Madeži,madeži...... (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


tweety83 -> Madeži,madeži...... (4.6.2011 22:02:48)

Živijo,
prosim če mi lahko katera od vas da kak pameten nasvet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]kako naj spravim iz oblek raznorazne madeže od sadja,čokolade itd.itd. Sem že probala spray od amwaya,ariel, omino bianco itd.itd. in skoraj vedno brez nekega večjega uspeha. Danes sem kupila varikino in bomo še videli kako pa to deluje,če cote malo namočim preden jih dam prat..... Torej......predlagajte mi kaj......


lep vikend naprej......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.6.2011 22:28:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




naja17 -> RE: Madeži,madeži...... (5.6.2011 8:01:35)

Oranžni meglio - če v prvo, v drugo mi je vedno uspelo odstranit.... No, špricam pa dokler gre, torej kuj k zagledam flek, namočim, vzamem ven, špricam in foknem v stroj [sm=smiley1.gif]....




m_o_i -> RE: Madeži,madeži...... (5.6.2011 12:30:47)

ce zelis uporabljat kemijo, potem bio shout(ta mi odstrani tudi zaprane madeze oz. tiste, ki jim ne pridem do konca z uporabo kisa).
drugace pa alkoholni kis pospricam na flek tik pred pranjem, perem pa reeeedko na vec kot 60-in gre dol.
zasusen cokolino, sadne kasice itd




citrončica -> RE: Madeži,madeži...... (8.6.2011 16:45:14)

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ce zelis uporabljat kemijo, potem bio shout (ta mi odstrani tudi zaprane madeze oz. tiste, ki jim ne pridem do konca z uporabo kisa).
drugace pa alkoholni kis pospricam na flek tik pred pranjem, perem pa reeeedko na vec kot 60-in gre dol.
zasusen cokolino, sadne kasice itd


enako...




Paštetka -> RE: Madeži,madeži...... (9.6.2011 20:08:23)

Ariel PRAŠEK - geli ne spravijo flekov dol.
V Mülerju dobiš tabletke soli za fleke. Taka roza modra škatlica je. Belo je belo, fleki gredo resnično dol. Take res trdovratne madeže pa operem še 1x.
Pa predpranje vedno dam. Tablefko pa pol pol v predpranje, pol v pranje.




lotkla -> RE: Madeži,madeži...... (20.6.2011 12:18:25)

Navaden cet (katerikol) za posodo daš na madež, vzameš krtačko, jo zmočiš in podrgneš po madežu toliko časa da izgine. Jaz ponavadi potem še vseen pošpricam sprejam za fleke (Dr. Beckmann iz Müllerja) ali z rumenim megliom ter fliknem v stroj. Tako sem očistila madeže od čokoladnega sladoleda in omako.




tassika -> RE: Madeži,madeži...... (20.6.2011 15:06:03)

Bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme.

Tamala se je umazala z eno prozorno mastjo, ki ful smrdi. Mast sem spravila vn, madeža ni, ampak majica, 2x oprana smrdi, kot iz mehanične delavnice. A imate kako idejo, kako uničit ta smrad?




enea -> RE: Madeži,madeži...... (22.6.2011 16:18:30)

daj jo močit v vodo in cet za posodo, čez noč, potem jo fajn speri da ne bodo milni mehurčki po stroju in jo daj še enkrat prat,... meni se to dogaja, ker je mož šofer in pride večkrat domov s kakšno majico, ki "diši" po nafti,..[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




aprilčica07 -> RE: Madeži,madeži...... (22.6.2011 17:31:07)

Dexal, kupljen v Eurospinu, zame je daleč najboljša  in najučinkovitejša stvar za madeže, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] zaenkrat  ni madeža, ki ga ne bi odstranil. Našpricam, malo podrgnem in fliknem v pralni stroj. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




olimia -> RE: Madeži,madeži...... (17.8.2011 22:57:54)

še jaz imam eno vprašanje glede madežev...
z nekaterimi sem se sicer sprijaznila, da ne gredo stran, ampak me zadnje čase spravljejo ob živce madeži od otroškega kakanja...
mali se mi vedno takooo pokaka, da so že vsi bodyji rjavi.
S ČIM spravite dol omenjene madeže - sem poskusila že vse živo - bele bodyje sem rešila z varikino, kaj pa barvne?




naja17 -> RE: Madeži,madeži...... (18.8.2011 8:17:59)

olimia - z megliom [sm=smiley1.gif]... Moj je vedno tko pokakan, pa sem vse odstranila [sm=smiley1.gif]




olimia -> RE: Madeži,madeži...... (19.8.2011 11:31:51)

hvala, bom poskusila- tole pri nas je že ekstrem




Brinčika -> RE: Madeži,madeži...... (24.8.2011 22:23:42)

Z omino biancom tekočim nisem odstranila skoraj nič, z o.b praškom pa ga ni madeža da ostane gor. Madež malo namočim z vodo nanj nanesem o.b.prah- rdeča škatlica 400g , pustim 15 min, potem zdrgnem in se madež enostavno odplakne(vse gre dol od bučnega olja, kave, borovnic, kurilno olje, tudi kaki flekec od blata, ko je bla naša še manjša) potem to dam še v stroj .




Brinčika -> RE: Madeži,madeži...... (24.8.2011 22:41:49)

Pa vanish trdo milo je tudi dobro za take madeže.




lenčy -> RE: Madeži,madeži...... (19.9.2011 11:39:24)

js pa včeraj operem adidasovo skoraj da novo majco od mojega, in ko že obesim, opazim črne pikice. po moje kakšna plesen, drugo ne vem, kaj bi lahko bilo. sm že mislna danes v čistilnco nest, pa sm se spomnla na vas[sm=smiley1.gif] torej kako lahko dobim to dol? pa predvidevajmo, da je plesen...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.9.2011 14:13:10)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




lenčy -> RE: Madeži,madeži...... (19.9.2011 15:17:18)

nisem še nikol tko podrobno gledala v teh trgovinah, bomo pa zdj šli[sm=smiley1.gif] samo naj pomaga[sm=jezicek.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.9.2011 16:45:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]