zmanjšanje obroka kredita (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


ajataja -> zmanjšanje obroka kredita (14.6.2011 14:08:03)

Sestrična ima na Nlb kredit že 4 leta,takrat sta ga vzela s partnerjem na 8 let (13.oooe)ker sta se selila v skupen domek,to se pravi da ji je ostalo nekje še polovica,ampak je žal zdaj ostala sama s otrokom(frajer šel z drugo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image])in težko sama plačuje zdaj 185e na mesec kolikor ima obrok in sploh ne ve kako bo še zmogla pa sem ji jaz predlagala naj si zmanjša obrok kredita,ker pač pravi da tam okrog 100e bi pa že šlo vsak mesec,ampak ker sem jaz kar tako rekla sploh ne vem če se to da,me zanima če katera ve kako to gre da ji povem preden gre na banko.Ali so isti stroški pol,kot če bi vzela na novo kredit,plače ima okrog 650e neto in na tako plačo itak zdaj sploh ne bi dobila več takega kredita ker ti mora ostat tistih 550e.Na kratko;ali je sploh možno da ji znižajo kredit,ali moraš vse na novo urejat(papirje na firmo nest)in koliko stroškov dejansko to za sabo potegne kar je najbolj važno ker itak že komaj shaja.Ma sej vem da sem dobra da ji predlagam nekaj na kar se sploh ne spoznam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.6.2011 15:29:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mate0ja -> RE: zmanjšanje obroka kredita (14.6.2011 15:32:48)

edina možnost je, da vzame nov kredit na daljše obdobje. Na banki naj vpraša. 




Maleal -> RE: zmanjšanje obroka kredita (14.6.2011 21:37:52)

Novi kredit,s tem novi stroški kredita,pa vprašanje,če bi dovolj dobila,da sploh starega poplača,saj več kot 100 eur tak ne more imet obroka,če ti mora še 550 ostat.




Anonimen -> RE: zmanjšanje obroka kredita (14.6.2011 21:57:12)

Naj se obrne na banko, ker rešitev obstaja.
Tako kot praviš, vzame naj nov kredit, na daljšo dobo in z manjšim obrokom in s tem poplača starega.

Praviloma banka zaračuna dvojne stroške, stroške poplačila kredita (ki so polovica stroškov odobritve za njen kredit) ter stroške odobritve novega kredita. Ti stroški danes niso tako enormni, da tega ne bi mogla narediti. Mogoče dobi novi kredit celo brez teh stroškov (je ravno ena velika reklama, da jih zdaj v dveh mesecih ni). Torej, samo pogumno na banko in naj naredi izračune.




Stran: [1]