spet porodniška in brezposelnost (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


eya -> spet porodniška in brezposelnost (12.8.2005 19:42:42)

Malo sem pregledovala stare debate:
če si brezposelen ali študent, dobiš 40 tisoč starševskega dodatka in otroški dodatek. Če si zaposlen, pa dobivaš porodniško, ki je odvisna od povprečja celoletnih dohodkov. Kaj če se zaposliš en mesec pred porodniško-kako ti potem zračunajo porodniško, če si bil celo leto brezposelen, ali pa si delal preko študenta? Ali ti v primeru, da nimaš delovne dobe (oz. jo imaš en mesec) sploh porodniška pripada?
Prosim za vaše izkušnje, hvala!




teta beta -> spet porodniška in brezposelnost (12.8.2005 20:39:50)

Kolikor se jaz na to zastopim:
en mesec pred porodniško nimaš nič, ker imajo nek čuden sistem, po katerem se štejejo dohodki do meseca pred mesecem vložitve vloge - torej bi se morala zaposlit dva meseca prej. Štela bi se ti tista ena bruto plača + 11x cca 61.000. Mislim, da se to ravno ne splača. Od zneska, ki ga dobiš, odšteješ še 22 % in deliš z 12 - dobiš tvojo porodniško. Delo preko študenta se ne šteje.




jazz -> spet porodniška in brezposelnost (12.8.2005 20:56:29)

Mislim da moraš biti prej leto in pol zaposlen- neprekinjeno!!! Ja porodniška v nasprotnem primeru pa je celih 40.030sit!




teta beta -> spet porodniška in brezposelnost (12.8.2005 21:10:27)

Ne, to ni treba. Jaz sem zaposlena od aprila letos (prej nič), vlogo sem oddala avgusta, v izračun so mi šle tri plače.




barbara b -> spet porodniška in brezposelnost (12.8.2005 22:53:49)

Jaz sem bila zaposlena slab mesec dni, pa dobivam ok. 50.000 sit + otroški dodatek.




SaaS -> spet porodniška in brezposelnost (13.8.2005 13:42:05)

Jaz sem bila pred oddajo vloge (ne nastopom porodniške) porodniške zaposlena 6,5 mesecev, prej pa brezposelna. Za tistih 5 mesecev in pol so mi namesto plače, ki je nisem imela, upoštevali 55% minimalne plače.
Je pa logično, da upoštevajo 12 zadnjih plač pred oddajo vloge in ne tudi tistih potem, saj ne vedo kakšno boš imela plačo naslednja dva meseca..




Stran: [1]