RE: Zakon o malem delu (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mika -> RE: Zakon o malem delu (8.4.2011 20:39:57)

Drugače pa je ena luknja v zakonu sigurno če ne več. Študentje bodo še vedno enako delali kot do zdaj- le da jim bo delodajalec iz 4€ na uro postavko povečal na 40€ na uro. Noben pa ne bo zraven stal pa gledal a res dela 1 uro za 40€ al 10ur za 40€.


Očitno nisi prebrala zakona ali pa si ga prebrala površno, ker je  določeno

(3) Bruto urna postavka upravičenca za opravljeno uro malega dela ne sme biti nižja od 4,00 eurov, bruto dohodek za opravljeno malo delo pa v seštevku v koledarskem letu ne sme presegati 6.000 eurov. Višina bruto urne postavke in višina bruto dohodka za opravljeno malo delo, se usklajuje z rastjo minimalne plače v Republiki Sloveniji, kot jo določa zakon, ki ureja minimalno plačo.

In nihče ne rabi zraven stat, ker je razvidno iz nakazil in dvomim da bi takšne podatke pooblaščena agencija tajila.




mika -> RE: Zakon o malem delu (8.4.2011 21:03:36)

Pa če bi že angencija zatajila, je tu še vedno davčna, CSD itd...




malania -> RE: Zakon o malem delu (9.4.2011 1:30:35)

Ne podpiram študentskega dela - izkusila sem izkoriščanje delodajalca, ki me ni želel zaposliti (ni tega dobesedno povedal, ampak vlekel za nos, pa bla bla...valda, če sem imela status), plača je bila MIZERNA (v pravem pomenu besede, poleg tega sem že imela diplomo..), opravljala sem delo za katero so bili redno zaposleni dobro plačani.
Na bruhanje mi gre, ko pomislim na izkoriščanje študentov preko študentskega dela.
Vsekakor se strinjam da vsi delodajalci niso enaki in da določeni pošteno plačajo svoje delavce in so do njih kolikor toliko korektni. Pač povem svoje slabe izkušnje.

Resnično upam, da bo ta zakon to spremenil na bolje!




superstar7 -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 9:40:03)

80% proti hahahaha a ste vidle pahorjov ksiht. za crknit smešno [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 9:54:14)

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

80% proti hahahaha a ste vidle pahorjov ksiht. za crknit smešno [sm=smiley36.gif]


Meni pa ni ravno smešno.....ker itak ne veš, zakaj si bila proti......zgolj zato, predvidevam, da si lahko videla Pahorjev razočaran ksiht......





luka jan -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 10:09:50)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

80% proti hahahaha a ste vidle pahorjov ksiht. za crknit smešno [sm=smiley36.gif]


Meni pa ni ravno smešno.....ker itak ne veš, zakaj si bila proti......zgolj zato, predvidevam, da si lahko videla Pahorjev razočaran ksiht......




Podpis. Le zakaj bi bilo smešno?[sm=zmeden.gif]




kalbo -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 10:15:17)

To je žalostno, ne pa smešno.

Na žalost so teli troti, ki so pri nas na oblasti, al pa v opoziciji pripeljali državo tako daleč z raznimi neumnostmi, da bi padel celo morebitni referendum o obvezni 13 in 14 plači.
Prav bi bilo, da se lepo poslovijo vsi od prvega do zadnjega s svojimi podmladki vred. Na oblast pa tehnično vlado, ki bi v nekaj letih lepo počistila z vso nesnago, ki se napaja tako na proračunu kot v gospodarstvu. (Treba bo zgradit še en zapor). Šele po tem bomo spet zreli za kakšno parlamentarmo demokracijo. Prej pa ne.




Anonimen -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 10:45:07)

biti proti je itak nacionalni šport. bohnedaj, da bi se kaj spremenilo. saj bo naslednje leto veliki vođa (čeprav si raje luknjo v koleno zvrtam, kot da glasujem za janšo) sprejel zakone kar mimo naše volje. ne bo treba nobenega takoosovraženega referenduma.




kalbo -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 10:48:35)

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

biti proti je itak nacionalni šport. bohnedaj, da bi se kaj spremenilo. saj bo naslednje leto veliki vođa (čeprav si raje luknjo v koleno zvrtam, kot da glasujem za janšo) sprejel zakone kar mimo naše volje. ne bo treba nobenega takoosovraženega referenduma.


Naslednje leto veliki vođa ne bo niti v sanjah sestavil vlade, ker si je zminiral komplet desnico. Tudi sam si raj kaj odrežem, kot pa njega volim. Od tega mandata naprej pa to velja še za Pahorja in kompanijo.




alda -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 10:54:00)

Mizantrop podpis pod tvoj post če dovoliš!

Če bi vsaj 5% ljudi vedelo zakaj je glasovalo proti, bi imela vsaj malo upanja , da narod misli s svojo glavo, ampak kaj ko je tisto najboljše in edina sveta resnica, kar govorijo tisti, ki se kot otroci v peskovniku kregajo in dokazujejo svoj prav in se spet trudijo priti na oblast, ker ONI že vedo kaj je treba da nam bo boljše1
Ja kaj so pa delali ko so bili na oblasti in nas v veliki meri že oni pripeljali sem, kjer smo zdaj....
jao jao vse psihiatrične bolnišnice, ki dajo kaj na svoj renome bi jih ziher odslovile [sm=jezicek.gif][sm=smiley1.gif]




nananaja -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 12:44:29)

Smešno je edino to, recimo raje zanimivo, da so zadnji referendum predlagali in vodili kampanjo proti ljudje, ki so bili vedno na strani sedanje oblasti - sindikati in študentska organizacija. In prav oni so predlagatelji naslednjega referenduma (pokojninska reforma), ki ga bomo imeli.

Žalostno pa je, da se v času pod osamosvojitve ni še nobena vlada lotila urejanja zakonodaje zaposlovanja. In da država ne izvaja zadostnega nadzora nad vsemi oblikami dela na črno, kajti mnogo dela na črno se naredi preko študentskih napotnic.

Zelo me je motila kampanja predlagateljev referenduma, ki ni povedala resničnega. Žal pa me tudi sam zakon ni prepičal, da bi glasovala zanj. Jaz sem za bolj radikalne spremembe, ne pa za neko mešetarjenje z omejitvami navzgor, navzdol, levo, desno. Podpišem pa takoj, da se ukine študentsko delo in se uredi zakonodaja pogodbenega zaposlovanja, pa me nič ne briga, ali tak zakon predlagajo levi ali desni.




superstar7 -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 13:08:44)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

80% proti hahahaha a ste vidle pahorjov ksiht. za crknit smešno [sm=smiley36.gif]


Meni pa ni ravno smešno.....ker itak ne veš, zakaj si bila proti......zgolj zato, predvidevam, da si lahko videla Pahorjev razočaran ksiht......





Kaj pa ti veš??[sm=smiley36.gif] no na kratko doma met otroka in se preživljat izključno s študentskim delom sej nisem neumna da bom šla volit ZA! In ni res da smo vsi proti vladi, je pa res smešno ksihte videt ko so mislili da bo sprejeto. Vsak ima pravico do svojega mnenja in dobro vem zakaj sem bila proti ne trdi nečesa česar ne veš. Vglavnem mi je zelo polepšalo dan. Vi ki imate redne zaposlitve normalno da ste bili za. pa smo videli koliko vas je blo. Sploh pa a ti resnično verjameš da je 80% folka proti glasoval ker so proti vladi? Potem pa ti ne veš zakaj to misliš ampak samo poslušaš besede pahorja[sm=smiley36.gif]




sazi -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 13:44:56)

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

80% proti hahahaha a ste vidle pahorjov ksiht. za crknit smešno [sm=smiley36.gif]


Meni pa ni ravno smešno.....ker itak ne veš, zakaj si bila proti......zgolj zato, predvidevam, da si lahko videla Pahorjev razočaran ksiht......





Kaj pa ti veš??[sm=smiley36.gif] no na kratko doma met otroka in se preživljat izključno s študentskim delom sej nisem neumna da bom šla volit ZA! ...


Zelo kratkoročno gledanje - kako dolgo boš pa še lahko delala preko študenta? Do 65. leta?




mika -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 13:57:12)




biti proti je itak nacionalni šport. bohnedaj, da bi se kaj spremenilo.


iN KAJ BI SE (sorry črke) v konkretnem primeru spremenilo zate in za tiste, ki imajo redno zaposlitev? Nič....popolnoma nič. Potem je lahko biti ZA karkšnekoli spremembe.

alda, o katerih ONIH govoriš? Nisem spremljala nobene javne razprave, ne poročil, dovolj  je bilo prebrati zakon. Sem pa prebrala v enem mailu SDejevo razlago, ki pa me je dvignila pritisk in to samo zato, ker nas imajo za nepismene butle in so dejansko pričakovali, da zakona nihče ne bo prebral ali pa vsaj večina.




mika -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 13:58:06)

Zelo kratkoročno gledanje - kako dolgo boš pa še lahko delala preko študenta? Do 65. leta?


Po novem zakonu ziher




liliana -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 14:10:00)

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

80% proti hahahaha a ste vidle pahorjov ksiht. za crknit smešno [sm=smiley36.gif]


Meni pa ni ravno smešno.....ker itak ne veš, zakaj si bila proti......zgolj zato, predvidevam, da si lahko videla Pahorjev razočaran ksiht......





Kaj pa ti veš??[sm=smiley36.gif] no na kratko doma met otroka in se preživljat izključno s študentskim delom sej nisem neumna da bom šla volit ZA! In ni res da smo vsi proti vladi, je pa res smešno ksihte videt ko so mislili da bo sprejeto. Vsak ima pravico do svojega mnenja in dobro vem zakaj sem bila proti ne trdi nečesa česar ne veš. Vglavnem mi je zelo polepšalo dan. Vi ki imate redne zaposlitve normalno da ste bili za. pa smo videli koliko vas je blo. Sploh pa a ti resnično verjameš da je 80% folka proti glasoval ker so proti vladi? Potem pa ti ne veš zakaj to misliš ampak samo poslušaš besede pahorja[sm=smiley36.gif]


Glej, povsem jasno mi je, zakaj nisi obkrožila ZA.......ni potrebno opravičevat svojega dejanja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].......jaz pa vseeno verjamem, da zakona o malem delu nisi prebrala.......





liliana -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 14:25:06)

iN KAJ BI SE (sorry črke) v konkretnem primeru spremenilo zate in za tiste, ki imajo redno zaposlitev? Nič....popolnoma nič. Potem je lahko biti ZA karkšnekoli spremembe.


Glej, najprej, da razjasnimo nekaj.....redna zaposlitev ne pomeni skoraj nič......(mogoče nekaj pomeni v t.i. državnih službah, v gospodarstvu pa to ne pomeni nobene sigurnosti (razen tega, da si lahko na banki najameš kredit)......si kaj hitro lahko brez službe in pristaneš med brezposelnimi......

In si mogoče zaradi tega za določene spremembe.....prej je kolegica napisala, da je obkrožila Proti, ker ji ima otroka in dela izključno preko študentskega servisa.....jaz imam otroka in EMŠO tako veliko, da si dela preko ŠS ne morem več privoščiti (razen, če delam na napotnico iznajdljivega študenta, ki si zaračuna 15-20% provizije za napotnico).....zato mogoče dolgoročno razmišljam o varianti, da bi pa nekaj počela tudi takrat, v tistem vmesnem času, ko bi čakala na "redno" delo, ko bi pristala na zavodu za zaposlovanje in ne zgolj gledala v luft ter bemtila nad nesposobno državo......

Paradoks je pa to, da bi prav študentje in brezposelni morali biti za spremembe......ker vam se ZDAJ, pod temi pogoji, godijo največje krivice.....




alda -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 15:08:57)

Mika Oni sp predvsem JJ in kampanja, pa sidikalisti takšni in drugačnih, da o Večnih študentskih funkcionarjih sploh ne govorim [sm=zmeden.gif]




superstar7 -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 15:28:13)

Zakon sem prebrala ravno toliko kolikor je bilo zame nujno.[sm=smiley36.gif] Itak pa ni več važno, zakon ne bo sprejet, bojo pa napotnice obdavčene bolj. Sej da ne bo pomote, zakon po eni strani sploh ni slab, ampak tuki lahko pomislite na brezposelne, ki bodo šli za 3 mesece garat brez bolniških, brez malice in brez povrnjenih stroškov prevoza. Mislim halo? Mi2 sva študenta pa ima moj [sm=love.gif] povrnjene kilometre (pa ne dela kot dostavljalec ali kaj podobnega) Je pa res da bi s tem na nek način prisilili delodajalce da bi ljudi redno zaposlovali.
Pa še to, vem da ne bo večno ampak 3 leta pa še bo sigurno če ne več, potem pa upajmo na zaposlitev.[sm=smiley36.gif] Zdej je kar je, jst mislim da bi s tem zakonom naredil več slabega kot dobrega pa čeprav ni bil mišljen kot slab (politiki od tega nimajo nič) jim gre pa valda v nos če pa študentske organizacije služijo na velko [sm=smiley36.gif] revčk pahor pa pravi jaaa kako naj preživim s 3000€ na mesc kakkoo??[sm=smiley36.gif]





superstar7 -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 15:32:53)


IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

80% proti hahahaha a ste vidle pahorjov ksiht. za crknit smešno [sm=smiley36.gif]


Meni pa ni ravno smešno.....ker itak ne veš, zakaj si bila proti......zgolj zato, predvidevam, da si lahko videla Pahorjev razočaran ksiht......





Kaj pa ti veš??[sm=smiley36.gif] no na kratko doma met otroka in se preživljat izključno s študentskim delom sej nisem neumna da bom šla volit ZA! ...


Zelo kratkoročno gledanje - kako dolgo boš pa še lahko delala preko študenta? Do 65. leta?

Zelo kratkoročno gledanje - kako dolgo boš pa še lahko delala preko študenta? Do 65. leta?


Čaki mal a greš še za pokojninsko reformo ZA volit?[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 15:39:45)

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Zakon sem prebrala ravno toliko kolikor je bilo zame nujno.[sm=smiley36.gif] Itak pa ni več važno, zakon ne bo sprejet, bojo pa napotnice obdavčene bolj. Sej da ne bo pomote, zakon po eni strani sploh ni slab, ampak tuki lahko pomislite na brezposelne, ki bodo šli za 3 mesece garat brez bolniških, brez malice in brez povrnjenih stroškov prevoza. Mislim halo? Mi2 sva študenta pa ima moj [sm=love.gif] povrnjene kilometre (pa ne dela kot dostavljalec ali kaj podobnega) Je pa res da bi s tem na nek način prisilili delodajalce da bi ljudi redno zaposlovali.
Pa še to, vem da ne bo večno ampak 3 leta pa še bo sigurno če ne več, potem pa upajmo na zaposlitev.[sm=smiley36.gif] Zdej je kar je, jst mislim da bi s tem zakonom naredil več slabega kot dobrega pa čeprav ni bil mišljen kot slab (politiki od tega nimajo nič) jim gre pa valda v nos če pa študentske organizacije služijo na velko [sm=smiley36.gif] revčk pahor pa pravi jaaa kako naj preživim s 3000€ na mesc kakkoo??[sm=smiley36.gif]




Upanje umre zadnje.......




mika -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 16:37:48)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

iN KAJ BI SE (sorry črke) v konkretnem primeru spremenilo zate in za tiste, ki imajo redno zaposlitev? Nič....popolnoma nič. Potem je lahko biti ZA karkšnekoli spremembe.


Glej, najprej, da razjasnimo nekaj.....redna zaposlitev ne pomeni skoraj nič......(mogoče nekaj pomeni v t.i. državnih službah, v gospodarstvu pa to ne pomeni nobene sigurnosti (razen tega, da si lahko na banki najameš kredit)......si kaj hitro lahko brez službe in pristaneš med brezposelnimi......
nI TREba razjasnjevat, ker je povsem jasno. Si pa pozabila na plačane bolniške,  plačan dopust, pravico do porodniške
In si mogoče zaradi tega za določene spremembe.....prej je kolegica napisala, da je obkrožila Proti, ker ji ima otroka in dela izključno preko študentskega servisa.....jaz imam otroka in EMŠO tako veliko, da si dela preko ŠS ne morem več privoščiti (razen, če delam na napotnico iznajdljivega študenta, ki si zaračuna 15-20% provizije za napotnico).....zato mogoče dolgoročno razmišljam o varianti, da bi pa nekaj počela tudi takrat, v tistem vmesnem času, ko bi čakala na "redno" delo, ko bi pristala na zavodu za zaposlovanje in ne zgolj gledala v luft ter bemtila nad nesposobno državo......
Sicer ne poznam narave tvojega dela, če pa izpostavim svoje....če bi se znašla enkrat na napotnicah, bi se tega zelo teško znebila. Narava mojega dela je med drugim tud takšna, da ga komot opravim doma. In ko se podjetniki navadijo enkrat plačevat na napotnice, preostanek se pa opravi na črno, se to začne uporabljat v veliko večji meri oz. se izkoriščevanje poceni delovne sile razširi s študentov na ostalo populacijo. Pod takšnimi pogoji, kot se bi delalo na napotnice, je pa popolnoma vseeno al delaš na črno al na napotnice. Z izjemo seveda kakšnih občasnih del, kot so sezonska dela ali čiščenje.
Tudi študentsko delo, ki se ga izvaja danes, je bilo mišljeno izključno za študente, pa so postala nekaterim podjetjem glavna delovna sila. In kaj misliš, da bi bilo potem? tega manj, a zajame pa celotno delovno sposobno populacijo. V dveh podjetjih v katerih sem bila zaposlena, študentov niso zaposlovali, ker so potrebovali izobražene delavce. razen če so opravljali obvezno študentsko prakso in če je bila potreba, so jih  zaposlili, ker druge možnosti ni bilo. Če bi obveljal zakon, bi naslednje generacije delale še lep čas na napotnice. Zakaj? Dobijo izobraženega delavca za iste stroške, kot je bil študent.  In to naj podpremo?
Ključna napaka tega zakona je, da so zraven vključili brezposelne.
Zakaj se nadzor nad študentskimi napotnicami ne izvaja že danes? A potem se pa čudežno bi? To je tudi eden izmed razlogov zakaj ne verjamem v ta zakon. Obljubljati nekaj, kar bi se že zdaj moralo izvajati je idiotizem vesoljnih razsežnosti. Paradoks je pa to, da bi prav študentje in brezposelni morali biti za spremembe......ker vam se ZDAJ, pod temi pogoji, godijo največje krivice.....


Z novim bi se še večje. Način študentskega dela bi postal vsesplošni način dela, ker bi tako dobili poceni delovno silo. Ne hvala.




luka jan -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 16:43:49)


IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Zakon sem prebrala ravno toliko kolikor je bilo zame nujno.[sm=smiley36.gif] Itak pa ni več važno, zakon ne bo sprejet, bojo pa napotnice obdavčene bolj. Sej da ne bo pomote, zakon po eni strani sploh ni slab, ampak tuki lahko pomislite na brezposelne, ki bodo šli za 3 mesece garat brez bolniških, brez malice in brez povrnjenih stroškov prevoza. Mislim halo? Mi2 sva študenta pa ima moj [sm=love.gif] povrnjene kilometre (pa ne dela kot dostavljalec ali kaj podobnega) Je pa res da bi s tem na nek način prisilili delodajalce da bi ljudi redno zaposlovali.
Pa še to, vem da ne bo večno ampak 3 leta pa še bo sigurno če ne več, potem pa upajmo na zaposlitev.[sm=smiley36.gif] Zdej je kar je, jst mislim da bi s tem zakonom naredil več slabega kot dobrega pa čeprav ni bil mišljen kot slab (politiki od tega nimajo nič) jim gre pa valda v nos če pa študentske organizacije služijo na velko [sm=smiley36.gif] revčk pahor pa pravi jaaa kako naj preživim s 3000€ na mesc kakkoo??[sm=smiley36.gif]




Prav si napisala, upajmo. Predvsem zato, ker bo tvoj bodoči delodajalec verjetno s stroškovnega pogleda raje zaposlil enega študenta, čigar plača bo bistveno nižja od tvoje bruto plače. Delal pa bo verjetno enako dobro kot ti.[sm=smiley1.gif]




mika -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 16:52:29)

delodajalec verjetno s stroškovnega pogleda raje zaposlil enega študenta, čigar plača bo bistveno nižja od tvoje bruto plače.

 
po novem zakonu bi pa to bila ona z diplomo. In kaj je potem pozitivnega v tem? Da bo še naprej delala pod enakimi pogoji, kot je delal kot študentka. Ja super, ni kaj. Dolgoročno res dobra rešitev za podjetnike, za delavce ni važno.

Po sedanjem zakonu, bo našla zaposlitev...vedno se najde slej kot prej. In dobila jo bo s pogodbo in z njo vse, kar ji za čas zaposlitve pripada.




luka jan -> RE: Zakon o malem delu (11.4.2011 16:58:41)


IZVIRNO SPOROČILO: mika

delodajalec verjetno s stroškovnega pogleda raje zaposlil enega študenta, čigar plača bo bistveno nižja od tvoje bruto plače.

 
po novem zakonu bi pa to bila ona z diplomo. In kaj je potem pozitivnega v tem? Da bo še naprej delala pod enakimi pogoji, kot je delal kot študentka. Ja super, ni kaj. Dolgoročno res dobra rešitev za podjetnike, za delavce ni važno.

Po sedanjem zakonu, bo našla zaposlitev...vedno se najde slej kot prej. In dobila jo bo s pogodbo in z njo vse, kar ji za čas zaposlitve pripada.


Jp, saj to je to. S tem glasom si je zaprla svojo poslovno pot, je pa dala možnost velikemu številu študentov da bodo še naprej lahko preko šs barantali z napotnicami. Kratkoročno je uspela, kaj pa dolgoročno?[sm=zmeden.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>