboj primerjale vaše neto plače (ki pri večini vključujejo še podatek o povračilih stroškov, kar je sploh nesmisel), ne boste mogle delati primerjave. Samo vaša bruto plača je primerljiva in čisto nič drugega. 




Anonimen -> RE: Kakšna je vaša plača? (13.12.2010 9:22:23)

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

VII. stopnja, pripravnica, z vožnjo in malico imam par € čez 800€.

No potem pa brez malice in vožnje, ostalih dodatkov pa itak nimamo: par € čez 700€




zmajaz -> RE: Kakšna je vaša plača? (13.12.2010 9:44:32)

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Samo vaša bruto plača je primerljiva in čisto nič drugega. 

Ali pa tudi ne. Npr. pri meni, ki imam s.p. in koristim polovični delovni čas, zato plačujem polovične prispevke, pa še 25% normirani stroški se mi priznajo, je razmerje med bruto dohodkom in neto ostankom zelooooo drugačno kot pri enem zaposlenem, zato primerjava mojega bruta in bruta enega zaposlenega ni niti približno realna, primerjava neta (brez malice in potnih stroškov) pa je povsem primerljiva.

Primer: od 1720 bruto je meni ta mesec ostalo 1450 neto, delavcu bi pa pri istem brutu 1115 neto - razlika je torej precejšnja.




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>