Naredila sem p... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Barbara_L -> Naredila sem p... (9.3.2011 10:50:44)

...in to v FB grupi mamice 2010. Videla sem napreč 70 komentarjev o višini socialnie pomoči, dodatkov, prejkemkov itd., ki jih plačujemo mi. Vem, stopetdesetkrat prežvečena tema, lahko se zgodi tudi meni. zmotilo me je stanje duha:smiljenje sami sebi, nimamo, nimamo. A delat ne bi šla nobena, ni kam otroka dat, se ne splača, bom raje s sončkom.... Sledil je seveda linč do te mere, da sem se odjavila iz skupine, le zato, ker sem napisala da naj si išejo službo, naj gredo delat-mlade so še. Pa dobro, kam plovemo?




Micy -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:02:30)

Ja in kaj se ti zdej sekiraš, a si se kej zlagala al kaj????

Delat nej grejo, aja to ne ker več od socialne dobijo, itak. Zakaj bi pa hodila na šiht za minimalno plačo tko k jest, pa še za določen čas že tretje leto.

Dejmo raje jamrat da NIMAMO.

Najboljš se je smilit sam sebi pa čakat, da ti služba na drevesu na dvorišču zraste.!!!!??????




mojamura -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:06:59)

meni se je vedno zdelo čudno....oz. ne vem kaj potem njihovi partnerji oz. možje pravijo na to?? vsi vemo, da se družine ne da preživljati samo z eno plačo (ok......razen če si nekaj takega kot zidar ali kak drugi tajkun)...

ne vem, če bi bila moški vem, da ne bi gledala zdrave mlade ženske doma....vedno se najde rešitev za varstvo:
- babice
- vrtec
- privat varuške

najbolj pa tudi mene dvigne to, da potem celo upajo jamrat....gggrrrrr




mika -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:14:34)

Fajn je bit pameten s službo in govorit delat naj grejo. A res? Kam pa?

Seveda obstajajo lenuhi, ki bi radi na čimlažji način in nič truda prišli do denarja.
Poglejete koliko ljudi je na zavodu prijavljenih in koliko delovnih mest je razpisanih. A so vsi ti lenuhi, ki  izkoriščajo državo?

Sama sem trenutno brez službe, ne dobivam popolnoma nič, nadomestilo iz zavoda sem izkoristila.
Ne jamram okrog, niti tu gor. Oglasila sem se le zato, ker so vas polna usta, kako je treba delat. neeeeeee...a res... pa ne ga srat....če pa denar raste na drevesu.




mika -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:17:11)

Vem, stopetdesetkrat prežvečena tema, lahko se zgodi tudi meni.


ne veš....




Barbara_L -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:17:26)

Lej, Mika, govora je o tistih, ki bi lahko delali, pa NOČEJO, raje jamrajo. Jaz tud ne vem, kaj bi moj rekel na to, da bi jajca guncala doma. Za pridne roke se vedno delo najde, ni takoj, to res ne, samo slej ko prej pa že. In ne nabijajte o tem, KJE. Ja, kje? Že kje, pa če ne drugač pa na črno!




uškinamama -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:18:23)

u mika, žal mi je. Sem bila prepričana, da si dobila službo oz. da so ti podaljšali.





Fleka -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:22:47)

Mika,se podpišem.Napisala sem veeeliko prošenj,klicarila,spraševala,bila na kar nekaj razgovorih,.......pa nič od nič(že več kot eno leto).[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]Ja brezposelnih je veliko in ogromno delodajalcev se ŽAL "izogiba" mamic malih otrok(strah,da bo veliko na bolniški).In če pomislim:moja malčka sta bila letos že tolikokrat bolna(norice,viroze,....),da bi skupaj delala cca.14 dni,če bi hodila v službo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




alenkica -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:24:21)

Tudi jaz sem mlada in zdrava. Mati dveh otrok, pa sem doma.
In to ne zato ker jaz tako hočem, ampak ker v našem koncu ni nobenega dela - je zares grozno.
Pa ze skoraj dve leti iščem službo.
Verjemi, da kdor je v tem položaju da mu je zelo hudo.
In so imeli prav, da so te "linčLI" KER TISTIM, KI IMAJO SLUŽBO JE LEPO REČT, JA POJDI DELAT.

Hudo je, ampak sem vesela, da ima vsaj mož službo.
Ne morem pa si predstavjat, kako mora biti hudo, da sta oba brez službe.
Grozen čas je, in upam, da bo hitro konec te dobe!




Micy -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:25:01)

Mika, malo se pomiri, nobena ni polnih ust, govorimo o tem kako so eni flegma in znajo samo jamrat.

No pa poglej moj primer:

Zaposlena v javni upravi že tretje leto, dobila pogodbo za določen čas šestih mesecev, na poti je zelo zaželjen dojenček.

Stara sem 25 let, doma pa imam že punčko staro 5 let.

Pri 19 mesecih sem jo dala v vrtec in šla delat, veš kam na BENCINSKO ČRPALKO, za 400 eurov na mesec.
Potem sem dobila službo kle kjeer sem zdaj, čakala 3 leta da mi bojo dal za nedoločen čas, kaj sem dobila prst u rt pa še pol leta sm kle pol pa pokam na porodniško, ki mi pripada. Po porodniški pa v borbo za službo.

Aja sem pa dip. ekon, in bom šla tudi sekret pucat če bo treba.
Ne bom jamrala in izkoriščala tako kot drugi.
In nobena ni rekla da je službo lahko dobit, jo pa dobiš če hočeš delat, seveda pa tudi 500 eurov je nekaj, ne samo 1500.
Danes jih dobim natanko 760 z malco in prevozom.

Hvala pa lep dan




mika -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:25:46)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

u mika, žal mi je. Sem bila prepričana, da si dobila službo oz. da so ti podaljšali.




sem dobila službo potem, ja....službo v peklu za 6mes. Kaj takšnega ni doživel nihče, ki ga poznam. Tako da sem bila srečna ko sem se jih rešila.
Na žalost je pa takšna situacija, da tednesko grejo manjša podjetja v stečaj, večja pa mesečno. Menda je sedaj to dno in bi se počasi naj začelo izboljševat.
Skoz sem v kontaktih za službo, tako da verjamem da bom kmalu dobila. Je pa groza bit doma. Sicer mi je od začetka pasalo, ker sem mogla prit k sebi, ko sem se pa pobrala, pa me je začelo nervirat.




josephine27 -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:29:19)

Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.




Anonimen -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:32:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

A delat ne bi šla nobena, ni kam otroka dat, se ne splača, bom raje s sončkom....


Namesto da iščejo izgovore, naj začnejo iskati delo.
200 prošenj, 1000 razgovor v pol leta, potem naj pa jamrajo, da ni dela.




Fleka -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:34:03)

Ja,res je nekaj žensk,ki delajo v javni upravi in so kar nekaj časa med službo privat na internetu.In take so največkrat pametne kaj in kako.Očitno pozabljajo za kaj so plačane.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




bučkabb -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:34:31)

no tudi jaz se strinjam z avtorico te teme

gledam iz drugega zornega kota, kot ve,ki ste doma. namreč že večkrat sem bila v vlogi delodajalca in smo iskali kandidate za zaposlitev, pa jih ni bilo tako lahko najti. so nam poslali en kup kandidatov iz borze, ki jih pol sploh ni prišlo, tisti, ki so pa prišli so pa imeli 100 in en razlog zakaj ne bodo šli delat, tako da.......
no tudi zdaj smo v situaciji, ko iščemo nadomestek za mene za eno leto, ker grem v porodniško in ker bomo zaposlili samo za skrajšani delovnik (20 ur tedensko) spet ni kandidatk, ker ena več dobi na borzi, kot če bi delala 4 ure, druga ne bi delala 4 ure, ker išče 8 urni delovnik, ma skos neki izgovori.....

tako da drage moje tiste ki hočejo delat, bodo prej ali slej nekaj našle, ni pa nujno da bo sanjska zaposlitev in v branži ki je njihovo področje, no tega pa ne sprejmejo, ker jim je lepše doma




uškinamama -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:36:11)

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

u mika, žal mi je. Sem bila prepričana, da si dobila službo oz. da so ti podaljšali.




sem dobila službo potem, ja....službo v peklu za 6mes. Kaj takšnega ni doživel nihče, ki ga poznam. Tako da sem bila srečna ko sem se jih rešila.
Na žalost je pa takšna situacija, da tednesko grejo manjša podjetja v stečaj, večja pa mesečno. Menda je sedaj to dno in bi se počasi naj začelo izboljševat.
Skoz sem v kontaktih za službo, tako da verjamem da bom kmalu dobila. Je pa groza bit doma. Sicer mi je od začetka pasalo, ker sem mogla prit k sebi, ko sem se pa pobrala, pa me je začelo nervirat.


Te razumem, to je hudič, če ne znaš biti doma. Probala enkrat (2 meseca) in bila na koncu z živci.
Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.

Na katerem področju pa iščeš?




mika -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:36:53)

Po porodniški pa v borbo za službo.


Se beremo takrat, kako lahko je dobit službo... ti pa iz srca privoščim, da ne bi dolgo trajalo.

Še za čiščenje je ni za dobit....vse dogovrjeno vnaprej. Sicer me ti dogovori ne motijo, ker ima vsak pravico zaposlit kogar želi oz. mu zaupa.

Jaz imam 6 let starega otroka. Službe za določen čas in zaradi občutka odgovornosti še kar zavlačujeva z drugim otrokom.

In veliko več nas je takšnih, ki  želimo delo, kot pa tistih ki ne želijo.  jaz ne morem vedet kaj je zate jamranje. Vem da so nekateri sposobni iz ene besede naredit človeka popolnoma za nič, lenuha, pa kaj vem kaj vse.




Anonimen -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:36:59)

Bučkabb, na katerem področju pa iščete? Lahko na zs.




Fleka -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:37:29)

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.



Se podpišem.Jih ni malo,ki prejemajo socialno pomoč in delajo na črno-imajo dvojni profit.




mika -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:38:42)

Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.

Na katerem področju pa iščeš?


Tud jaz sem mnejna da dno še ni blizu....sem pa iz najbolj udarnega foha...gradbeništva[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:38:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.



Se podpišem.Jih ni malo,ki prejemajo socialno pomoč in delajo na črno-imajo dvojni profit.


Ugotavljam, da sem čisto preveč poštena.




Anonimen -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:39:18)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.


Glede na razmišljanja tudi v tej temi - nič čudnega.




Anonimen -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:40:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.



Se podpišem.Jih ni malo,ki prejemajo socialno pomoč in delajo na črno-imajo dvojni profit.


Ugotavljam, da sem čisto preveč poštena.


Poštena do koga? Do nepoštenih državljanov?

Ko bi neumni ljudje vedeli, da je potencial, ki ga imajo za ustvarjanje (vsega in posledično tudi denarja), bistveno večji od potenciala za goljufije, vsaj na dolgi rok.




Anonimen -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:41:51)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.


Glede na razmišljanja tudi v tej temi - nič čudnega.


Jaz pa iz izkušenj mislim, da se obrača navzgor, počasi, a le leze nekam.




bučkabb -> RE: Naredila sem p... (9.3.2011 11:42:33)

no tudi mi smo iskali delavce za gradbeništvo, sedaj pa rabimo za knjigividstvo, no hvala bogu smo po 2 mes. iskanja le našli eno kandidatko, ki je pripravljena delat, tako da......




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>