NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


brigita23 -> NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (18.7.2011 14:33:21)

DRAGE MAMICE

Ne vem če sem ravno na pravi temi pe vandar upam na vašp pomoč preko vaših odgovorov in izkušenj. Noseča sem 5 mesecev in imam sem samozaposlena v svojem S.P. Od 6.5. sem na bolniškem dopustu zaradi zapletov. Z podjetejem za katerega delam imam pogodbo za provizijo, katero prejemam kljub temu da nič ne delam saj sem pridobila nove stranke, katere kopujejo njihove izdelke, kljub temu da sem jaz na staležu, jaz pa sem pri tem vseeno upravičena do provizije in izdam mesečno fakturo. Zanima me ali ima ali je imela katera isti primer in kako je to uredila, je imela kakšne težave, glede na to da mi zadnja dva meseca prispevke plačuje država. Kako je z prejemanjem provizije med porodniško? Nimam pa nikogar zaposlenega. Kako je če S.P. zaprem pred porodniško? Prosim za kakeršenkoli nasvet. Hvala




Angel_Tian -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (18.7.2011 14:52:15)

Jaz sem pred prvo porodniško imela s.p. Dala sem se na bolniško zadnja dva mesca, ker sem imela tudi delo na terenu (gradbišča) in so bili tudi na komisiji tako prijazni, da so mi odobrili :)
No, tebi so verjetno s komisije tudi odobrili, če imaš zaplete.
Glede izdaje računov je meni takrat računovodkinja rekla, da v času bolniške naj ne bi izdajala računov. Kar je itak logično [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Jaz sem takrat izdajala res le enega mesečno, zato se s tem nisem preveč obremenjevala, da bi se davkarija ravno vame zapiknila. Toliko lahko povem glede izdaje računov.
S.p.-ja pa NE zapret. Ti kar lepo bodi na bolniši in potem idi na porodniško. Če zapreš firmo, boš na istem, kot če bi nekje eno redno službo pustila. Oz. bila bi še na slabšem, glede na to, da zdaj "plačo" dobivaš od države. Če nameravaš firmo resno zapreti, to stori po poteku porodniške - tako sem jaz tudi storila, seveda po priporočilu računovodkinje.
Upam, da sem vsaj malo pomagala. Je pa tale moja "izkušnja" 5 let nazaj in mislim, da se zakoni tu niso nekaj spreminjali.




Anonimen -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (18.7.2011 15:39:45)

Kolikor vem ti lahko v firmi pomagajo starši, mož.... Preveri in razkiraj tistih par eurov, da plačaš nek "prispevek" in imaš mir. Je pa res neka malenkost.




Anonimen -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (18.7.2011 15:41:27)

Debata na to temo:
http://forum.racunovodja.com/viewtopic.php?t=23244






maycy -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (13.8.2011 15:27:41)

pozdravljene
Mene zanima če katera kaj ve kako je s pogodbo za določen čas v času nosečnosti?
ali te lahko vržejo iz firme vn?
jaz sem nekaj brala na netu, da po tem ko oni izvejo da je ženska noseča, je ne morejo oz. ne smejo vreči ven iz podjetja v katerem dela.
Pa me zanima če to drži?
hvala za odgovor




mefisto -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (13.8.2011 15:35:53)

maycy, ko se ti pogodba za določen čas izteče ti je ne rabijo podaljšat. Tako da ja, dejansko te ,,vržejo ven,, v primeru če ti je ne podaljšajo. Meni so šli tolko na roko, da so mi jo podalšali do nastopa porodniške, potem pa sem ostala brez službe. Zakon ščiti le delavke s pogodbo za nedoločen čas. V tem primeru pa te res ne morejo kar tako odpustiti.




maycy -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (14.8.2011 10:35:25)


IZVIRNO SPOROČILO: mefisto

maycy, ko se ti pogodba za določen čas izteče ti je ne rabijo podaljšat. Tako da ja, dejansko te ,,vržejo ven,, v primeru če ti je ne podaljšajo. Meni so šli tolko na roko, da so mi jo podalšali do nastopa porodniške, potem pa sem ostala brez službe. Zakon ščiti le delavke s pogodbo za nedoločen čas. V tem primeru pa te res ne morejo kar tako odpustiti.

ojej....




Pigy -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (15.8.2011 20:46:34)

IZVIRNO SPOROČILO: maycy


IZVIRNO SPOROČILO: mefisto

maycy, ko se ti pogodba za določen čas izteče ti je ne rabijo podaljšat. Tako da ja, dejansko te ,,vržejo ven,, v primeru če ti je ne podaljšajo. Meni so šli tolko na roko, da so mi jo podalšali do nastopa porodniške, potem pa sem ostala brez službe. Zakon ščiti le delavke s pogodbo za nedoločen čas. V tem primeru pa te res ne morejo kar tako odpustiti.

ojej....


to je nažalost res. Niso ti dolžni podaljšat pogodbe. Ko sem jaz omenila da sem nosečka, so me takoj poklicali in rekli da ko mi poteče pogodba naj pridem po delovno knjižico. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]






maycy -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (16.8.2011 17:14:18)


[/quote]

to je nažalost res. Niso ti dolžni podaljšat pogodbe. Ko sem jaz omenila da sem nosečka, so me takoj poklicali in rekli da ko mi poteče pogodba naj pridem po delovno knjižico. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]



[/quote]
meni zaenkrat še niso nič rekli so pa mi podaljšali pogodbo do septembra 16..bomo videli...podjetje naj bi bilo družini prijazno, vendar v današnjem času res žal nič več ne veš[sm=zmeden.gif]




studentke -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (30.1.2017 21:07:55)

Pozdravljeni,

s kolegicami smo v okviru projekta na fakulteti pripravile spletno stran z informacijami, ki so povezane z nosečnostjo, materinskim, očetovskim, starševskim dopustom, pravicami nosečnic ipd. Upamo, da boste na spletni strani našli potrebne informacije!

https://informirananosecnica.wordpress.com/




RH82 -> RE: NOSEČNOST, S.P., BOLNIŠKA IN PORODNIŠKA (31.1.2017 21:39:45)

Maycy, tudi jaz sem ves čas na pogodbah za določen čas. Ko se ti izteče, nimaš kaj. Lahko te rabijo ali ne rabijo, porodniška odsotnost ne vpliva na to. Mene se je sicer super izteklo v prvo, ker sem ravno dobila prvič podpis za 2 leti, ko sem bila nekaj mesecev noseča (in se mi ni poznalo) in sem se vrnila nazaj pred iztekom pogodbe. Za določen čas se ti smatra, da te rabijo samo za določen čas in te niso dolžni ponovno zaposlit po izteku, ne glede na to, a si ali nisi noseča. Upam, da se ti dobro izteče.




Stran: [1]