Operacija varic- žil (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


Brinčika -> Operacija varic- žil (18.9.2011 10:42:15)

Pozdravljene, že od nekdaj imam žile, vendar me do spomladi niso bolele noge, potem sem nosila tiste nogavice in je bilo vse ok do pred enim tednom, sedaj pa me noge tako grozno bolijo že zjutraj ko se zbudim, čez dan pa niti da ne govorim. Sem v čakalni vrsti za operacijo že od marca letos v Izoli, nevem niti približno koliko je čakalna doba, so rekli da ko bom na vrsti da me bodo poklicali. Zanima me tiste ki ste že imele in prestale operacijo a vam je bilo potem kaj boljše, in koliko časa ste okrevale. Najdem tako različne odgovore da eni priporočajo to, eni odsvetujejo, drugi spet da moraš začet normalno hodit takoj po operaciji drugi pa rečejo da moraš ležat 3 tedne, sama pa imam varice na eni nogi pod kolenom, hvala za odgovore.




Sa.Ka -> RE: Operacija varic- žil (18.9.2011 15:19:35)

Čist odvisno v kakšni meri jih imaš. Drugače je pa najmanjša čakalna doba v Novem Mestu. Odvisno je tudi kakšno operacijo ti bodo delali, lahko se pred operacijo odločijo da ne bodo izvajali laserske, ampak klasično. Okrevanje je 14 dni res več ali manj počitka, kratki sprehodi, izogibanja sonca ( v poletnih dneh), nošenje elastičnih nogavic 3 mesece plus še naprej je priporočljivo. Eni gredo delat po 14 dneh za skrajši delavni čas, ker je kar težko takoj za 8 ur bit na nogah.  Drugače pa dobiš natančna navodila takoj ob odpustu, saj vsak drugače prenese operacijo oz. ima vsak drugačno naravo dela v službi. Kar pogumno.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Garancije pa pri nobenemu ni, da se ne ponovi. Poznam jih kar nekaj, ki se jim je vse skupaj ponovilo.




jullie -> RE: Operacija varic- žil (18.9.2011 21:19:41)

..kaj pa sklerozacija?..

http://www.dermacenter.si/zdravljenje-krcnih-zil-brez-kirurgije/




Putka -> RE: Operacija varic- žil (19.9.2011 18:35:46)

Jaz ti tudi skleorozacijo predlagam. razen če ti res nekaj cm debele žile ven gledajo... Ker klasična operacija je za res hude težave in ponavadi kjer so res cele noge varikozne.

Se pa krčne žile ponavljajo, težav se ne boš znebila, zato je zelo pomembna preventiva.




otročnica -> RE: Operacija varic- žil (19.9.2011 20:53:53)

Dr. Todorović v Rožni dolini, v Ljubljani je zakon. Bila operirana pred 2 leti na desni nogi, čez 1 mesec me čaka še leva noga. Bila sem operirana z visoko radiofrekvenčno metodo, ki je za doplačat, vendar operacija odlično uspela. Nobenih krčnih žil ni več, okrevaš pa približno 3 tedne. Priporočljivo je kar hitro začeti hodit, sprva po stanovanju, potem krajši sprehodi...
Srečno.




Brinčika -> RE: Operacija varic- žil (19.9.2011 21:19:12)

Koliko je pa za plačat oz. doplačat? A napotnica potem ne pride v poštev?




Putka -> RE: Operacija varic- žil (20.9.2011 18:24:13)

Todorovič, ja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Če že plačaš, potem res raje v NM ali na obali h kirurgom..




Stran: [1]