pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


a982 -> pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (8.8.2011 13:56:00)

Zdravo,
dobila sem odločbo o plačilu vrtca za sinčka in me je kar na rt vrglo, ko sem videla, da so naju dali v 5. plačilni razred se pravi morava plačevati 50% cene (221 eurov)! Moja neto plača je 542eur, prav tako plača mojega fanta, ki je malenkost višja! Ali obstaja kje kakšen obrazec, da se pritožiš, ali lahko kar sama napišem pritožbo in pošljem nazaj na občino? Kakšen nasvet, izkušnje, sem pa iz občine Domžale.
Hvala




Paštetka -> RE: pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (8.8.2011 14:06:27)

Na spletni strani občine si poglej pogoje in plačilne razrede in si lahko sama izračunaš v kateri razred padeš. Vse je odvisno od občine in vajinih prejemkov, lastništva... katero leto vrtca je...




cimi -> RE: pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (9.8.2011 8:43:17)

IZVIRNO SPOROČILO: a982

Zdravo,
dobila sem odločbo o plačilu vrtca za sinčka in me je kar na rt vrglo, ko sem videla, da so naju dali v 5. plačilni razred se pravi morava plačevati 50% cene (221 eurov)! Moja neto plača je 542eur, prav tako plača mojega fanta, ki je malenkost višja! Ali obstaja kje kakšen obrazec, da se pritožiš, ali lahko kar sama napišem pritožbo in pošljem nazaj na občino? Kakšen nasvet, izkušnje, sem pa iz občine Domžale.
Hvala



seveda se lahko pritožiš, saj je navedeno v odločbi da imaš 8/15 dnevni rok za pritožbo

sicer pa sama poznam takšne starše, ki imajo ˝najnižje˝ plače in ˝revčki˝  plačujejo najvišji razred...ponavadi so to s.pj-ji




izalina -> RE: pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (9.8.2011 8:50:16)

Ali se to lahko preveri tudi tako, da vidiš v kateri procentualni rang padeš pri otroškem dodatku in potem je ta rang isti kot za plačilo vrtca [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Upam, da sem razumljivo napisala.  




end1 -> RE: pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (9.8.2011 9:00:31)

seveda se lahko preveri, na spletnih straneh vrtca so lestvice in ekonomska cena glede na razred v katerega si uvrščen.

a982, mal sem gledala lestvice za vrtec Domžale. Preveri koliko imata bruto OD s partnerjem, seštej in deli na družinske člane. Znesek poišči v lestvici. je pa ja dovisno, če imata kak zeloooo drag avto in nepremičnio v kateri ne živita, pol se pa gre (vsaj pri nas) za razred višje. Najbolje je pa da kar pokličeš na občino in skupaj pregledate odločbo, če ugotoviš dejsnako napako, piši pritožbo. Pri nas se da kar po telefonu prevrit.






ninčy -> RE: pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (11.8.2011 11:36:58)

Jaz sem lani napisala pritožbo in so mi ugodili, potem januarja, ko smo spet oddajali, pa so spet "narobe" izračunali,  pa niso ugodili moji pritožbi ...
Obrazca pa ni.




Anonimen -> RE: pritožba na odločbo o znižanem plačilu vrtca v Domžalah (11.8.2011 13:05:39)

Mi smo tudi iz Domžale, pa imava z mojim skupaj oba višje prihodke kot vidva pa smo ravno tako v 5. plačilnem razredu in pri nama izračun 100% štima. Tako da mislim, da so se sigurno kaj zakalkulirali. Še pred iztekom pritožbenega roka pejdi na občino vprašat zakaj tak izračun ... ko men nekaj ni bilo jasno mi je ena gospa zelo fajn razložila zadeve.




Stran: [1]