Pošiljanje v Grčijo (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


skuštrana -> Pošiljanje v Grčijo (22.9.2011 12:05:24)

A je katera kdaj pošiljala kakšne paket v Grčijo?

Rada bi poslala en paket, cca 5kg.




Nika v službi -> RE: Pošiljanje v Grčijo (22.9.2011 12:12:12)

In kakšno je vprašanje? Jaz pošiljam (sicer službeno) po celem svetu. Kaj te točneje zanima? Ponudniki? Kakšne dimenzije paketa so in kako hitro bi rada, da je tam?




skuštrana -> RE: Pošiljanje v Grčijo (22.9.2011 12:14:32)

Cene, predvidevam da carine itak ni...

Pa a mi lahko ona potem ta paket plača po povzetju ali mi mora prej nakazati denar na moj račun(če kdo ve kakšne so provizije znotraj EU)?




Nika v službi -> RE: Pošiljanje v Grčijo (22.9.2011 12:32:43)

Ne, carine ni, je EU.

Predvidevam, da pošiljaš fizični osebi, povzetja tujina ne pozna, mogoče je pošiljati na prejemnikove stroške edino preko UPS, DHL, FEDEX, ipd., kjer imaš naslovnikova št. računa. Ampak to pri fizičnih osebah ni ravno običajna praksa.

Povej mi, kakšne so dimenzije paketa in koliko se ti mudi, pa ti lahko kaj več povem. Pomembna ni samo teža ampak tudi volumen, zato potrebujem dimenzije (v, š, d).




skuštrana -> RE: Pošiljanje v Grčijo (22.9.2011 12:44:20)

90cm X 40cm X 15 cm (približno, nimam pred seboj)
Mudi se niti ne.




Nika v službi -> RE: Pošiljanje v Grčijo (22.9.2011 12:58:45)

Torej, to je 14 kg volumenske teže, če upoštevava cestni transport. Ki je pravzaprav tudi edina opcija, ker bi bilo letalsko mnogo predrago.

Če ga pošlješ preko naše klasične pošte kot paket, te bo prišlo okoli 35 - 40€, DPD za fizične stranke bo okoli 60€, tranzitni časi so tu 4 - 5 dni.

Jaz sicer po službenih cenah tak paket najceneje spravim v Grčijo preko DHL Economy Select za manj kot 30€, tranzitni čas enak (4 - 5 dni), vendar je to za pravne osebe in ne pride v poštev.

Svetujem torej klasični poštni paket, dodaj povratnico (1€).




skuštrana -> RE: Pošiljanje v Grčijo (22.9.2011 13:03:27)

Hvala ti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]