Prošnja za zaposlitev (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


pupika199 -> Prošnja za zaposlitev (19.4.2011 20:54:30)

pozdravljene
saj nevem v kateri temi bi to napisala.

mene zanima če zna kdo napisat dobro prošnjo ali ima vsaj nek vzorec,da bi videla kako napisat.
ker moja prošnja je se mi zdi sam za smeti,ker pošiljam in ne dobim nikjer službe.
bi bila zelo vesela kakšne pomoči.

lp




Anonimen -> RE: Prošnja za zaposlitev (19.4.2011 21:01:13)

Tukaj najdeš nekaj prošenj za različna delovna mesta:

http://www.prosnja.info/primer-prosnja.html

In nekaj nasvetov, kaj upoštevati pri sestavljanju; poglej, kaj uporabnega najdeš zase.

http://www.zaposlitev.provix.si/prosnja_delo.htm




pupika199 -> RE: Prošnja za zaposlitev (19.4.2011 21:06:31)

to sem že tudi pogledal,sam kaj ko nimam izkušen z delom v tem na kaj se prijavlam.
saj nevem kaj naj, cv- življenje pis mam  a ta prošnja dela probleme.
sam kaj hočem, delala bi zelo zelo rada, sam zaposlitev je težko dobit




Anonimen -> RE: Prošnja za zaposlitev (19.4.2011 21:13:43)

Če ne znaš napisat prošnje, imaš na drugi povezavi možnost, da ti jo napiše kdo drug.
Sicer pa ni razbrati, kje imaš problem. Ker vsak, ki je končal osnovno šolo, bi moral biti sposoben napisati pet stavkov v prošnji za delo. Saj ne kandidiraš za doktorja, da bi delala cel doktorat. Napišeš mestu, ki ga želiš primerno. Maximum, kar lahko narediš je, da ti že sestavljeno prošnjo pregleda in "lektorira" prijatelj/ica. Da jo pišejo namesto tebe, je čisto mimo, razen če nisi končala osnovne šole in imaš težave z osnovno pismenostjo.




čambi -> RE: Prošnja za zaposlitev (19.4.2011 21:18:16)

piši mi na zs mal podatkov pa ti jo bom poskušala sestavit do sedaj sem imela srečo




m_o_i -> RE: Prošnja za zaposlitev (19.4.2011 21:20:42)

ce isces delo v kaki pisarni, ti povem, da bos "precitana" najkasnej v mesecu dni (ce ti bo prosnjo oz. zivljenje pis-ki se naceloma pise skupaj ala zivljenjepis-pisal kdo drug)

srecno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




pupika199 -> RE: Prošnja za zaposlitev (19.4.2011 21:31:04)

čambi
sem ti poslala na zs




josephine27 -> RE: Prošnja za zaposlitev (20.4.2011 8:14:35)

mogoče sploh ni krivo to kako imaš prošnjo napisano ampak preprosto to da na tem področju nimaš izkušenj. se za vsako delovno mesto javi toliko kandidatov da žal tisti ki nimajo izkušenj ponavadi kar odpadejo.




tehnofil -> RE: Prošnja za zaposlitev (20.4.2011 10:36:47)

IZVIRNO SPOROČILO: pupika199
..,sam kaj ko nimam izkušen z delom v tem na kaj se prijavlam....a ta prošnja dela probleme.

Delodajalec ima tudi problem. On se mora odločiti za delavca, a ga ne pozna in lahko dobi odlično usposobljenega, ki go "porušil" kolektiv in naredil več škode kot koristi pa če je še tak strokovnjak.

Poleg standardnega, vnesi v prošnjo svojo osebnost. Pozabi da nimaš tistih izkušenj in se skoncentriraj na to, kaj lahko ta firma dobi od tebe. Zakaj si ti dobra izbira za podjetje (kjub manj izkušenj). Kaj ti pomeni to podjetje, kaj ti pomeni kolektiv, delo, izobraževanje, ....  Napiši svoje vrednote, uspehe ki morda na prvi pogled niso veliki, lahko pa razkrivajo srčnost, predanost delu, zvestobo kolektivu, ....

"sam kaj hočem, delala bi zelo zelo rada,"
to napiši. Napiši da iščeš priložnost in ceniš podjetje ki daje priložnost dobrim delavcem, ki so na začetku kariere/tovrstnega dela.






pupika199 -> RE: Prošnja za zaposlitev (20.4.2011 12:37:41)

čambi hvala ti, javim če bo kaj.

hvala vsem za mnenja.
ja kaj pa naj potem tisti, ki nimajo izkušen sploh delajo. učitno te nič al kako?




Nika v službi -> RE: Prošnja za zaposlitev (20.4.2011 12:58:05)

Včasih pri prošnjah odločajo malenkosti. Naj nekdo pač pregleda tvoje dosedanje prošnje. Mene npr. pri tvojih postih v oči bode nizek nivo osnovne pismenosti. Verjetno (upam!) v knjižni slovenščini pišeš lepše in pravilneje, ampak mogoče ni odveč vzeti pod drobnogled tudi ta vidik. Ni zanemarljiv, veš. Vsaj pri nas prošnje, ki so slovnično zelo nepravilne, naredijo kaj slab vtis....




Andromeda -> RE: Prošnja za zaposlitev (20.4.2011 13:27:50)


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Da jo pišejo namesto tebe, je čisto mimo, razen če nisi končala osnovne šole in imaš težave z osnovno pismenostjo.



Obstajajo pa tudi ljudje z univerzitetno izobrazbo ali celo nosijo naziv mag ali dr. in ne poznajo ne pravopisa SKJ in da ne govorim, da ne znajo niti ubogega dopisa sestavit.




Nika v službi -> RE: Prošnja za zaposlitev (20.4.2011 14:13:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Da jo pišejo namesto tebe, je čisto mimo, razen če nisi končala osnovne šole in imaš težave z osnovno pismenostjo.



Obstajajo pa tudi ljudje z univerzitetno izobrazbo ali celo nosijo naziv mag ali dr. in ne poznajo ne pravopisa SKJ in da ne govorim, da ne znajo niti ubogega dopisa sestavit.


Temu pa lahko samo pritrdim. Da ne omenjam pravilnega zaporedja naslovov v dopisih, prošnjah... velika večina sebi piše prošnje.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




valerija77 -> RE: Prošnja za zaposlitev (23.4.2011 21:31:14)

pupika, sporoči mi mail, pa ti pošljem vzorec prošnje in življenjepisa. meni je pomagal  ;)




Stran: [1]