Udoben avtosedež za 0-18kg (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otrok v avtu



Sporočilo


janjja -> Udoben avtosedež za 0-18kg (31.5.2011 9:31:48)

Stvar je taka, trenutno imamo Nania avtosedež, star 3 mesece in se naš otrok nikokor ne počuti dobro v njem- ne more se sprostiti, skos se dviguje in joka pa tarna... Sem si od sosede zdaj sposodila za probo njen sedež (chicco- ampak star še z železnim podvozvjem in mali v njem spi ko angelček!)
Ta avtosedež ona rabi in mi ga ne more prodati, zdaj pa malo sprašujemo naokoli, kako se kaj vaši malčki počutijo v sedežih, aja gre pa se za skupino od 0-18kg[img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/img]




kristinaj -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (31.5.2011 9:36:39)

mi imamo za malega maxi cosi rodi je od 9-18 kg in ko ga poležem spi kot angelček pa tudi če ne se v njem dobro počuti, ta velika ima tudi maxi cosi priori in je tudi rada v njem, se  pa ne poleže tako kot od malega...




janjja -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (31.5.2011 11:31:57)

[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCrWIJmBSz4Hjwf-Ud30Q4MQSMJjTamc-aTtJ7sTBQ2JmReZmd[/img]
Je takšen? Pa se dovolj poleže?




janjja -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (31.5.2011 11:34:17)

Pardon, tole?

http://www.epinions.com/Maxi-Cosi_Priori_Convertible_Carseat




kristinaj -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (31.5.2011 12:51:59)

točno tak je, le barva druga in se poleže tako, da postane kot lupinica, zelo enostavno z eno roko iz sovoznikovega sedeža ga lahko poležeš




kristinaj -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (31.5.2011 12:53:00)

aja zdej vidim, da sem imena zamenjala ... rodi priori :)))))




zaspancek1 -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (31.5.2011 14:19:26)

Tudi mi imamo Nanio 0-18 kg, in sicer od mulčkovega dobrega 4 meseca dalje. Kaj naj rečem - glede na ceno je čisto zadovoljiv sedež, ravno tako je bil po testih, mali pa se v njem ne pritožuje kaj preveč. Res smo ga kupili kot prehodni sedež, ker je bila lupinica premajhna in imamo namen kupiti še kakšno Evolvo (kot jo že ima starejši), ampak še gre. Res je mali že dosegel težo 10 kg, zato je že obrnjen v smer vožnje, ampak se zaenkrat glede ostalega ne pritožuje. Če ga primerjam s sedeži 9-36 kg, ima ta občutno večji naklon - je primerljiv npr. z MC Tobijem, kar pride prav, če otrok veliko spi v avtu, vsekakror pa je bolj zamudno pripenjanje in zategovanje vsakega pasu posebej, ramenski pasovi oz. tista zaščita pa je tudi manj udobna od npr. Roemerja (je pa podobno pri Recaru).
Mogoče pa je tvojemu malemu vroče oz. ga žulijo tisti pasovi? Lahko pa je samo bolj firbčne sorte in hoče vse videt, vsekakor pa se dvigovat v sedežu ne sme oz. naj se ne bi mogel (ker morajo biti pasovi tako zategnjeni). V glavnem - odvisno od starosti - če je še majhen, potem ti sedeži, ki so obrnjeni v smer vožnje nikakor niso primerni zanj, sicer pa so potem tu sedeži skupine 9-18 kg oz. tudi 0-18 kg, kjer je lahko sedež do teže 18 kg obrnjen v nasprotno smer (npr. HTS Besafe Izi) in 9-36 kg, kjer pa je naklon sedeža precej manjši. Vsekakor pa priporočam, da ima sedež v teh vročih mesecih dobro blago, poletno prevleko ali vsaj kakšno plenico spodaj.




janjja -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (1.6.2011 12:11:55)

Hvala zaspanček, pri nas se nania ne obnese in ga bom prodala, zdaj pa iščem sedež, ki bi bil večji (imel globje sedišče, bil oblečen v bombaž in da diha, a to sploh obstaja? Aja ap da ne pride 300€[img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/img]




zaspancek1 -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (1.6.2011 14:56:28)

Kaj pa Roemer/Britax First Class s Highline oblazinjenjem? Ni sicer med cenejšimi, se ga pa najbrž da dobiti prek spleta dovolj ugodno, npr. tu (kjer pa moraš prišteti še ene 40 EUR za poštnino)
Pa npr. Brevi Grand Prix in pa Concord Ultimax? Slednji se mi zdi večji od Britaxa, je pa res tudi dražji. Sicer pa lahko najdeš sedeže, ki so obrnjeni v nasprotno smer na tej strani (so pa večinoma 0-25 kg in 9-25 kg), samo cene so pa res[sm=smiley13.gif].




Mipka -> RE: Udoben avtosedež za 0-18kg (3.6.2011 20:24:07)

Recaro - najboljši avtosedeži za malčke, so pa tudi malce dražji




Stran: [1]