ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (10.9.2011 17:13:43)

Pozdravljene,

zanima me če je katera tukaj, ki je med nosečnostjo imela preeklampsijo oz.eklampsijo...in je potem ponovno zanosila... kako je potekala naslednja nosečnost? porod? kolikšen je bil strah, da se ponovi? ??? jaz sem imela namreč v prvi nosečnosti imela preeklampsijo...od tega je že 5 let, pa me zdaj ima da bi imela še enega [sm=duda.gif]

hvala za odgovore in l.p.




veselka -> RE: ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (10.9.2011 22:26:27)

imam znanko, ki je imela prvič preeklampsijo, v drugo je bilo pa vse bp.




tikatonka -> RE: ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (10.9.2011 22:39:09)

Ja, sem imela 1. preklampsijo in ležala v bolnici, porod so sprožili 3 tedne pred rokom. 2. sem bila noseča čez 5 let in je bilo vse ok, niti sledu o visokem pritisku [sm=smiley1.gif].




mayci -> RE: ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (11.9.2011 9:12:35)

Tudi jaz sem imela pred 6. leti preeklampsijo oz. njen zaplet, Hellp sindrom (sicer je nosečnost potekala brez težav, v 37. tednu se m je šele začela), so mi prav tako porod sprožili tri tedne prej. Zdaj pa imamo doma še enoletnico, nosečnost pri njej pa je potekala brez kakršnihkoli težav do 40. tedna in točno na rok se nam je pridružila naša dama.
Tako da, kar pogumno!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




spominčica -> RE: ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (11.9.2011 10:15:40)

Preklampsija je zaplet, ki se večinoma pojavi v prvi nosečnosti. So pa seveda izjeme.




betty.ford -> RE: ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (13.9.2011 8:58:07)

IZVIRNO SPOROČILO: veselka
imam znanko, ki je imela prvič preeklampsijo, v drugo je bilo pa vse bp.


enako.
vseeno se posvetuj z G o poteku nosečnosti.




girly -> RE: ponovna nosečnost...po preeklampsiji??? (16.9.2011 12:53:26)

v prvi nosečnosti pred 3 leti sem imel PE, sedaj sem noseča 23t in zaenkrat je vse ok. bomo pa vidli, kako bo naprej PE se običajno pojavi v zadnjem trimesečju, ampak jaz sem optimist. nikar ne skrbi in kar veselo na "delo".srečno!




Stran: [1]