zatekanje pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


kylie -> zatekanje pomoč (12.8.2005 9:19:43)

mene zanima če ima katera težave z zatekanjem rok in nog. sem februarka in mi pogosto zatekajo roke in n0oge.imate kakšno idejo kako si naj pomagam, ali je to normalno?




Suza -> zatekanje pomoč (12.8.2005 9:31:24)

Pozdravljena,
sama imam ze sicer 19 mesecev starega sina vendar še se vedno spomnim svojih nog. Imela sem tako otečene, da sem mogla obuva teniske od fanta.
To, da ti otekajo noga, bi naj bil pogost pojav v nosečnosti.
Povej svoji ginekologinji na prvem pregledu, čim več počivaj z rahlo dvignjenimi nogami, v lekarni si kupi kremo in odstrani sol iz tvojega jedilnika koliko se le da.




nana 27 -> zatekanje pomoč (12.8.2005 9:41:03)

Meni pomaga nasledenje:
- veliko veliko tekočine; tudi do 3 ali 4 litre na dan(se sliši čudno, ampak zares pomaga),
- če imaš rada lubenico, jo jej zvečer v zmernih količinah, da se preveč ne zrediš ;), ker je veliko sladkorja notri,
- čim manj slanih in začinjenih jedi,
- ko ležim, si pod noge dam kakšno blazino.




nana 27 -> zatekanje pomoč (12.8.2005 9:45:50)

O zatekanju nujno obvesti ginekolog, ker je zatekanje v kombinaciji z zelo visokim pritiskom lahko nevarno tebi in otročku.

Če je pritisk OK, ne bi smelo biti panike, je pa dobro, da ginekolog to ve. Upam, da ti bodo nasveti koristili.

Aja, če imaš kakšne prstane na rokah, jih raje snemi zdaj, ker poznam par, ki sta ponoči v prstan dol žagala z roke, ker so se njej prsti tako napihnili.




kylie -> zatekanje pomoč (12.8.2005 9:46:15)

je normalno da ti roke tudi zatekajo?

tekočine res malo pijem... sol pa me tudi včasih premami...

hvala za nasvete, sem se že bala kakšne preklampsije ali podobno...:zmeden2:




nana 27 -> zatekanje pomoč (12.8.2005 9:49:33)

je normalno ja, nekaterim zateče tudi obraz pa še kaj..

če imate doma kakšen aparat za pritisk merit, lahko sama preverjaš, kako je s tabo in če ni grozno velik, si lahko pomirjena. Vsekakor pa obvesti ginekologa na rednem pregledu.

Uf, meni je tako sedlo slano na začetku jest. Baje je to napoved za fantka..no ja, boš videla.




soncicaT -> zatekanje pomoč (12.8.2005 11:23:55)

Moja sodelavka je fejst zatekala, že v 4. mesecu, in je morala na bolniško počivat.




PBJ -> zatekanje pomoč (12.8.2005 11:50:58)

Meni je proti zatekanju malce pomagal tudi ananas.
Sicer pa si redno kontroliraj pritisk.Zatekanje v povezavi s pritiskom pa je lahko nevarno.

lp:rozica:




tina104 -> zatekanje pomoč (12.8.2005 12:44:07)

Glede na to, da imaš rok feb., si začela zelo hitro zatekat. Povej o tem ginekologu, drugače pa upoštevaj že napisane nasvete.
Pa res probaj noge visoko držat kjerkoli se da (npr. ko sediš pred računalnikom, če imaš možnost jih daj na drug stol...).
Poleg preveč soli lahko zatekanje baje povzroča tudi kis in pa mineralna voda.




Stran: [1]