30 t in odpiranje MV + streptokok B (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


mamipikapoka -> 30 t in odpiranje MV + streptokok B (23.3.2011 7:36:57)

Pozdravljene.
Zanimajo me vaše izkušnje, ker brskam po internetu in ne najdem čisto konkretnih podatkov.

G. mi je v 30 tednu ugotovil, da imam maternični vrat odprt za en prst. Je pa vse še lepo visoko, tako da imam predpisano mirovanje in kontrolo čez en teden, da vidimo kaj se dogaja. Pred desetimi dnevi sem bila na 3D in je bilo še vse ok.

Kako se je vam v podobnih situacijah razpletla nosečnost? Se je vrnilo v normalno stanje ali ste se začele še bolj odpirati?

Naj omenim, da imam še streptokok tipa B, ampak koliko mi je znano, to naj ne bi vplivalo na sam potek nosečnosti. Le antibiotik moram dobiti med porodom.

*Pa še to me zanima - kako se sploh okužimo s streptokokom B?




Anonimen -> RE: 30 t in odpiranje MV + streptokok B (23.3.2011 7:48:03)

Glede streptokoka kaj,kako ,zakaj ... tipkaj v google.
Vsaka nosečnica je zgodba zase.
nekatere počivajo pa se vseeno odpirajo,nekatere aktivno delajo pa se ne odpirajo itd. V obeh nosečnostih sem bila pri teh tednih že odprta 3-4 cm. V 1.nosečnosti sem aktivno se ukvarjala še naprej. V 2. nosečnosti sem ležala 24 ur na dan. V obeh sem rodila v 37 tednu




alda -> RE: 30 t in odpiranje MV + streptokok B (23.3.2011 8:21:22)

Streptokok sem fasala v vrcu, ko sem se od otrok nalezla škarlatinke.Po besedah zdr. se ta ob antibiotiku samo potuhne in ob priliki spet udari.
Ker pa imaš ti že potr. da si pozitivna, jih na to le opozori,da ne bi po nepotrebnem prišlo med porodom do okužbe.
Želim ti lepo nosečnost do konca in zdravga otročička..kar pa itak bo!![sm=smiley1.gif]




Taddy78 -> RE: 30 t in odpiranje MV + streptokok B (23.3.2011 12:45:02)

Jaz sem bila toliko odprta sicer v 35. tednu, pa sem nosila 4dni preko roka. Verjetno bi še dlje, če ne bi primanjkovalo plodovnice in so mi porod sprožili.
Sedaj ko razmišljam za nazaj, sem se kar konkretno igrala, saj nisem nič mirovala in delala ravno to, kar je G rekel da ne smem.




sayuri -> RE: 30 t in odpiranje MV + streptokok B (23.3.2011 19:28:53)

Pri junijkah je ena mamica rodila v 26. tednu zaradi istih vzrokov, kot jih ti navajaš.




sayuri -> RE: 30 t in odpiranje MV + streptokok B (23.3.2011 19:30:55)




IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

Pri junijkah je ena mamica rodila v 26. tednu zaradi istih vzrokov, kot jih ti navajaš.

 
Ups, vidim,da si tudi ti junijka [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/img]




maktub -> RE: 30 t in odpiranje MV + streptokok B (23.3.2011 19:40:26)

tudi sama sem imela streptokok in bila pri 30t že odprta....no pol sem se vedno bolj odpirala ampak vseeno zdrzala do 39t.. s tem da je dr. rekla da mi je bakterijo uničla..torej me ni bakterija odpirala kar drugače tudi to povzroča ,ampak me je odpiralo otrdevanje trebuha...




Stran: [1]