zlaganje tetra pleničk (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


ameli -> zlaganje tetra pleničk (16.8.2005 7:34:12)

Jutro, nameravam začet z likanjem pleničk, pa imam problem, kako jih zlagati:ups: , pomooooooč prosim.

lp
ameli in :duda:




Anonimen -> zlaganje tetra pleničk (16.8.2005 7:48:03)

Po želji. Kakor ti je lažje. Če jih boš imela za previjanje, čeprav dvomim, pa jih zloži najprej čez pol, nato še enkrat čez pol, nato pa že počez čez pol.
Predvsem pa ne toliko komplicirat in si zaupaj.




cmokec -> zlaganje tetra pleničk (16.8.2005 7:51:05)

Jaz jih zlagam takole:

najprej čez pol tako, da razpolovim krajšo stranico pleničke, nato na še enkrat enako. Dobim dolg "trak, ki ga dvakrat prepognem, da nastane skoraj kocka in je.




Grascakinja -> zlaganje tetra pleničk (16.8.2005 10:47:59)

Primeš plenico tako, da je zgoraj in spodaj tista stran, ki ni poentlana, ob straneh pa poentlana. In daš čez pol in še enkrat čez pol, vedno tako, da imaš nepoentlano stran zgoraj in spodaj. Potem pa kontra -počez čez pol. Tako se pa zlaga zato, da je plenička daljša in da šivi ne motijo pikca.




devica -> zlaganje tetra pleničk (16.8.2005 11:36:12)

Punce, dejte mi povedat, a v lj. porodnišnici je še treba široko povijat? Meni je bilo to zelo zamudno pred 5 leti. V Kr. naredijo takoj UZ kolkov in če je v redu ni potrebno- uporabiš le pampersko. Kako je s tem sedaj v LJ?




Anonimen -> zlaganje tetra pleničk (16.8.2005 11:51:02)

Na plenicah piše, da so 80x80. Kje je tu daljša stranica? Al se krčijo različno in potem nastane pravokotnik?




Jessy -> zlaganje tetra pleničk (16.8.2005 15:43:46)

Nasprotni stranici sta si enaki. Dve sta z lepim robom, dvema stranicama se pa vidi cik-cak šiv.

Ker se midve povijava široko zaradi kolkov, moram zlagat plenice na tri dele. Gladek šiv je na vrhu in spodaj, potem pa stranico s cik-cak robom prepognem navznoter, potem pa še drugo stranico noter, čez prejšnjo prepognjeno. Tako se dobi dokaj široko površino, ki je potrebna pri širokem povijanju.

Jaz potem tako zloženo plenico še 2x prepognem, da dobim majhen kvadrat.

Upam,da nisem preveč zakomplicirala.




Stran: [1]