Pregrada v maternici (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


Marjanda -> Pregrada v maternici (16.8.2005 10:14:35)

Zanima me, če je katera rodila prezgodaj zaradi pregrade v maternici. Jaz sem namreč rodila v 35 tednu in sedaj, ko bi rada ponovno zanosila, moj ginekolog hoče najprej ugotoviti zakaj sem prezgodaj rodila. In sicer ne ve ali zaradi krajšanja materničnega vratu ali zaradi pregrade v maternici, ki naj bi bila dolga 1 cm (zaradi pregrade me je napotil na ultrazvok).

LP M:ups:




anne -> Pregrada v maternici (16.8.2005 12:21:06)

Tudi meni so sumili na pregrado v maternici. Sem bila na UZ, pa je doktorca rekla, da je velika le nekaj mm - največ 6 mm in da ne bi smela vplivati na plodek. Rodila sem pa v 33 tednu. G mi je rekla, da maternica več ni zdržala, ker sem imela preveč plodovnice, pa še otroček je za 2 tadna prehiteval v teži. Za nameček pa niti počivala nisem, tako kot bi morala.

Kolikor je meni znano, pregrado veliko 1 cm operativno odstranijo, potem pa lahko že naslednji ciklus zanosiš. Le na operacijo se čaka nekaj mesecev.




KMALU -> Pregrada v maternici (17.8.2005 21:49:08)

Jaz naj bi imela pregrado (imela sem en ss) in ko so mi jo nameravali odstraniti, sem ponovno zanosila. Sedaj cakamo kako se bo ta nosecnost iztekla in ko bo (upam) vse ok, ti sporocim kdaj bom rodila ;)..

Imam pa eno vprasanje zate. Kako to zgleda, ko prezgodaj rodis? Imas normalne popadke in vse kot da bi bil PDP?




* Mateja * -> Pregrada v maternici (17.8.2005 22:41:56)

Ja pri meni se je odvijalo vse tako kot bi se običajno!!




anne -> Pregrada v maternici (18.8.2005 11:14:31)

Pri meni tudi. Odtekla mi je voda, dobila sem popadke in smo šli rodit. 6 ur brez umetnih popadkov in naš sonček je bil zunaj.




Marjanda -> Pregrada v maternici (18.8.2005 14:17:51)

Jaz sem mislila da so lažni popadki in najprej sploh nisem hotela v porodnišnico. Ko sem potem vseeno šla v porodnišnico, so ugotovili, da sem odprta 6 cm , nato sem v roku dveh ur rodila, (mehur so mi predrli med porodom). Porod je bil normalen.

Ko sem bila na zač. sedmega meseca na pregledu, ni bilo vse ok, ko pa sem šla na pregled na zač. osmega meseca pa je bilo vse ok, vendar sem kljub temu rodila prej. Od petega meseca dalje mi je otrdeval spodnji del trebuha.

LP:rozica:




Maja Z -> Pregrada v maternici (7.9.2005 20:57:51)

ojla

tut jaz naj bi imela pregrado, ginekologinja je sicer rekla da je kar velika in da ne bom mogla zanosit brez operacije. jaz zato nisem uporabljala kontracepcije in se je zgodilo , hvalabogu. Rodila sem v 36. tednu, ampak se ne ve ali zaradi pregrade ali nosečnostne sladkorne .Men je tut skos od polovice nosečnosti naprej otrdeval trebuh. So pa popadki čist normalni, jst sem rodila v dveh urah, hitro brez bolečin.

Srečno.
LP Maja




MLADAMAMICA -> RE: Pregrada v maternici (7.10.2008 11:47:15)

No jaz mam pa tudi ta problem zdaj. Ginekologinja mi je rekla, da imam pregrado in jo bo treba odstranit. Zdaj čakam na UZ in me je kar strah. Zanima me, če je katera pregrado odstranjevala in ali so bolečine hude. Kako hitro za tem ste zanosile?
Tudi sama bi rada imela sončka v bližnji prihodnosti, pa mi je G odsvetovala, dokler ne grem na operacijo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




anajmad -> RE: Pregrada v maternici (7.10.2008 16:03:25)

Jaz sem jo imela. Prvo hči sem rodila v 34. T ,drugega sina v 24. T. No potem so me pa končno dali na operacijo v bistvu zaradi miomov,pa so med operacijo ugotovili,da imam pregrado in so mi še to odstranili.
Kaj jst vem ,če je pomagalo,ker sem hči rodila leto kasneje v 26.T




m@j@ -> RE: Pregrada v maternici (7.10.2008 19:58:51)

jaz sem imela pregrado, 2 cm, in so mi jo odstranili. to naredijo pod narkozo, ni nobenih bolečin, takoj ko se zbudiš iz "kome"je takoj vse normalno.
Potem sem kar hitro zanosila in sedaj imamo že dva sončka.

se pa splača iti na operacijo, kot pa doživeti žalost ob ss (čeprav sama nisem tega doživela, hvala bogu).

Veliko sreče in kar pogumno,




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.10.2008 22:37:35)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




MLADAMAMICA -> RE: Pregrada v maternici (8.10.2008 7:10:09)

punce, full hvala za odgovore. kok časa si pa v bolnici?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.10.2008 10:00:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




MLADAMAMICA -> RE: Pregrada v maternici (9.10.2008 7:02:13)

HVALA ALMERA, full si me potolažla... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




m@j@ -> RE: Pregrada v maternici (9.10.2008 11:52:04)

Mladamamica, tako kot pravi Almera. Jaz sem imela celo isti dan preiskave in oprecijo, tako da sem šla naslednji dan domov, čez dva dni sem že po vrtu rila.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




MLADAMAMICA -> RE: Pregrada v maternici (9.10.2008 13:51:06)

hvala m@j@... pa ste pol hitro zanosile? jst bi rada čim prej [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




barni -> RE: Pregrada v maternici (16.12.2008 10:36:40)

Jaz sem prvic rodila v 35. tednu, potem sem sla na Uz za pregrado in so jo nasli menda veliko 1,5 cm. So jo odstranili in drugic sem rodila v 37. tednu. Malo bolje, vendar se vedno ne na rok.

Je pa zanimivo, da mi je prvic odtekla voda, drugic so se pa zaceli popadki in so mi mehur predrli med porodom. Tako da ne vem koliko je tale pregrada imela veze.

V bolnici si tri dni, prvi dan preiskave, drugi dan priprava in operacija, potem se en dan pocivanja. Lahko pa tudi v dveh dneh, sploh ce prides na petek, gres vmes domov.

Operacija je bila novembra, zanosila sem marca.




Sooncek -> RE: Pregrada v maternici (16.12.2008 12:29:43)

Tudi meni so odstranili pregrado pred nosečnostjo (3cm). Kot so že predhodnice napisale, je operacija pod narkozo in ni nobene panike. V Ljubljani so veliki strokovnjaki, tako da se ne sekirat. Meni je dohtar reku, da lahko začnemo delat na otročku tako po prvi M. po posegu. Nosečnost smo dali čez brez problemov in rodila sem na rok.

Ti predlagam, da greš na operacijo, ker res ni nobene panike [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].




Stran: [1]