kožica na lulčku (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


watershine -> kožica na lulčku (11.3.2011 18:02:47)

pozdravljene!

mamice vseh dečkov NA POMOČ!
imam dobri 2 leti starega fantka, kožica na lulčku pa... hm na eni strani gre malo dol na drugi pa ne...
KAKO JE PRI VAS?
nisem hotla neke panike zganjat pa mi je soseda rekla (ki ima 2m mlajšega fantka) da je šla pediatrinji in da je dobila napotnico za obrezovanje (ja obrezovanjeeeeeee....)... to mi pa lih ne diši...

prosim povejte kako je bilo pri vas... pa morda kak uporaben nasvet (to vem da moram zelo pogosto šponat kožico na dol še posebno med umivanjem pa so še kaki drugi "triki")!

LP




Precious -> RE: kožica na lulčku (11.3.2011 18:04:32)

Šponat kožico [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Kožico potisneš dol pač kolikor gre in ne na silo.
ja, veliko jih gre na obrezovanje,ker je pač najlažje otroka poslat,starši pa pač slepo verjamejo in nič ne poguglajo
Pri P dobiš kremo na recept in otroka mažeš,pa se kožica odlepi




watershine -> RE: kožica na lulčku (11.3.2011 18:09:17)

ja šponat kožco-najbrž sm se mal smotan izrazla
sej mislila sem to da potegneš dol kolikor gre
(ker ko gledam mojo taščo ali mamo ko ga previjajo jo komaj kaj dol potegnejo)

kako pa se imenuje ta krema? to prvič slišim!
tudi moja P mi ni nič omenila (je pa zato večkrat omenila obrezovanje)




sazi -> RE: kožica na lulčku (11.3.2011 18:12:47)

Pri P dobiš kremo na recept in otroka mažeš,pa se kožica odlepi


No, se bom potrudila poguglat, ko bo kaj časa.Bi pa prosila, če mi lahko skrajšaš iskanje - za kakšno kremico naj rečem P? Sin je star že 5 let. Kožice sicer nima preozke, vendar je na enem delu še zalepljena. SVa bila pred dvema letoma pri urologu, pa je rekel, da je še do petega leta čas. No, pa je še vedno priliman en delček.

Tako da - prosim za kako informacijo, da poizkušam usmeriti našo P




Precious -> RE: kožica na lulčku (11.3.2011 18:18:27)

To so kortikosteroidna mazila. Recimo advantan ,elocom... Vseh krem ne poznam žal. JIh je več.Mi smo dobili eno na črko D.  samo se ne spomnem.
Recimo en link,kako uuspešna so ta mazila:  http://www.pediatricurology.in/index-cases-a-boy-with-difficulty-in-passing-urine-and-severe-phimosis.htm




watershine -> RE: kožica na lulčku (11.3.2011 18:23:28)

hvala!

zdej bi pa res rada samo še ime da tole vržem pediatrinji pod nos, ki mi vedno reče: kaj dosti se ne da narediti najbolje da ga damo obrezat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

sazi če kaj zguglaš mi prosim javi!




Precious -> RE: kožica na lulčku (11.3.2011 18:24:29)

Saj sem ti 2 kremici napisala kako se imenujeta. V bistvu so to kortikosteroidna mazila




watershine -> RE: kožica na lulčku (11.3.2011 18:26:39)

opa... hm ne vem kaj sem brala... sem čisto spregledala...
takoj sem kliknila link!

sory! =)




Precious -> RE: kožica na lulčku (12.3.2011 11:29:27)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




lara33 -> RE: kožica na lulčku (12.3.2011 12:29:06)

Moj fant je star 4 leta in pol in smo ravno pred nekaj dnevi dobili kremo Elocom za mazat. Na eni strani se kožica še drži, na drugi pa gre že kar precej dol. Mi je rekal P, da naj zdaj en mesec mažemo pa bomo videli kako bo. Drugace pa k urologu, ki kožico dol potegne. Nič ni govorila o obrezovanju. Je pa do 5 leta cas, da se to uredi.




watershine -> RE: kožica na lulčku (12.3.2011 12:30:56)

ja nas pa nebi nič poslala k k urologu, ki kožico dol potegne ampak kar obrezat, zgleda da se to njej dopade ker jih je že veliko poslala...

no bom tut jaz rekla za kremico!

HVALA ZA NASVETE =)




hubi -> RE: kožica na lulčku (12.3.2011 18:32:38)

Mi smo šli h kirurgu. Kožica je bila na enem delu zaraščena. Lulal je normalno. Lulčka mu je namazala z eno kremico za omrtvičenje. 20 min smo čakali zunaj, kjer je vse to mali razložil eni gospodični. :))) Nato smo šli nazaj v ordinacijo, ulegel se je, kirurginja mu je potegnila kožico nazaj in zaraščen del prestrigla. Krvavelo ni nič. Debelo ga je namazala z mastno kremo. Doma ga je malo peklo, ko je šel lulat, drugače pa smo mogli fino mazat z Bepanten mazilom. Sedaj lulček dela normalno. Je pa rekla, da pediatri komplicirajo in da otroški lulček pač ni enak odraslemu.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.3.2011 21:21:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Precious -> RE: kožica na lulčku (13.3.2011 10:26:34)

Jaz otroka ne bi nikoli izpostavljala takšni bolečini ,če je druga možnost brez bolečin. Zamisli si kako bi tebi bilo če bi tebi nekdo na silo razprl sramne ustnice[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]  Fajn občutek ja.

hruška debeluška Kortikosteroidne kreme pri DOLGOTRAJNI večmesečni neprekinjeni uporabi povzročajo tanjšanje razbarvanje kože. In nobeden zdravnik ne reče da tako dolgo mažeš!!! Tako da se prej malo pozanimaj preden pišeš kako je nekaj oh in sploh škodljive. Vse je škodljive če se ne držiš tako kot je treba




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.3.2011 22:39:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Precious -> RE: kožica na lulčku (15.3.2011 6:47:16)

napisala sem,da si zamisli kako to boli. ja operacija lulija pa tudi ni tako nedolžna,kremica pa je če jo pravilno uporabljaš




mateyka -> RE: kožica na lulčku (15.3.2011 7:00:00)

po moje je odvisno od primera do primera? zaraščeno in zlepljeno se meni zdi razlika.. mislim, zato mogoče enim dajo kremo druge pa pošljejo h kirurgu? samo razmišljam..




Precious -> RE: kožica na lulčku (15.3.2011 7:06:30)

mateyka na žalost ni tako.
Prvega sem jaz morala dati na operacijo,ker je imel adhezijo,ta drugega pa smo mazali s kremico ,pa se glavice čisto nič ni videlo.Recimo vsi okrog mene ,ki so enako imeli s svojimi sinčki jih je napotila P na opracijo oz. k urologu potem pa ta na operacijo. Potem sem jim jaz rekla za kremico in operacija ni bila potrebna.
če obstaja še ena možnost da se to reši  brez bolečin zakaj pa ne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (15.3.2011 8:38:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Precious -> RE: kožica na lulčku (15.3.2011 9:04:28)

hruška za kožico je vedno možnost da se zalepi nazaj.pa če gre otrok na OP ali pa s kremico maže.Zato je pa potrebno otroka učit da vsak dan med tuširanjem da kožico dol in umije umazanijo ,ki se skriva pod kožico

Si pa že malo smešna,ker vedno kontra govoriš a na srečo tvoje teorije ne držijo

Se kar čudim kako si proti kremi. Najprej je škodljiva,zdaj to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

pametnejši odneha,pa bom to  jaz,ker se mi ne da s tabo tvezit v 3 dni .




jutranja rosa -> RE: kožica na lulčku (15.3.2011 10:43:07)

Mene pa zanima, kdaj in kolikokrat na dan vlečete kožico dol? Patronažna sestra mi je na začetku svetovala, naj delam to le pri kopanju, torej 2x/teden, in nikoli na suho pri previjanju. Tega se držim že ves čas. Sedaj bo moj fantek star 2 leti in je glavica še vedno delno prikrita.




watershine -> RE: kožica na lulčku (22.3.2011 10:43:26)

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

watershine..kako pa si predstavljas tole "obrezovanje"? ker mislim da imas mejčken zmotno predstavo o tem kako se lulček zaradi kožice obreže pri fantkih ki imajo zlepljeno...

drugače pa tudi kortikosteroidne kremice niso tako nedolžne, si še o tem mal preber...


kako si predstavljam to obrezovanje? tko kot sem napisala! da lulčka obrežejo-zadnje čase v našem okolju zelo "popularno", meni pa to ni všeč. al kako naj ti še opišem... obrezovanje v takem smislu kot ga imajo v islamski veri naprimer.




watershine -> RE: kožica na lulčku (22.3.2011 10:49:30)

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Mene pa zanima, kdaj in kolikokrat na dan vlečete kožico dol? Patronažna sestra mi je na začetku svetovala, naj delam to le pri kopanju, torej 2x/teden, in nikoli na suho pri previjanju. Tega se držim že ves čas. Sedaj bo moj fantek star 2 leti in je glavica še vedno delno prikrita.


jaz mu jo že od samega rojstva naprej potegnem dol vsakič ko ga previjam. zdaj ko se kopa (2leti) pa ga učim da si med umivanjem tudi sam potegne kožico dol in se umije-in moram rečt da se že lepo navaja na to rutino med tuširanjem-kopanjem =)

hruška debeluška-mislim da pretiravaš, koliko možnosti je da se 15 letniku nazaj zaraste, če lepo skrbi za lulčka-bore malo! raje ga bom učila kako naj si ga umiva ipd. in mislim da je veliko manj možnosti za kake komplikacije...

no pa ne bom prilivala olja na ogenj... pri naslednjem pregledu bom zdravnici rekla za kremico in BASTA!

hvala vsem za mnenja in nasvete =)


lep sončen dan vam želim!




Paštetka -> RE: kožica na lulčku (22.3.2011 20:41:29)

če lahko lula ni nobenega problema.

to bodo dečki kasneje sami poštimali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




watershine -> RE: kožica na lulčku (24.3.2011 12:31:15)

am... aja? od kje ti pa to?

oprosti, ampak kaj takega res prvič slišim...




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>