starševski dodatek 2011 (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


andrejkica -> starševski dodatek 2011 (11.3.2011 12:08:11)

Živijo,

v mesecu februarju sem prvič prejela starševski dodatek in sicer 149€. Kot vem je bil 2010 v višini 195€. Vem, da se usklajuje dvakrat letno in sicer z rastjo cen življenjskih potrebščin.
A ve kjera kako, da je zdej tolko nižji? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Andromeda -> RE: starševski dodatek 2011 (11.3.2011 12:11:59)

Verjetno nisi bila opravičena za celoten mesec januar (npr. si rodila okrog 10. v mesecu) in si zato dobila manj.




andrejkica -> RE: starševski dodatek 2011 (11.3.2011 12:35:09)

Aha, hvala :)) to bo to ja




oktober11 -> RE: starševski dodatek 2011 (27.3.2011 13:04:53)

glede na to da sem v temah okrog nosečnosti nova [sm=smiley9.gif], me zanima kako je s tem starševskim dodatkom [sm=zmeden.gif] obstaja za njega kaka meja kolikšem bi naj bil max bruto prihodek na družinskega člana ali pripada vsakemu? kako dolgo imamo pravico do starševskega dodatka? kdo pa ponavadi zaprosi za njega, oče ali mati? pa še to... porodniško še extra dobimo, ali kako je s tem? prav tako otroški dodatek?
hvala za odgovor [sm=smiley1.gif]




sazi -> RE: starševski dodatek 2011 (27.3.2011 14:43:47)

IZVIRNO SPOROČILO: oktober11

glede na to da sem v temah okrog nosečnosti nova [sm=smiley9.gif] , me zanima kako je s tem starševskim dodatkom [sm=zmeden.gif] obstaja za njega kaka meja kolikšem bi naj bil max bruto prihodek na družinskega člana ali pripada vsakemu? kako dolgo imamo pravico do starševskega dodatka? kdo pa ponavadi zaprosi za njega, oče ali mati? pa še to... porodniško še extra dobimo, ali kako je s tem? prav tako otroški dodatek?
hvala za odgovor [sm=smiley1.gif]


Starševski dodatek dobijo tiste mame, ki ne dobijo starševskega (porodniškega) nadomestila. To velja za brezposelne in za študentke ali pa za tiste, ki so nekoč bili zaposleni, na dan nastopa porodniške pa niso in ne izpolnjujejo nekih dodatnih pogojev za nadomestilo.

Torej, če prejemaš "porodniško" ne dobiš starševskega dodatka.




katjamihelic -> RE: starševski dodatek 2011 (13.7.2011 13:01:55)

Oprostite, ker imam tudi jaz vprašanje na to temo. A teče delovna doba ko dobivaš starševski dodatek? Če si prijavljena kot gospodinjska pomočnica potem vem da ja.




katjamihelic -> RE: starševski dodatek 2011 (13.7.2011 13:03:23)

Sorry, sam mene tuki nekaj zanima - a teče delovna doba za cajt ko dobivaš starševski dodatek?




tjasaoasis -> RE: starševski dodatek 2011 (14.7.2011 12:41:01)

Za čas prejemanja dodatka ti država plačuje prispevke za pokojnino in ti torej teče tudi pokojninska doba.




biba_leze* -> RE: starševski dodatek 2011 (14.7.2011 14:52:17)

Hm meni so to na CSD-ju pojasnili drugače, in sicer, da mi teče zavarovanje, delovna doba pa ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Potem torej teče delovna doba tudi materam študentkam, ki imajo tudi pravico do tega nadomestila,če rodijo v času študija, ali kako?




tjasaoasis -> RE: starševski dodatek 2011 (14.7.2011 15:25:39)

Sej so ti prav povedali. Delovna doba in pokojninska doba nista eno in isto. Celotna pokojninska doba je seštevek delovne plus tiste dobe za katero so bili tako ali drugače plačani prispevki za pokojninsko zavarovanje (samoplačevanje, čas prejemanja nadomestila za brezposelnost, starševskega dodatka) ali pa niso bili plačani prispevki vendar vseeno šteje npr. služenje vojaškega roka, obdobje študija, skrb za otroka (to velja za starejše generacije). So pa imeli namen z novo pokojninsko reformo te slednje ukiniti.




Stran: [1]