ime po starših (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


katarincatinca77 -> ime po starših (4.1.2011 13:56:32)

Razmišljala sem, da bi moja pupa dobila isto ime kot ga imam jaz (Katarina), njo pa bi klicali Katarinca. Da bi se uradno razlikovala od mene pa bi ji dali zraven še eno ime, in sicer Eva. Ali se vam zdi, da je to čudno oz. kako se vam zdi, da bi na to gledali drugi? Ali jo potem v šoli učiteljica kliče po prvem imenu ali po obeh in kako se otrok podpisuje na kontrolke ipd.?




ribica. -> RE: ime po starših (4.1.2011 14:00:50)

men je to čist mimo. Če pa ti tako želiš, ji pa daj isto ime. Kako se naj podpisuje? ja kakor se hoče. Saj v šolo ne boš hodila z njo menda, tako da vaju ne bo mogoče zamenjevati. Sicer pa ne vem zakaj si tako otežujte zadeve. Daj ji drugo ime, pa bo. Saj ni pomankanja imen.




ajataja -> RE: ime po starših (4.1.2011 14:25:08)

Meni to ni všeč ,ampak če je tebi zakaj pa ne




lananai -> RE: ime po starših (4.1.2011 14:28:35)

Mi ni všeč dajat ime po starših. Zakaj pa ne bi dala krajše oblike svojega imena - Katja, Ina, Rina,...




betty.ford -> RE: ime po starših (4.1.2011 17:30:06)

Nisem pristaš dvojnih imen, a Katarina Eva mi lepo zveni.

In ne zdi se mi nič narobe, če otrok dobi ime svojih staršev, kljub temu, da se sama tega ne bi posluževala. Zaradi razloga, ki je bil že omenjen: imen je veliko.

Naredi tako kot se tebi zdi prav navsezadnje boš ti največ z otrokom, ostali se pa bodo že navadili, če jim slučajno kaj ne bo prav.




Stran: [1]