RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Trojka41 -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (21.12.2011 15:22:41)

Saly, nisem dobila tvojega ZS, zato sem ti na tvoj ZS, poslala moj mail, kamor mi lahko pišeš.




librica -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (21.1.2012 17:25:52)

Zdravo, tudi jst bi imela eno vprasanje,ce bi mi znala katera odgovoriti, lepo prosim. Moz je hodil v srednjo solo(pred 15 leti)v Avstriji in se kasneje tam tudi zaposlil. Ima tudi stalno bivanje prijavljeno, hkrati pa tudi v Sloveniji stalno biv. Torej dvojno. Zanima me kako do otroskega dodatka? V Sloveniji nimamo enakega skupnega naslova, midva s sinom imava istega- ker zivimo pri mojih starsih, moz pa ima stalni naslov na hisi, ki se ni vseljiva. Skupni naslov bi imeli sele,, ko se preselimo v hiso.(??) In vprasanja: kateri naslov naj napisemo na vlogo, ce pa je pogoj da imamo skupni naslov? Ali bi bilo dovolj da se sinom zacasno prijaviva na hisni naslov oz. moz zacasno kjer smo-pri starsih. Zanima me se, ali je mogoce doklade v Avst. zahtevati za 3leta nazaj?? Prvo leto sem dobivala cca 20 eur v slo, zdej pa dve leti nic, ker nisem dajala vloge v Slo. Sem pa redno zaposlena, ce podatek kaj pomaga. Lepo prosim ce mi katera zna svetovati.




Trojka41 -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (21.1.2012 18:39:31)

Pozdravljena, glede tega, če dobiš OD za nazaj, ti lahko povem da ga lahko dobiš nazaj za 5 let (prejšnji mesec je kolegica dobila nakazan OD za tri leta nazaj, ker ga tudi prej ni zahtevala), je pa res, da bi morala biti z možem prijavljena na istem naslovu. Prijavi se na naslovu, kjer je prijavljen mož, pa to čimprej, ker le tako boš lahko uveljavljala OD, v Avstriji. Lp[sm=smiley1.gif]




librica -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (22.1.2012 9:09:18)

Hvala za odgovor Trojka41. ;)Kaj pa ce bi moz prijavil otroka se pri sebi v Avstriji, tako bi imela ona dva isti naslov. Ali pac moramo imeti vsi 3-je isega?




Trojka41 -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (23.1.2012 13:02:49)

Mislim, da mora imeti družina isti naslov. Ne vem, pozanimaj se v Avstriji, na davčni in boš izvedela iz prve roke.
Želim ti, da vredu urediš!
Lp[sm=smiley1.gif]




librica -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (23.1.2012 14:39:16)

Hvala lepa! L.p. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/wink.gif[/image]




mifka -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (5.7.2012 20:36:09)

Ravno danes sem dobil zaposlitev v Villachu :). Tako da se bom dnevno vozil na relaciji Skofja loka - Villach.

iščem kakšnega/o sopotnika/co, ki se prav tako vozi na tej relaciji. Zainteresirani se javite na (xmifka@gmail.com).

Lep pozdrav




Trojka41 -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (29.11.2013 10:13:44)

Pozdravljene!

Mene pa zanima, če dobiva katera družinski prejemek v Avstriji za otroke izplačan vsaki drugi mesec in če je imela letos kakšne probleme, ko je oddajala vlogo?
Namreč sama sem imela izplačila do sedaj vsaki drugi mesec za tri otoke, Letos sva pa z možem oddala vlogo v sredini septembra in do sedaj še nisva prejela nič. Najbolj me čudi to, da ko pokličeš na njihovo davčno, ti eden reče, da traja letos malo dlje in da se lahko čaka do treh mesecev, nazadnje pred dvema dnevoma, ko je mož ponovno klical, pa je dobil odgovor, da smo upravičeni samo do razlike, čeprav jaz nisem v službi in da lahko čakamo tudi do šest mesecev na odločbo.
Do sedaj smo prejemali dve leti dodatek vsaka dva meseca redno.
Zdaj me pa res zanima, kaj se grejo in če ima še katera podoben primer?




Nova_nosečka -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (30.12.2013 13:51:20)

Ne vem v kateri Finanzamt spadaš, ampak pri mojem se čaka do 6 mesecev oz rok imajo oni 6 mesecev da izdajo, ti dobiš odločbo še kakšni teden pozneje na dom. Lahko pa imaš srečo in dobiš v 3 mesecih (ena znanka). Jaz bom letos prvič vlagala za OD v Avstriji za redno izplačilo in sem že lani za poračun čakala 6 mesecev. Kolegica je letos vložila marca in dobila odločbo septembra za redni OD. Kaj več pa ti ne znam pomagati.





Nova_nosečka -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (30.12.2013 13:54:21)

Aja glede prijave družine sem malo prebirala zakon in je koliko je meni razumljeno napisano, da je za OD predpogoj, da imajo otroci pri mami stalno prebivališče, če ona dela v Avstriji, če dela oče, morajo biti otroci pri njemu s stalnim bivališčem. Pač tisti ki prosi. Recimo če se mama in oče ložita in otroci bivajo pri mami, ki dela v slo, oče pa v A, potem oče otroškega ne more dobiti.




LINK_1 -> RE: zaposlitev v avstriji in njihove ugodnosti (13.1.2016 9:59:44)

Pozdravljeni.


Glede na zgoraj napisano, posredujemo posnetek javne predstavitve spletne strani www.delovavstriji.com:

https://www.youtube.com/watch?v=FFW06dSMnW0&noredirect=1

V primeru nejasnosti, smo vsekakor pripravljeni odgovoriti na vsa Vaša vprašanja.

ekipa Di Grazia




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]