po dojenju trde prsi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


biga -> po dojenju trde prsi (15.1.2011 17:35:58)

Zanima me, kako lahko preprečim mastitisa oz. trde bulice v prsih, ko preneham dojit? Namreč, moja 10-mesečna punčka se doji le še za uspavanje podnevi in ponoči, in ker se ponoči veliko zbuja in le parkrat potegne, bi poskusila, če bi šlo brez dojenja in bi sama zaspala nazaj (mogoče s flaško vode ali če bi jo mož nosil). Kmalu grem v službo in ne vem, kako bom zmožna delati, ker sem totalno neprespana od nenehnega zbujanja. Sva ponoči probala, da jo je imel mož in je nekako šlo brez večjega joka, edino zbujala se je velikokrat. Zjutraj sem imela pa trdo dojko, iz katere ponavadi sesa ponoči, ko se zbuja. Ker me je bolelo, sem ji zjutraj ponudila dojenje. Ampak če bom tako počela, ne bom nikoli nehala dojit. Torej, kaj pomaga proti nastajanju mleka, če želim prenehat dojit?




Precious -> RE: po dojenju trde prsi (15.1.2011 18:03:17)

Iztisneš si toliko mleka iz dojk da popusti napetost in bolečina.




nusi -> RE: po dojenju trde prsi (15.1.2011 22:09:13)

malo izčrpaj, da se izogneš mastitisu, potem pa ledene obkladke na joške. Zavij led v krpo in kroži po dojki vsaj 10 minut, ponovi parkrat na dan. Jaz sem to delala, ker sem imela preveč mleka in 2x mastitis, da sem vsaj malo zmanjšala zalogo




divans1 -> RE: po dojenju trde prsi (16.1.2011 12:00:57)

To pa tudi mene zanima, dojim samo že zjutraj in zvečer... kako čez čas prenehati dojiti, če si bom izčrpala samo toliko ven, da bo bolečina izginila, a se bo postopoma začelo tvoriti manj mleka?




Precious -> RE: po dojenju trde prsi (16.1.2011 16:25:27)

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

če si bom izčrpala samo toliko ven, da bo bolečina izginila, a se bo postopoma začelo tvoriti manj mleka?


Da




superstar7 -> RE: po dojenju trde prsi (5.2.2011 22:28:50)

Ne postopoma, takoj. Sej veš povpraševanje - ponudba [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




Stran: [1]