teza ob odpustu (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> teza ob odpustu (3.4.2011 21:19:41)

Kaksna je okvirna teza,oz.starost ali kaj je kriterij,da novorojencek odide iz porodnisnice?V 30.tednu mi namrec grozi porod,plodova teza pa je trenutno1,600 kg!Ce zdaj rodim je otrocicek v inkobatorju?Koliko dolgo bi se ostal v porodnisnici?




Anonimen -> RE: teza ob odpustu (3.4.2011 21:26:09)

2,5 kg. V 30 tednu je tudi meni grozil obakrat porod,pa sem rodila v 37 tednu. Čist brezveze se je ubadat s tem. Koliko dolgo bi moral otrok ostati v P ti ne bo nobeden znal povedat. je odvisno kako bi teža napredovala,kakšne težave bi imel ob porodu ,kdaj bi lahko sam dihal itn




Anonimen -> RE: teza ob odpustu (4.4.2011 0:06:05)

To je men ful smesno, ko pravijo za nedonosencke, da morajo biti kao 2,5kg tezki, da grejo lahko domou. Nasa je bila ob rojsrvu tezka 2370g, ob odpustu pa se kak gram manj, pa glede teze nihce tudi obrvi ni dvignil in sva sli 5. dan domou bp oz. bi sli ze 3. dan, pa je rahlo zlatenco fasala. Rojena je bila pa v zacetku 38. tedna.




m_o_i -> RE: teza ob odpustu (4.4.2011 8:10:02)

teza otroka ni vec tocno dolocena!
ce otrok normalno pridobiva na tezi, lepo je in je zdrav- gre domov; Elias je bil ob odpustu tezak 2200 g (ob rojstvu 2070).




Zoja Lara -> RE: teza ob odpustu (4.4.2011 8:12:54)

Mislim, da je to odvisno tudi od porodnišnice. V Mb mora otrok dosečt težo 2kg, da te spustijo domov.

Kako je drugje, pa ne vem.




**Tinkara78** -> RE: teza ob odpustu (4.4.2011 8:14:04)

Rodila sem v 29 tednu in 1/7, 1550 g težko deklico. Pri odpustu čez 58 dni je imela cca. 2200 g. Pogoj je bil, da pri hranjenju ni problemov, da ni problema pri odvajanju blata, da se mamica in otrok ujameta (od nege, do jemanja zdravil, ...). In seveda, da štima zdravje otroka.

Rodila sem v MB.




Najaa -> RE: teza ob odpustu (4.4.2011 8:22:26)

Teža ni najbolj pomembna. Otrok mora jest, to je zelo pomembno in videt se mora, da napreduje z materinim mlekom ali AM, nima veze. Poznam punčko, ki je imela ob odpustu 1500g, pa je lepo napredovala in bila je zrela. 




Katy78 -> RE: teza ob odpustu (4.4.2011 9:02:57)

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Teža ni najbolj pomembna. Otrok mora jest, to je zelo pomembno in videt se mora, da napreduje z materinim mlekom ali AM, nima veze. Poznam punčko, ki je imela ob odpustu 1500g, pa je lepo napredovala in bila je zrela. 


Točno tako. Moj Nik je imel slabe 2kg ob rojstvu,  od cimre fantek (rodila je dan za mano; enaka gestacijska starost) pa je bil težak skoraj 2,5 kg pa sta šla več kot 1 teden (mislim, da 10 dni) za nama domov, ker nikakor ni hotel jesti sam (ni sprejel flaške) in so ga morali hraniti po sondi.




Stran: [1]