|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 7:10:41   
zlatolaska
A se kateri sanja zakaj se ni spremenil v gel? Dala sem 300 g mila Ajax - tako belo, dala sem malo več kot 200 g sode bikarbone in 2,5 litra vode...je mogoče premalo stopljeno milo (sem pasirala s paličnim), sem preveč nepotrpežljiva - minilo je cca 22 ur, ali milo ni pravo, zdaj vidim da sem zafrknila in dala pol litra premalo vode...kaj naj naredim zdaj s to mešanico, naj vseeno kar perem, bo efekt zadovoljiv?

prosim za izkušnje in nasvete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 7:13:11   
Anonimen
Meni se je to isto zgodilo in mislim da tudi celo z Ajaksovim milom ... Tako da dam sedaj vedno pol navadnega mila in pol mila za odstarnjevanje madežev in je ok. Ja tisto mešanico sem pa potem vseeno porabila.

(odgovor članu zlatolaska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 7:25:33   
ZARA
Jst sem na cca 3l vode dala 200g mila + 2 velike žlice sode + par kapljic et. olja. Lahko da je preveč mila ali sode? Ne vem. Itak ponucaj, zakaj bi stran vrgla? A je full trdo al tekoče ratalo?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 7:32:00   
zlatolaska
no super, saj se mi je zdelo da bo še vedno uporabno pač agregatno stanje je drugačno.

Navadno milo - kaj to pomeni pač milo za roke ali kakšno drugo pralno milo?

Pa nekje sem zasledila da uporabljate nekatere milo iz Eurospina - je to pralno milo ali milo za roke? Nekatere pa da kupujejo milo iz DM - ampak tam sem našla samo ta Ajax in tako malo milo Gallseife je gor pisalo - je to to?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 7:36:07   
Anonimen
Ja navadno in po možnosti najcenejše milo (marsejsko ali kar od DM-blagovno znamko) ... se mi zdi, da je kao za roke ... saj tisti osnovni recept, ki sem ga dobila predvideva samo to milo ... jaz dam pa potem za boljši občutek še ta gelseife ali venish milo ali kaj podobnega za odstranjevanje madežev z oblačil in se mi vedno ful trd gel naredi. če prvih 12 ur ne mešam skor vsako uro.

(odgovor članu zlatolaska)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 8:44:50   
Adelina
Pa si vodo zavrela preden si dala milo not ali je bila samo vroča? Meni se enkrat tudi ni naredil gel (je bil po 1 dnevu še čisto tekoč), ko sem milo stresla kar v vročo vodo (sem nekje prebrala, da je dovolj vroča voda izpod pipe). Potem sem naslednji dan kar še enkrat vse skupaj zavrela in čez en dan je ratal tisti gost "puding", ki ga potem s paličnim zmiksam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 12:44:21   
KIKI****
S bi bla katerga tko dobra in napisala cel postopek, kaoko se to naredi? ;)

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 12:50:45   
tajtaja
Kaj to kuhate?????

PVrič slišim za kaj takega? A vas to veliko uporablja in zakaj? (cena, učinkovitost....)


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 13:01:00   
Anonimen
Jaz na štedilniku pogrejem 3L vode (sam baje ne sme zavret) in potem s tem prelijem na drobno naribano milo (pol navadnega in pol tega za odstranjevanje madežev) in dam notri žlico ali dve sode bikarbone. Zmešam, da se milo čisto raztopi in pustim stat v odprti podosi 2 dni, da zgelira (vmes pa vsakič ko pridem mim mal premešam). Potem prelijem v flašo in uporabljam kot navaden prašek za cunje. Uporabljam ga pa samo za brisače in spodnje perilo in štumfe, ker pač ne vsebuje belila in bele cunje sčasoma sive ratajo. Prešvicane cunje čist ok opere, samo trdovratnih otroških flekov pa ne spraviš s tem ven. Cenovno je tole zelo ok varianta, pa tudi bolj eko je ...

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 14:04:19   
zlatolaska
http://www.bitnje.si/mwbitnje/index.php?title=Nasveti:Zdravo_zivljenje_Doma_izdelan_pralni_prasek

hotela sem ga narest po 2. točki - za učinkovitost dodaš vodikov peroksid in naj bi bilo učinkovito za vsa oblačila

Adelina bom poskusila še to, drugače ga bom pa vseeno porabila tudi če ne bo gost

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: domači pralni prašek - ni nastal gel?
17.3.2011 19:15:46   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Jaz na štedilniku pogrejem 3L vode (sam baje ne sme zavret) in potem s tem prelijem na drobno naribano milo (pol navadnega in pol tega za odstranjevanje madežev) in dam notri žlico ali dve sode bikarbone. Zmešam, da se milo čisto raztopi in pustim stat v odprti podosi 2 dni, da zgelira (vmes pa vsakič ko pridem mim mal premešam). Potem prelijem v flašo in uporabljam kot navaden prašek za cunje. Uporabljam ga pa samo za brisače in spodnje perilo in štumfe, ker pač ne vsebuje belila in bele cunje sčasoma sive ratajo. Prešvicane cunje čist ok opere, samo trdovratnih otroških flekov pa ne spraviš s tem ven. Cenovno je tole zelo ok varianta, pa tudi bolj eko je ...

Ja, včasih je potem fajn na 90 oprat, tako, vsake kvatre. Meni full dobro opere ta prašek.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Po novem lažje do neizplačanih preživnin
1. septembra so začele veljati spremembe glede nadomestila preživnine, ki bo precej olajšala izterjavo neizplačanih prež...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?