Malo idej prosim! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Sanija13 -> Malo idej prosim! (10.3.2011 9:48:01)


Imam 8 mesečno hčerko in mi je totalno zmanjkalo idej, kaj naj ji ponudim za zajtrk in večerjo?
Se mi zdi, da ji ves čas dajem isto...ali kake linote,..flaške z mlekom skoraj noče več piti, naredi par požirkov in konec...ne vem zakaj.
Ali vi vašim že skuhate npr gres na alpskem mleku?
Lepo prosim za kakšno idejo. HVALA




Paštetka -> RE: Malo idej prosim! (10.3.2011 12:42:35)

- seveda lahko skuhaš na mleku. Vendar je boljše, da uporabljaš sveže mleko s čimveč mlečne maščobe in ne alpsko
- polenta
- gres (navaden ali s kakavom)
- ajdove žgance
- palačinke (moja imata raje ameriški model palačink. dam več moke, tako, da pride zelo gosta masa, so manjše, debelejše in jih lažje drži v roki), Mi polijemo čez ameriške palačinke javorjev sirup ali sirup aloe vere, ki je odličen nadomestek medu. Ima okus po medu.
- carski praženec (lahko dodaš rozine, narezane suhe marelice, ali suhe brusnice)
- mlečni riž
- rižev narastek, koruzni narastek (zlejvanka)
- hruškin rižev narastek (na jabolčnem soku skuhaš riž, ga vsipaš v posodo za narastek, naribaš vanj hruško in daš pečt. Lahko uporabiš za začimbo cimet ali karamelo. ( Kotany ima super mlinček karamela -vanilija ter cimet-sladkor9. Moja dva obožujeta te okuse. Zmelješ pa lahko na marsikaj)
- puding
-  mlečno proseno kašo
- jušne jajčne rezance zakuhane v mleku
- močnik
- pečena jabolka ali jabolčna čežana
- moja dva sta za zajtrk oboževala tudi, ko sem z žlico postrugala banano in nato zajela že zraven navadni jogurt
- ržen (ali drug črn)kruh s kislo smetano in cimetom (na kruh namažeš kislo smetano in potrosiš s cimetom) - mmm njami
- sirni namazi
- za zajtrk lahko v kakšne sadne kaše nadrobiš bebi piškotek, albertove kekse ali prepečenec...
...





Sanija13 -> RE: Malo idej prosim! (10.3.2011 13:44:48)

Paštetka, hvala! Same dobre ideje. Naredim....in sporočim.




Paštetka -> RE: Malo idej prosim! (10.3.2011 15:54:17)

Malenkost [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]