letni dopust (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


jabi babi -> letni dopust (6.5.2011 12:42:19)

ojla mene pa samo zanima kolk dopusta ti pripada če te delodajalec zaposli za 3 mesece z možnostjo podaljšanja??




koala -> RE: letni dopust (6.5.2011 12:44:25)

Kolikor sem jaz informirana ti če nisi zaposlen vsaj 6 mesecev ne pripada nič dopusta.




K_a_t_i -> RE: letni dopust (6.5.2011 13:00:31)

Odvisno, če si prej že kje drugje delala (od 2010 dalje), koliko časa in koliko dopusta si že izkoristila.

Evo, tkole je...
(1) Delavec ima pravico do izrabe 1/12 letnega dopusta za vsak mesec dela v posameznem koledarskem letu:

* če v koledarskem letu, v katerem je sklenil delovno razmerje, ni pridobil pravice do celotnega letnega dopusta,
* če mu preneha delovno razmerje pred potekom roka, po preteku katerega bi pridobil pravico do celotnega letnega dopusta,
* če mu delovno razmerje v tekočem koledarskem letu preneha pred 1. julijem.

(2) Če delavec med koledarskim letom sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delodajalcem, mu je vsak delodajalec dolžan zagotoviti izrabo sorazmernega dela dopusta glede na trajanje zaposlitve delavca pri posameznem delodajalcu v tekočem koledarskem letu, razen če se delavec in delodajalec dogovorita drugače.

(3) Pri izračunavanju sorazmernega dela letnega dopusta se najmanj polovica dneva zaokroži na cel dan letnega dopusta.




K_a_t_i -> RE: letni dopust (6.5.2011 13:03:03)

IZVIRNO SPOROČILO: koala

Kolikor sem jaz informirana ti če nisi zaposlen vsaj 6 mesecev ne pripada nič dopusta.

Narobe si informirana [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




elevitka -> RE: letni dopust (6.5.2011 15:58:10)


IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Odvisno, če si prej že kje drugje delala (od 2010 dalje), koliko časa in koliko dopusta si že izkoristila.

Evo, tkole je...
(1) Delavec ima pravico do izrabe 1/12 letnega dopusta za vsak mesec dela v posameznem koledarskem letu:

* če v koledarskem letu, v katerem je sklenil delovno razmerje, ni pridobil pravice do celotnega letnega dopusta,
* če mu preneha delovno razmerje pred potekom roka, po preteku katerega bi pridobil pravico do celotnega letnega dopusta,
* če mu delovno razmerje v tekočem koledarskem letu preneha pred 1. julijem.

(2) Če delavec med koledarskim letom sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delodajalcem, mu je vsak delodajalec dolžan zagotoviti izrabo sorazmernega dela dopusta glede na trajanje zaposlitve delavca pri posameznem delodajalcu v tekočem koledarskem letu, razen če se delavec in delodajalec dogovorita drugače.

(3) Pri izračunavanju sorazmernega dela letnega dopusta se najmanj polovica dneva zaokroži na cel dan letnega dopusta.



ja takole na mesec ti pripada 1,5 dni do dopolnjenih 6 mesecev zaposlitve brez prekinitve

po dopolnjenih 6 mesecih zaposlitve ti pripada minimalen dopust (20 dni) če dela npr. 5 delovnih dni na teden, pravico do najmanj 20 dni letnega dopusta; če dela 6 delovnih dni na teden, pa ima pravico do najmanj 24 dni letnega dopusta. +

- mladi delavci (med 15. in 18. letom starosti); delavci, ki še niso dopolnili 18 let, imajo v skladu z določbo 198. člena ZDR pravico do letnega dopusta, povečanega za 7 delovnih dni;
najmanj 3 delovnih dni letnega dopusta, če je delavec:
- starejši delavec (v 2010: moški - 55 let, ženske - 53 let in 4 mesece),
- invalid,
- delavec z najmanj 60% telesno okvaro ali
- delavec, ki neguje in varuje otroka s telesno ali duševno prizadetostjo,
po en dan dodatnega dopusta za vsakega otroka, ki še ni dopolnil 15 let starosti.
Ti dodatni dnevi se med seboj ne izključujejo, temveč seštevajo





Sonček in poletje -> RE: letni dopust (6.5.2011 16:05:40)

Pol so pa lahko še dodatni dnevi glede na kolektivno pogodbo, ki velja v podjetju. V majhnih podjetjih tega ni, lahko so kaki interni akti ali pa ti v pogodbi o zaposlitvi točno določi število dni dopusta.




Stran: [1]