čokoladni liker (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


darja.mark -> čokoladni liker (20.12.2010 11:33:33)

Za božička darila bi rada naredila čokoladni liker, in ker ga nisem še nikoli me nekaj zanima. Recepti po netu so dokaj različni, še bolj pa me zmoti to, da pri enih dodajo čokolado v prahu, pri drugih pa čokoladni puding. Tiste ki ste ga že delale, kakšne so vaše izkušnje, kateri je boljši? Ne bi rada da bi mi ratal gost kot puding, enako ne bi rada da bi bil preredek in zdaj sem v dilemi kateri recept uporabiti?




aTri -> RE: čokoladni liker (20.12.2010 12:00:11)

Jaz v moj liker dam obe sestavini in pride odlično.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




urška76 -> RE: čokoladni liker (20.12.2010 12:11:41)

Sem ga prejšni teden delala prvič. Po receptu dva pudinga na 1l mleka in pol l ruma. Sem pa dala kake tri deci (na uč) mleka več. In za moj okus je odličen. Ni pregost, pa tudi preredek ni. Mož mi sicer pravi, da bi lahko bil še malo manj gost.




darja.mark -> RE: čokoladni liker (20.12.2010 12:16:12)

Ja no sej, tale recept sem tut jaz gledala, ga kar hvalijo ja :)
Koliko pa ti je prišlo likerja iz teh sestavin? Pa še nekaj, če bi bil slučajno pregost po originalnem receptu pol ko bi ga že naredila. A misliš da bi lahko kar pol dodala še malo mleka in ga razrečila al bi s tem celoten okus kaj pokvarila ker more mleko v receptu pač vreti?




urška76 -> RE: čokoladni liker (20.12.2010 12:36:25)

Jaz potem mleka nebi dodajala, bi dala raje malo ruma več (bi bil pač malo močnejši liker). Samo, če ti zelo gost ne odgovarja, bi že v štartu dodala malo več mleka.
Zdej pa seštevam po stekleničkah kakšna količina je bila potem narejenega. Mislim, da ga je bilo tam nekje za dva litra.




darja.mark -> RE: čokoladni liker (20.12.2010 12:46:02)

Aha, ok, no se bom lotila danes oz. jutri pa da vidmo. Al ga bomo jedli z žlico al pa hodili vsi pošrek, hahah




poli* -> RE: čokoladni liker (20.12.2010 13:29:11)

Jaz ga delam s pudingom in kakavom in ti moram rečt, da je super. Boljši je, ko se malo ustara. Pred poroko sem ga nekaj naredila (1,5 leta nazaj) in ga je še eno litro ostalo, potem pa ga dajem obiskom. Ena prijateljica ga zadnjič ni mogla prehvalit, kolk je dobr.




petarda -> RE: čokoladni liker (20.12.2010 13:32:51)

Jaz sem ga tudi delala po tistem receptu in mi je tudi prišel pregost...Če bi vedela prej, bi dodala mleko, sedaj bomo pa pač malo bolj pošrek hodili [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Adelina -> RE: čokoladni liker (21.12.2010 9:56:08)

Od česa pa dobite kakšne primerne stekleničke? Ali jih kupite?




urška76 -> RE: čokoladni liker (21.12.2010 10:21:38)

Nekaj stekleničk imam od bandidosa (ko še ni bil znak gor), pa od kakega likerja, ki ga mi dobimo in spijemo(če se da seveda očistit). Drugače sem jih pa kupila v Trzinu pri Stenkotu, pa prej, ko nisem vedela za to trgovino sem jih kupovala v Sparu in Merkurju.




vesna_b -> RE: čokoladni liker (21.12.2010 11:39:20)

pa teh flašk se full dobi.
živex jih ima, pa trgovine, kjer se kupuje tudi steklenice za vino, pa kalia ima tudi kar nekaj izbire - jaz sem lani v kaliji kupila božičke in v njih nalila refoškov liker. njami...




Stran: [1]