RE: Aprilčice 2012 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


krispin -> RE: Aprilčice 2012 (12.3.2012 19:35:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Hinata
Včeraj sem se spravila k pranju starega vozička, ki sva ga že nekaj časa nazaj vzela in po temeljitem pranju ugotovila, da se v oblazinjenih delih vozička nahaja plesen user posted image Voziček je bil hranjen zunaj pod streho, a je vlaga očitno naredila svoje. Sem sprva mislila, da je samo umazanija, pa ni šlo stran in so verjetno pikice od plesni. Drugega verjetno ne bomo kupovali, ampak mislim, da tudi te pikice ne bodo zdravju škodljive....upam, da ni nič aktivnih spor no, recimo da je presušeno in potem plesen ne more več živeti?
Pa še en stranski pašček pri varnostnem pasu manjka. To sem na žalost tudi šele včeraj ugotovila user posted image Če ne drugega bomo poskusili nekaj improvizirati, da se mi ne izmuzne ven. Nadomestnih delov za stare vozičke itak ni. Imate kakšne predloge, kako zrihtati ta varnostni pas?


Jaz se s plesnimi ne bi špilala... So škodljive zdravju in še trdovratne za znebit - v katerikoli obliki in kjerkoli že. Bog ne daj, da otrok faše kakšno glivično obolenje. Poleg tega so sredstva za odstranjevanje plesni med agresivnejšimi.. Tko da če ti že uspe spravit plesen ven, boš imela pa polno kemikalij namesto njih. Če voziček ni bil primerno hranjen (ne rečem, če bi bilo zunaj shranjeno samo okovje), bi ga jaz raje zavrgla in kupila drugega. Pa še pašček praviš da manjka... Ne vem no. Malo poglej po trgovinah, vedno so akcije (BC ima recimo znižanega maxi cosi mura 3), lahko pa najdeš tudi kakšnega rabljenega in ga pred nakupom res temeljito pregledaš.




Hinata -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 7:08:10)

Ja, jaz sem bila tudi zelo razočarana, ko sem ugotovila, da je to verjetno od plesni. Vse sem namazala z Vanishom in oprala v stroju, pa so pikice pobledele, ko se je vse presušilo. Tako upam, da sem plesen uničila. Saj ne vem, ali ta plesen malo tudi uniči blago, da ostanejo te pikice ali pač samo pomeni, da je prisotna plesen? Prej so bile črne pikice, zdaj so pa svetlo rjave, manj vidne... Na začetku bo tako v mehki košari, ki pa je lepo ohranjena in čista.




krispin -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 13:17:05)

Po mojih izkušnjah plesen načne tudi blago, ki se na tistih mestih potem hitreje strga oz. se naredijo kar luknjice. Če so pikice, je pomoje plesen ostala, ampak to je moje mnenje. Pri nas se nikoli nismo ukvarjali s tem, ker čim se je kje pojavila plesen, je vse takoj letelo v smeti.

Jaz ta teden iščem, pripravljam posteljnino za košek in posteljico. A katera dejansko uporablja vse tiste ščitnike ob stranicah postelje? Ker je skoraj vsa posteljnina za tamale, ki jo najdem 5-delna, 6-delna itd... Ali naj ne bi bilo v otroški posteljici - vsaj na začetku - čim manj stvari? [sm=zmeden.gif] Verjetno se vsak odloči po svoje, ampak mi je vedno manj jasno, kaj se najbolj obnese... Pouštrčka vem, da še nekaj časa ne bomo rabili, za pokrit pa kaj? Največ kakšna rjuhca ali tanka dekica? Ali se še najbolj splačajo spalne vreče? Ali se malega enostavno malo bolj obleče in je to to... ? [sm=smiley3.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley29.gif]




**Tinkara78** -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 13:30:43)

Plesen - hčerka je alergik in sem občutljiva na te zadeve. Jaz bi voziček zavrgla. No to je moje mnenje. Sicer pa moj pravi, da itak preveč kompliciram s temi alergeni.

Posteljnina- jaz bom uporabila za zibelko posteljnino od prve hčerke. Je dobila od botrce in bo ostalo kot "dediščina"[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . Vem pa da so ti kompleti predragi. Sama ne vem, če bi se odločila za nakup. V posteljici pa kombiniram obrobe od zibelke in obrobe, ki smo jih kupili v kompletu s posteljo.

Za pokrivanje se še nisem odločila. Prva hčerka je bila navajena frotira z intezivne nege in potem je doma še v zibelki vedno bila pokrita s frotirasto brisačo. Je nismo mogli navaditi na čisto nič drugega. Potem sem postopoma s težavo presedlala na kovter. Zdaj pa imam kovter/blazino za pokrivanje ali pa dekico. Bomo videli. Ker nam temperatura v stanovanju ne pade pod 24 stopinj itak ne bom pokrivala preveč. 




Arwen_84 -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 14:03:22)

En topel pozdrav iz Kopra!

za nama z [sm=rozacrtici.gif] je še en pregled...sem v 34t 1/7 in vse bp. Tamala tehta kar 2392g, pa tudi obrnjena je pravilno (glede na to, da sem misnla da so tele brce v spodnjem delu trebuha noge)[sm=bravo.gif], upam, da tko ostane do konca seveda. Plodovnice dovolj, mere tudi vse točne,...jaz tudi ne zatekam nič in v zadnjih 14 dneh sem šla samo 1 kg gor. Tko, da sem zdaj na +11kg od začetka...[sm=smiley36.gif]. Vzela mi je bris za streptokok (44€-lopovi[sm=hudicek1.gif]), naslednji pregled čez 14 dni z odvzemom krvi spet+test za hepatitis al nekaj. Potem se začnejo na 1 teden oz. po potrebi in ctg-ji. Malo me edino moti, da nič vaginalno ne pregleda...lahko sem že kaj odrta, jaz pa veselo delam, hodim in delam vsemogoče stvari[sm=zmeden.gif]. Tudi napotnice za bolnico in rešilca nisem še dobila - no, saj če je nujno te menda vedno sprejmejo...
Ta teden še oddelam v službi, potem pripravim eno majhno poslovilno - glih kaj sladkega za malco...čez en teden oz. dva pa začnem z čajom iz malinovih listov in homeop. granulami za mehčanje MV, dolgimi sprehodi in čakanjem...Načrti so, kaj bo narava na koncu odločila pa bomo še vidli...[sm=jezicek.gif]

plesen Jaz se tudi s tem nebi ''''''''igrala''''''''. Midva sva mela ful problem zdaj v stanovanju (zadnje tri mesce je bila vlaga v stanovanju 80-90 % [sm=zmeden.gif]) - zunaj mraz in vlaga, notri gretje...luftala sva ampak malo, ker se je takoj ohladilo. Na zunanji steni kjer so drsna vrata je začelo plesnit, prav tako pri oknu v sobici...zdej je moj [sm=love.gif] poščprical s tistim sredstvom za zatiranje in čez z nekim namazom prelepil in prebelil...tako, da ni več pa tudi nazaj še ni prišla...je pa to ful nevarno...trosi so povsod - ne samo v okolici mesta...ljudje pa to vdihavajo in se pojavijo težave z pljuči, itd šele po nekaj časa...tko, da nama je kolegica (farmacevtka in homeop., ki ''''''''skrbi'''''''' za mene) strogo ukazala, da se je moreva znebiti pred rojstvom in to skrbno skrbeti rpeden se pojavi...No, poleti to ni problem, ker maš odprto, klima, itd...pozimi pa bo treba pazit - očito so nekje nekaj falili z pravilno izolacijo[sm=smiley13.gif]. Kako je z aktivnostjo/neaktivnostjo trosov pa nevem...ampak čim dlje - tem boljše.

posteljnina Tele posteljnine v kompletu so itak nesmiselno drage...pa vedno dobiš skupaj še odejo (kouter), ki itak rabiš 1 al pa 2...pa še to oblačiš v prevleko (tko da ti motiv oddeje prav nič ne pomeni). Tej kompleti tko pašejo, da maš vse skupaj naenkrat gor...če ne imaš not cirkus[sm=smiley36.gif]
Jaz sem kupla baldehin+obroba, ki sta nevtralna...tko, da ni važno kakšna je prevleka pol za kouterček + en cel komplet, (tudi bolj bela barva tako, da če bom imela tale baldehin+obrobo je lahko posteljnina katerakoli) za 35€ http://www.mali-vragci.si/posteljnina-5-delna-v-pikcas_tem-vzorcu ! Oddejo (kouterček) sem tko kupla od Dormeota. Drugega tko ne mislim več kupovat...pol samo še prevleke za kouter in poušter (ki ga pa itak nima), ki pa so okoli 15€. Obroba je itak bolj zaradi ''''''''lepšega'''''''' in zato, da ne vtika rokic in nogic med palce v posteljicic - ki pa spet dojenček nebo glih sam plesal po pojstli in to delal ne?![sm=smiley36.gif]

Grem se malo gret na sonček na teraso, uživajte[sm=smiley31.gif]




nusi -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 14:19:50)

ohoj punce
js sm bla bolana k pes te dni [sm=hudicek1.gif], sem misln da bom kr crklna, pa včeraj me je noro kuhalo. Dons sem že bolje, najbolj me je blo strah, da ne bi kej sprožil poroda, ker niti živet nisem mogla, kaj šele rojevat [sm=smiley36.gif].

Plesen - Hinata, ne ga sračkat no, pa kupi en rabljen voziček, sej ga boš najmanj 2 leti uporabljala, tko, da naj ti ne bo škoda. Plesen in dojenček pač ne gresta skupaj [sm=smiley2.gif]

posteljnina - mi imamo prevleko za kovter (pa tanek kovterček, poleti pa samo dekco), obrobo za zibko/košek/posteljo, da ne tišči glavo tja v ograjo in baldahin za košek, za posteljo pa ne in seveda rjuho.

vreča za spanje - moj se ni nikoli navadil nanjo, spomladi in poleti je pervroča, ampak pozimi bi pa zelo prav prišla, pa je ni maral. Sicer novorojenčki se še ne odkrivajo, tako da naj vas ne skrbi, potem bo pa že itak vroče, pozmi je pa kr hudič, jst sm našga začela letos pozim ornk oblačit za spanje, ker je vedno spal odkrit in med spanjem se je potem čist podhladil in je bil še bolj prehlajen.




krispin -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 14:20:53)

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**
Plesen - hčerka je alergik in sem občutljiva na te zadeve. Jaz bi voziček zavrgla. No to je moje mnenje. Sicer pa moj pravi, da itak preveč kompliciram s temi alergeni.


Mogoče da kompliciraš, moj fotko je isto govoril mami, ampak se je splačalo, ker smo z malo preventive moje alergije lepo omejili in sem dolgo časa shajala le s Claritinom. Pa sem se tudi jaz včasih pritoževala, da mama "pretirava", ampak je večinoma imela kar prav... :) [sm=smiley36.gif] Kakorkoli - plesni so alergeni - in tu ni bilo nobene milosti...

Posteljnina - No, obrob potem definitivno ne bom kupovala... Nisem tip človeka, ki bi me take stvari "potegnile". Če ni funkcionalno, ne kupim. :) Upam le, da bom našla še kak lušten 2-delen komplet prevlek. Med kupom stvari, ki sem jih dobila, sem našla tudi 3 spalke, ampak sem čisto pozabila nanje, ker so bile v prvi rundi pranja. :) Dekic in tega pa imam kar precej, tako da izgleda da smo dobesedno - pokriti! [sm=smiley1.gif].

Grem še jaz z našim [sm=muca.gif] uživat na sonček.




_vanilija_ -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 14:34:16)

Plesen - tudi mi smo imeli v stanovanju, zdej je moj [sm=love.gif] ko je belil premazal z nekakšno tekočino proti plesni in še v barvo dodal nekakšno drugo tekočino. Upam da se ne bo pojavljala čez kakšne 2 leti, tko so nam rekli v Merkurju. Ma naš blok nima izolacije in se plesen pojavlja po kotih. Sosedi nočejo vlagat v izolacijo, zakaj bi "če v Gorici ni tolk mraza, niti ni tolk vroče, če so že 40 let preživeli brez izolacije, bojo še kakšno leto" - večina sosedov so upokojenci. Tko da... Nič ne bo od izolacije [sm=smiley36.gif]

Še enkrat bom mogla vprašat [sm=hudicek1.gif] - Huggies plenice iz Intersparja? A je katera kadaj uporabljala, a so za kaj?




ovnica8 -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 14:34:31)

Ojla jo.da se.se jazmalo ogalsim. Danes sem imela spet ctg in mi je naredila se en hiter pregled(sem mislila da mi na momente pomalo voda odteka pa je rekla da to je pa potrebno pregledat). Skratka mali se je v 1 tednu spustil v porodni kanal (prejsni teden je bil sicer ze pravilno obrnjen ampak se ciato visoko gor,danes pa je ze cisto spuscen),posledica tega-ze 2 dni nore bolecine v krizu in pa njegovo rogoviljenje ratuje vedno bolj bolece (imam obcutek kot da boksa v moje jajcnike), drugace pa vse ok,sem se cisto zaprta in vrat je se trd,tako da mi priporoca veliko sprehajanja (ce bo le mozno zaradi mojga kriza). Aja no da pokomoentiram se tole prejsni teden sem po pregledu zacela s pitjem caja iz malinovih listov (2x na dan) in zacela sem jemati homeopatske granule-rezultat je ociten :-). Pravi pa G da bo kar verjetno na rok rojen,kar je meni super,se mj se ne mudi toliko,ker je to itak samo se dobre dva tedna.

Plesen-jaz bi tudi zavrgla vozicek,mislim da se s plesnijo res ni za igrati.
Posteljnina - midva sva vse kupila kar v Ikei(kovtrcek in posteljnino ter obrobo za pojstlo). Enovno so ugodne in imajo par razlicnih vzorcev na izbiro. Rjuhce sva pa kupila pri nas v BC ker sva vzela pojstlico veliosti 140*70,od ikeje pa je tamanjsa dimenzija.
lep soncen in topel.pozdrav iz ljubljane




nusi -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 14:47:02)


IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

Še enkrat bom mogla vprašat [sm=hudicek1.gif] - Huggies plenice iz Intersparja? A je katera kadaj uporabljala, a so za kaj?


nisem uporabljala, sem pa sprobala pampers, moltex, beauty baby, alana, fixies, babylove (te imamo še vedno) - ko je bil mlajši so mu pa vedno puščale.




Sapin -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 15:11:59)

Živjo!

Lepe pozdrave s kavča! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Tudi jaz sem nekaj slišala, da naj plesen ne bi bila vir zdravja in se je je dobro izogibati  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Sem pa bolj iz gorenjskega konca in imam kar nekaj problemov z metanjem stran stvari, ki so funkcionalno povsem ok, samo pikice imajo. Poleg vprašanja smiselnosti sterilnosti pa me matra še ekološki vidik. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Bo pa moj jutri doma in mi bo s podstrešja spravil stvari za dojenčka, pa da vidimo koliko bo treba stran pometat.
Na žalost se plesni ne bom mogla povsem izognit, saj jo imam okoli okna v spalnici .[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Hiša na žalost od zunaj ni super izolirana, in nad oknom je betonski balkon, ki deluje kot toplotni most... Pa štiri generacije smo v hiši (pa nismo romi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) in ta mladi smo pač pristali v kleti. Pa nam je preveč fino, da bi se odselili (smo pozitivno razmislili: 1. otroci imajo pretežno zagotovljeno, da se non stop nekdo z njimi ukvarja, kuhanje za več ljudi je bolj ekonomično, jaz bi imela hišo z vrtom, moj bi imel varčno hišo in gradnja je naporna stvar, ki se je še nisva pripravljena lotiti.)

Nič - prababi priprljala tamalo z vrtca, zdaj pa greva malo okoli ganjat.


Dolgi sprehodi in čaji in granule ... Arwen - ti kar zavidam voljo. Mene nekaj matra notranja stran kolkov in ravno ne prekipevam od želje po sprehodih. Zjutraj peljem tamalo v vrtec in se popoldne malo okoli preganjava, kar pa je tudi bolje kot nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Se pa počutim kot inkubator na dveh nogah[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Hinata -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 17:01:33)

Sem tudi zdaj malo pobrskala po internetu in našla kar nekaj vprašanj na forumih, kako se znebit plesni z blaga na otroških vozičkih. No, tam jim skoraj nihče ni svetoval, da je treba svar takoj zavreči, ampak so dajali nasvete, kako spraviti to ven. Priporočal so nek izdelek, ki se ga kupi v Mullerju in naj bi bil za odstranjevanje plesni in drugih madežev iz tkanin, tako da grem danes pogledat tja in ga bom verjetno tudi kupila. Eni tudi priporočajo samo alkoholni kis in limono pa dosti sonca in pranje, da se potem vse presuši. Mah, novega verjetno res ne bomo kupovali, bom najprej poskusila to spravit ven, četudi bo treba še parkrat oprati in presušiti. Še dobro, da bo zdaj bolj sončno vreme, da bo sonček malo pomagal pri tem.

Drugače ja, za plesen na vozičku za otroka tudi jaz kompliciram, zato bom skušala to čim bolj sčistit predem "obupam" nad vozičkom. Je pa res, da imamo recimo v mojem prvotnem stanovanju, kjer sem pač od malega živela, tudi plesen v kotu stene v moji spalnici in v kopalnici. Vem, da je to potrebno zdrgniti dol s sredtvom proti plesni, da kaj zaleže. To moji mami očitno ni dovolj jasno, ker je nazadnje samo malo podrgnila in prebarvala....bo morala kmalu razmisliti o razplesnenju stanovanja...

Jutri bom šla verjetno urejat zadeve na CDS. V bistvu imam sprintana samo dva obrazca...za starševski dodatek (ker nisem zaposlena) in za pomoč ob rojstvu otroka (tisti zavitki). Ali moram tam še kakšne obrazce oddati? Da se pripravim do jutri :)





_ada_ -> RE: Aprilčice 2012 (13.3.2012 17:45:11)


IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_


Še enkrat bom mogla vprašat [sm=hudicek1.gif] - Huggies plenice iz Intersparja? A je katera kadaj uporabljala, a so za kaj?

Am jih uporablja moja kolegica za tamalo,ki bo lih zej 2 mesca in pravi da je zlo zadovoljna z njimi,da so celo boljše kot Pampers,Muller ki jih je uporabljala pri prvem.So si pa[sm=duda.gif] zelo različni in ne pašejo vsakmu vse plenice,jaz bom kar z DM-ovimi babylove probala pa bom vidla.





krispin -> RE: Aprilčice 2012 (14.3.2012 8:01:30)

Dobro jutro! [sm=kava.gif]

Najprej hvala za vse info in nasvete o posteljnini - se že bolj znajdem! [sm=smiley20.gif]

Plenice - za začetek sem kupila Müllerjeve, kasneje bomo pa videli. Imam pa samo izkušnje iz druge roke in o Huggies nimam nobenih informacij.

Včeraj sem šibala k G na CTG, ker malega že drugi dan zapored nisem čutila niti pol tako intenzivno in pogosto, kot prej - gibi so bili čisto švohceni v primerjavi z boksanjem in brcanjem, ki ga je uprizarjal še par dni nazaj. Vem da se plod proti koncu nosečnosti umiri, ker ima manj prostora in za gibe ne more več vzeti "zaleta". Skrbelo me je, ker je bila sprememba tako nenadna, iz danes na jutri. No, vse je ok [sm=9nebesa.gif], utrip normalen, popadkov nobenih, tonus maternice se je spremenil le, če se je mali premikal. Kaže, da se je zasukal malo bolj navznoter in ga tudi zato bolj švoh čutim.
Ko mi je sestra na koncu še zmerila pritisk sva se kar nasmejali, ker je bil končno enkrat nad 100/50 - sekiranje naredi svoje... [sm=smiley36.gif] [sm=smiley1.gif] [sm=smiley1.gif]





tulpek -> RE: Aprilčice 2012 (14.3.2012 8:46:38)

Plenice: huggies - zadovoljni, poznam celo eno, ki prisega na te, samo pri teh njen mali ni bil pokakan do vratu. Priporočam pa, da ne vzameš najmanjše velikosti v večji količini, ker 1. lahko da bo bebi velik oz. hitro rasel, 2. majhne velikosti velikokrat premočijo oz. spuščajo, čeprav bebi po kilaži še paše not. Ko je našemu plenica puščala, je bilo običajno krivo ravno to (ali pa navzgor zasukan lulči na začetku, ko še nisem vedela). Tak da js bom na začetku vzela samo en paket tamalih, potem pa kar 2ko.
Še glede plenic... pampers mi smrdijo, vsaj tiste, ki jih ima sestra, ker imajo neko aloe vero in js ne maram takšnih vonjev [sm=hudicek1.gif] pri prvem smo imeli mullerjeve, pa dm in je bilo oboje ok, potem hoferjeve, ki so še boljše... in jih bomo imeli tudi sedaj, ker naš hofer ima bone -35% na izbran izdelek in bodo res poceni prišle.... Ampak ne bom naprej kupovala, ker včasih se zgodi, da ima kak bebi zelo občutljivo ritko in mu kaj ne paše.

Krispin... tiste obrobe so fajn, ko začne bebi se premikat v spanju, da ne tišči glave v les in rokic ven iz kinderpeta. Sicer smo pa mi dobili pri prvem 3 komplete posteljnine iz ikee (rabljene), pa obrobo in bomo kar pri tem ostali, mogoče še kakšno dokupim v ikei, ampak dvomim, raje kaj drugega vzamem za tisti denar.
Vreča za spanje se pri nas ni najbolj prijela, sploh ker je otrok vroč in bi bilo to mučenje, če bi bil not zaprt, razen pozimi spi skoz odkrit, če za pokrijem se takoj zbudi in razkrije. Je bila pa super za ven, v voziček v hladnem delu leta, ga ni bilo treba toliko oblačit, sem ga samo v vrečo dala in je bilo.


Plesen: ne maram tega [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] Nikoli je ni bilo tukaj, kjer smo sedaj, a letos pozimi se je mogla prikazat in zdaj špricamo, mažemo.... nimam pojma, zakaj kar naenkrat.





KlaraMay -> RE: Aprilčice 2012 (14.3.2012 10:23:30)

plesen: baje se z mlekom dobi plesen ven iz tkanin. Blago moraš skuhat v mleku. Meni je tako mami rešila en bel pulover, k smo ga nekje pozabili in ga je napadla plesen. Nisem mogla verjet ampak je bil po parih pranjih in kuhanjih spet OK :)

Krispin: na BB sem ti pisala. Sporoči kako in kaj [sm=smiley1.gif]

ZD in pregledi: mojo G so iz ZD preselili v ZD Jarše zaradi prenove. Baje je tam zdaj kaotično stanje in so kot v skladišču med škatlami. Naslednji teden enkrat imam CTG, upam da danes zvem kdaj. Drugače pa vse OK.

Najina prvorojenka punčka bo naslednji teden stara točno 12mes oziroma 1 leto!!!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] No potem pa ima 26.3 cepljenje pri 1 letu .... Potem pa lahko pride bratec. Upam da bom še vsaj 2t v 2v1. Malinov čaj pa že pijem [sm=smiley36.gif] Nisem pa še pripravila torb in oprala oblekic zanj. Še nobene.

Paket ob rojstvu: ste že dobile nakazano, tiste k ste izbrala denar?

p.s. zakaj ste z BuciBuci foruma pobegnile? [sm=zmeden.gif] oziroam je kar zatišje?




ursap -> RE: Aprilčice 2012 (14.3.2012 20:06:46)

živjo aprilčice.
danes sem bila na pregledu... vse je ok in tko kot mora bit. [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/img]  težki smo slabe 2,5 kg in smo trenutno v 34. tednu, v petek pa gremo v 35. teden. dete je obrenjeno na glavico, je blo enako tud na zadnjem pregledu. [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/img] 
naslednji pregled pa imam 4.4., to je čez 3 tedne. se mi zdi da malo pozno, ampak G pravi da ni potrebe po pregledu prej, ker zaenkrat kaže vse ok. 
se mi pa zdi, da gre čas tko hitr... če pomislm, imam samo še 6 tedno do termina poroda. [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/img]




čikica -> RE: Aprilčice 2012 (14.3.2012 20:24:43)

Čer

Včeraj sem imela še zadnji pregled za ščitnico v času nosečnosti (upam). Čakal zelooooooo dolgo (sem mislila, da se bom lahko preselila kar v porodnišnico). Potlej je pa sledil shoping, pa danes tudi (mislim, da smo končali s tem, ker se mi enostavno ne da več - preveč sem utrujena). Jutri začnem s kuhanjem na zalogo.

Mejte se, uživajte na sončku, se slišimo.




Gorga -> RE: Aprilčice 2012 (15.3.2012 8:53:00)

Ojla [sm=smiley1.gif]

Včeraj sem imela pregled. CTG je kazal rahle krče maternice. Verjetno se približuje dan D. Če ne bo kaj vmes, grem še v torek k svoji G, pol pa me naslednji pregledi čakajo v porodnišnici. Mal me še boli grlo in pokašljam še vsake tolk časa. Upam, da se mi še to pozdravi do poroda.
Z [sm=love.gif] sva šla do NG pogledat ene ploščice, iz Lesnine me je klical, da so dobili nekaj novih postavitev dnevnih sob, v DM po par drobnarij in dragi je moral še v Italijo do prve postojanke GLS-a. Sem si rekla sama pri sebi, da si lohk privoščim en tak izlet. V glavnem sva se vozila, sam sem nazaj prišla koz cunja. Totalno uničena. Zdej se mislm sam še do Postojne vozit Nobenih takih podvigov več.


vanilija nekaj mrežastih hlačk dobiš v porodnišnici. Jaz sem prvič dobila 3 komade, pol pa sem imela kar spodnje hlače. Pri meni je bila čišča kot normalna menstruacija. Me ni zalivalo [sm=jezicek.gif] Plenice smo uporabljali od DM Babylove in Hoferjeve. S Pampers smo zelo hitro zaključili, kr meni so smrdele, pa še spuščale so zelo hitro. Zdej imam naštimano od DM po en paket št. 1 kar je dovolj. Tako kot je napisala tulpek, [sm=duda.gif] hitro rastejo in se hitro prešalta na št. 2.

krispin pri prvem smo imeli na začetku samo tisto nizko obrobo, ki sem jo kupila v Ikei. Blazine smo dali, ko se je tamali že konkretno rolal med spanjem, da se ni kje zataknil ali pa udaril. Moj nasvet je, da [sm=duda.gif] čimprej navadiš na spalno vrečo. Jaz sem prepozno začela s tem in je tamali ni prenesel. Zdej pa se cele noči odkriva in sem vedno v skrbeh, da ga ne zebe. Tokrat bom za poleti magari dala narediti kaki šivilji spalne vreče kar iz kakšne rjuhe. Samo, da se navadita.

Arwen ne skrbi, če te vaginalno ne pregleda. Moja G zadnji mesec tudi ne pregleduje več. Tudi ni tako pomembno, če si kak cm odprta. Važno je, da je čep še vedno notri.

Lep sončen pozdrav vsem [sm=pikapoka2.gif]




_vanilija_ -> RE: Aprilčice 2012 (15.3.2012 10:21:54)

Jutro!

Jst sem včeraj (37+3) bla na pregledu. Srček je OK, na CTGju je bil malo hitrejši kot bi mogel biti (malo čez 160 je šlo), ampak se je pole umiril, očitno je to blo po telovadbi [sm=smiley36.gif]. Punčka je velika za 37+6 tednov, razen trebuščka, ki je velik za 40ti teden ?!?!?!?! (požeruhec!) in je težka že 3,5kg. Mi se zdi da bo do konca imela 4kg [sm=smiley36.gif]. Kdo bo rodil tolk velikega otroka??? [sm=smiley36.gif] Še vedno je visoko in jst sem čist zaprta, tko da bo verjetno še počakala da mama polika vse cujnice in kupi kaj je še potrebno. Dr. je rekel da ni potrebe da bi prej sporžili porod, edino da ne bo dosti čakal če bo šlo čez rok. Nasljednji pregled mam čez 7 dni.

Paket ob rojstvu: ste že dobile nakazano, tiste k ste izbrala denar?

Mi smo že dobili denar, mi se zdi 2-3 dni nazaj.

Ah ja... Sem še prašala za Dianatal gel. Rekli so mi da je uglavnem samo marketinška fora. Ena babica mi je rekla da za takšnim gelom ni potrebe, ker se med porodom iz maternice izloča dovolj sluzi in da itak nič ni suho. Tudi ni dokazano da je raztrganin in epoziotomijskih ran manj. Tko da... Bomo brez tega (verjetno [sm=smiley36.gif]).

Klara May, malo je teško uporabljat 2 foruma, lažje je brat samo enega. Mi se zdi da je večina najvajena na RR.




caelia -> RE: Aprilčice 2012 (15.3.2012 14:11:59)

oooooj, punce!!!

najprej čestitke vsem, ki ste medtem že dobile svoje zakladke!



no, prišla sva v torek, sem rabla malo časa, da se aklimatiziram[sm=smiley36.gif]
doma je toook lepo.... ne moreš verjet, jaz sm kar jokala zadnje par metrov v avtu do doma... pa prvi koraki iz porodnišnice, kar mehke noge sem imela[sm=jezicek.gif]
doma naju je pričakala tako lepo okrašena hiša... baloni na balkonski ograji, na vratih, na rožah.. nove rožice v koritu na balkonu, pa rožice v postelji za mamico.. iiiiiiiiiiiiii, ma jaz sn se kar topila. Moj mož je največji cukr na svetu!!

No, naš zakladek je super, sicer je še malo zaspanček, ker je imel ob odpustu še rahlo zlatenico, zdaj ga imam kar v dnevni v posteljici pri balkonskem oknu, da ima naravno foto-terapijo[sm=smiley1.gif] tako so mi naročili v P., spi kar skoz[sm=smiley36.gif], ga je pa treba zaenkrat na tri urce budit... ker nočemo, da shujša spet.. po 6 dneh v P se je šele začel nazaj redit, tko da je bla odpustna teža komaj 2390 (porodna 2420) in so naju mal "s težkim srcem" spustili domov.. no, jutri mava pregled za bilirubin (zlateničnost) in upam, da nama ne bo treba spet dol ostat, ker je kar kriza to[sm=zmeden.gif]

jaz sem bla v bolnici skupaj 14 dni, id tega z Rožletom 8 dni. Sem bla po petih dneh od njegovega rojstva čist na tleh, sej sem pisala nekaj o tem.. una sestra ,e je čist napsihirala, certat ga nisem mogla, ni bil pri meni v sobi... na vse živo priklopljen, potem so mu dali še tista očalca za pod lučko, je bil kot en vesoljček... meni pa samo solze tekle... grozno ga je blo gledat z vsemi tistimi "žičkami" ampak sem mela skoz v mislih, da je tam z razlogom in da bo že bolje...

sva pa zato zamudila tiste prvi dni in se ne dojiva[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] nekaj se sicer pristavljava ampak joče in ne zna vlečt... smotane sestre! ker zdravnik je naročil dojenje, one so ga pa po flaški hranle, češ da je prešibak... in zdej je, kar je.. mogoče nama kasneje uspe.. jaz bom vsekakor še vztrajala.

ne vem, a sem že pisala..

porod je bil hiter, super lepo je šlo... ob pol 4h ponoči mi je odtekla voda, ob pol 5h so se mi začeli popadki, ki so se kar hitro stopnjevali z 10 na 5 minut, potem je šlo nekaj časa tako, in nato na 3-2 minuti, so postali prav pasji... malo čez 7 sem prosila za EA (hvaležna možu in babicam, ter zlatemu anestezistu da so me prepričali), tak da sem šla ob pol 8h v porodno, hodila pa vse do takrat... odprta sem bla 3 cm, ko so mi dali EA, potem je šlo pa ekspresno.. sem se v malo več kot eni uri odprla na 10 cm, malo je še trajalo, da se je mali spustil čist v porodni kanal... sem začutla pritisk in štiri popadke pritiskala in rodila najinega zakladka... Rožleta[sm=smiley36.gif] samje zadihal, kljub temu so ga malo aspirirali, pripravljen je bil reanimacijski voziček, ki pa k sreči ni bil potreben[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

no, malo so mi ga d[sm=bravo.gif]li na trebuh potem še malo možu, mene so zašili in potem so ga odpeljali....


zdaj pa sva doma, se certava in sploh uživava.. včeraj sva bla po navodilih patronažne 5 minut že na balkonu, zavita [sm=smiley36.gif] da preženemo to zlatenico[sm=smiley36.gif]

evo, sem se razpisala.. zjutraj sem napisala en najdaljši post tukaj, pa me je skenslalo, upam, da tokrat me ne bo, zato sem kar kopirala kar sem napisala pri marčevkah[sm=smiley1.gif]

drugače pa da še malo pokomentiram...

tulpek:
hvala za obveščanje, nisem huda [sm=smiley36.gif] s caitlin se poznava privat, zato sem njej poslala sms ona pa je objavila pri marčevkah, ker je potem 5 dni za mano rodila[sm=smiley1.gif]

arwen:
ja, nedonošenčki so borci, upam da naš mali junak tud hitro prične pridobivat na teži in da se mu kmalu ne bo več poznalo, da je nedonošen... je pa hecno.. vse cunjice sva dobla, kupla sem samo pajacek za iz P, pa še teha 56 št,ki mu je zdaj reeeeeees prevelik in je šel iz P kot en štrukeljček[sm=smiley36.gif]
hb mi je prijateljica poslala zdaj nekaj pajackov št.44 in5o, ker drugače je vse treba nekaj vihat in se mu rokice zatikajo.... potem pa malo protestira[sm=smiley36.gif]

vanilija:
mogoče ma polna luna res kakšen vpliv.. jst sem rodila 5.3., luna je bla pa 8.3.. po mojem porodu je bla P res prazna.. se mi zdi, da nas je blo enih 5 vse skupaj.. no, čez dva al tri dni pa res naval.. so še sestre rekle, da je blo zatišje pred nevihto[sm=smiley36.gif]

tak da.. aprila je luna ravno tam okrog 8-9, ker vem, sem mela jaz rok 9.4.[sm=smiley36.gif]

nusi:
sem se prav nasmejala tvoji izjavi da zaradi čisto naravnega poroda ti nihče ne bo pripel medalje za hrabrost al nekaj takega.. pa otroka tud ne boš mela nič manj rada zaradi tega, ne? super izjava[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

tud jaz s strinjam s tem.. jaz sem rodila z EA in še vsakič naslednjič bom... če le ne bo kakih kontraindikacij. Sem bla full proti, pa me je potem moj mož prepričal, naj se prosim ne mučim, babice so mi rekle, da je celo priporočljivo, ker sem mela dvakrat LEETZ, potem pa mi je še anestezist vse tok lepo razložil... ko sem ga vprašala, kolk je res nevarno.. je rekel: toliko kot vsaka druga anestezija... sej porodnice s CR so v splošni anesteziji, kar je še bolj nevarno, pa noben o te pretirano ne polemizira, ne?
pa tudi..

izjave : če so ženske stoletja rojevale brez vsega, bom pa tudi jaz" so malo mimo, za moje pojme..

sej so tudi pomivale in prale na roke, šivale, pometale namesto sesale... pa naj se javi danes ena, ki nima doma teh strojev (pralni, pomivalni, sesalec...) ki nam olajšujejo delo, pa da jih nima samo zato, ker se tako počuti bolj ženska in več naredi za ta svet.
pa saj jemljemo tablete za proti bolečinam za vsak k... prehlad in glavobol, kjer je bolečina stokrat manjša, pa se noben ne obremenjuje..

vsem tistim pa, ki boste vseeno premogle tolk poguma in rodile naravno- VSAKA ČAST!!!

kar se pa želja o spolu tiče... midva sva si na tihem želela punčko, še starejši je rekel da bi rad sestrico, da bo mami mela družbo[sm=smiley1.gif], ampak potem ko sva izvedela, da je fantek (nisva nikomur povedala) sva bla full vesela..in zdaj, ko ga imamo, ga tudi pod razno nebi zamenjala za punčko!! Mogoče bomo naslednjič meli pupiko, kdo ve[sm=smiley36.gif] tak da..

evo, spet cel roman, upam da me ne skensla zdaj spet...




zebra -> RE: Aprilčice 2012 (15.3.2012 16:07:47)

Če morda še katera kaj potrebuje[sm=smiley1.gif]
http://www.mojalbum.com/bibagiba/oblacila-za-dojencka-20

[sm=smiley1.gif] lp[sm=smiley1.gif]




Arwen_84 -> RE: Aprilčice 2012 (15.3.2012 19:48:27)

Večer,

sapin Vse to je v načrtu...-kaj bo potem dejansko izvedeno bomo še vidli...Sem zdaj, tko na tleh po službenem dnevu, da mi to ne paše (no, razen telovadba 2x na teden, pa še to polovico prešpricam), zato imam to željo narest v tem času, ko bom na porodniški[sm=smiley36.gif]. Ti maš pa itak tamalo, ki verjetno zavzame ves ta čas...ko bom jaz (midva) dokler sva sama porabila zase.[sm=bravo.gif] Je pa res, da je trebuh zmeraj težji in inkubator zmeraj zahtevnejši[sm=bravo.gif]

Paket ob rojstvu Jaz sem dobila dnar ja, na pošti me čaka še odločba...na katero se tko mislim pritožit (sicer nevem, če je možno in če sem še v roku..ampak probala pa bom). A ve katera kdaj se dobiva denar od pordniške nakzan na TRR? (15-ega v mesecu?)
BB Forum Meni je ful lepo zasnovan in vse...samo je res malo nedosledno pol na obeh viset (glede na to, da se niso vse tja preselile). Pol nekaj pišem tam, nekaj tu in sploh nevem kdaj se ponavljam, koga kaj vprašam, kje je zanimivejša tema, itd...Tega tko spremljam, ker preletavam tudi druge (Marčevke, ki so že v pordnih zgodbah, Primorke, če kero poznam, itd....)

Gorga Pa še ta pot do PO naj bo z lepim ciljem ...in [sm=duda.gif]+[sm=duda.gif][sm=smiley36.gif]
Mene so vsi malo hecali na začetku, da pretiravam (ko sem decembra ''mrzlično'' hodila v šoping)...ampak sem zdaj več kot hvaležna za to..ker se mi resnično ne da več po trgovinah viset (pa še po tem soncu grem raje ven na sprehod), pa še fl stvari sva v popustu dobila takrat. Tko, da ni blo nič prehitro nakupovanje takrat[sm=jezicek.gif]

_vanilija_ Uuuuu super velika [sm=rozacrtici.gif]. Jaz sem se v tem tednu že rodila, pa sem manj mela...No, upam, da bo porod ne glede na velikost hiter...[sm=smiley36.gif].

caelia No, lepo, da sta končno doma....nekaj sem brala pri Marčevkah o tem dojenju in sestrah ja[sm=zmeden.gif]. Tolko v MŠ poudarjajo pomembnost dojenja in takojšnjega pristavljanja, itd...pol, pa ne izkoristijo vsakega trenutka...nevem, ni mi čisto jasno. Ti si torej v bolnišnici tudi črpala svoje mleko (črpalko imela svojo s sabo že na začetku?) in mu dajala tudi po flaški al ne? Jaz bi se na take zadeve rada vsaj malo pripravila...mi vsi govorijo naj počakam do konca, da normalno je, da se otrok normalno da doji..ampak imam okoli več poznanstev in tu izkušenj (zgodb) da je to bolj izjema kot pravilo...sicer se z ustrajnostjo marsikaj doseže...in ker smo ženske med sabo različne ene se zaradi takih in drugačnih razlogov (jokanje, ne rejenje,...) prej odločijo odnehat kot druge....in tudi AM normalno shajajo in se razvijejo....a ne? O zdravstvenih težavah tega problema (mamice ali [sm=duda.gif]) seveda ne govorim, ker nimam pojma...Je pa kar občutljiva tema se mi zdi...še posebno tistim, ki pravijo, da ''nimajo mleka'' ali pa jim kaka patronažna reče, da ''ni dovolj dobro'' in podobno...
Važno, da je s tamalim vse ok...in da ste v domačem okolju....s časom bo prehitel vse svoje vrstnike...je pa [sm=ribica.gif] a ne?-super nežni ljudje (vsaj moje izkušnje).

prigoda - gremo na kosilo v kitajsko (preden se katera začne zgražat...jem rakce, ki vem da so res rakci[sm=jezicek.gif]) ker je brat praznoval RD in na koncu pogleda natakar prazne krožnike...in pogleda mene in relče s smešnim kitajsko-slovenskim naglasom: ''a vi ste se pa res najdli, ne?'' in jaz: ''ja, ja res...super je bilo'' in on nazaj:''No, odlično. Ampak nevem, kje ste lubenico dobila?''...Ammm[sm=zmeden.gif]...Družba v smeh....jaz pa v [sm=smiley9.gif] [sm=smiley9.gif][sm=zardeva.gif]

Noč[sm=smiley31.gif]






veveve -> RE: Aprilčice 2012 (15.3.2012 20:23:34)

Punce, sicer sem malo za vami, a me zanima če ste že urejale zadeve na CSD - mi lahko prosim poveste točno katere obrazce moramo izpolniti.......hvala




Sapin -> RE: Aprilčice 2012 (15.3.2012 20:31:20)

Dober večer!

Preden se spravim malo spat dajat, da še kaj napišem (sem se tudi odločila, da bom delala na slepem tipkanju zdaj na porodniški [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] - pa avto sem tudi včeraj s servisa pripeljala, tako da sem vsa ponosna, kako mi gre izpolnjevanje plana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image])


Posteljica in obrobe - košara za novorojenčka jih ima, ampak novorojenček se itak ne kotali in zaletava v stranice, velika postelja 140x70 pa jih nima in jih verjetno ne bo imela. Imamo pa posteljico, ki ima tri višine podna in se v zadnji fazi razstavi v posteljo brez rešetk. 
Mala velika še ne zaspi sama in smo kupili posteljo 120x200, da bo moj dragi hodil spat z večjim otrokom medtem, ko bom jaz z malo žverco kraljevala v 140x200[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Elektronska varuška: Ste že kaj kupovale? Če ste, bi vas prosila za izkušnje, predloge...  Jaz sem pri prvi tole kar precej pogrešala. Recimo, ko otrok zaspi v spalnici, jaz sem pa šla v kuhinjo, ki je v drugem nadstropju kot spalnica.  Torej imam nalogo za jutri - nakup elektronske varuške, da ne bom privezana na malo dete, ko bo to spalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley17.gif[/image] in bom v miru kofetkala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/kava.gif[/image].

Ovnica: ojej, tole zna biti sitno ja - zadnji mesec in težave. Je pa zanimivo, ker sem ugotovila, da se moram jaz odločiti koliko bom "terala". Ene, predvsem starejše kar sočustvujejo z menoj in mi rečejo: "ja zdaj ste pa že čisto na koncu, a je že težko?" - recimo to se mi je zgodilo danes, ko sem šetala domov z vrtca s tamalo. Medtem ko moj ginekolog pomoje ne bi imel nič proti, če bi tekala okoli. Jaz pa se tolažim, da sem štorasta in bolje, da ne telovadim preveč, da si kakega zvina gležnja ne nakopljem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].
Tudi jaz sem začela s čajem malinovih listov! In danes sem kupila weledino olje za masažo presredka[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Glede na moj veliki trebuh seveda upam na točno določenega prostovoljca, ki bo masažo izvajal [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image] . Morda bo to tudi kaj dvignilo moj libido, ki je na ravni 80 letne nune [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

CSD: Imam rok 5. aprila in mislim, da so mi pri izračunu upoštevali februarsko plačo, tako da sem zadovoljna. Pa včeraj je moj dragi priznal otroka, da bo lahko koristil očetovski dopust[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] (in ga bom jaz lahko ganjala zaradi preživnine[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]- socialna delavka se je pomoje kar križala v mislih, ko sva se hecala o posledicah priznanja in posledicah, ki bi jih imelo, če bo otrok imel postrani oči ali pa bil mulat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image])

Nič - otroka spat spravit - lahko noč   




Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>