barvanje svelih oblačil na temno (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


J.L. -> barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 9:42:37)

zbledela oblačila, gre lepo pobarvat, sem že poskusila! kako pa je z barvanjem svetlega oblačila na temno?! zanima me ali se sukanec lepo obarva ali se sploh ne? nebi rada uničila hlač.






ona -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 10:23:24)

Sukanec se v nobenem primeru ne obarva in ostane tak kot je, na žalost:)
Sukanci so več ali manj sintetični,tako,da se ne dajo pobarvat[sm=smiley1.gif]




ronja -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 10:28:00)

Če je sukanec poliamid, oblačilo pa bombaž, se sukanec ne bo obarval, oblačilo pa - meni se je to zgodilo na eni majici, samo je prav lepo izpadlo, ker je zgledalo, kot da je nalašč s kontrastno barvo (belo na temnomodri) prešito:)
Če boš barvala svetlo oblačilo na temno, potem upoštevaj original barvo, ker bo ta potegnila barvo v svojo stran: če recimo barvaš svetlo rdeče/roza stvari na modro, boš najverjetneje dobila ven vijola. Poglej, kakšni so materiali, če lahko odčupaš kak košček nitke, ga zažgi, da vidiš iz katerega materiala je.




ronja -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 10:28:54)

Pri kakih poceni majicah pa so tudi sukanci dostikrat bombažni - ampak pri boljših oblačilih pa navadno ne, saj sintetični sukanec veliko boljše drži in ga za boljše stvari vsi uporabljamo, ko šivamo.




J.L. -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 10:46:45)

potem žal nebo šlo:( ker so hlače bež, pobarvat pa sem jih želela na črno.




majra -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 11:18:33)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

zbledela oblačila, gre lepo pobarvat, sem že poskusila!



s katero barvo ti je uspelo?
Jaz sem že parkrat probala zbledela oblačila pobarvat na črno, ampak mi ni lepo prijelo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




J.L. -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 11:45:36)

z barvo iz dm-a, samo sprane črne (na črno)




ronja -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 11:51:28)

majra, vedno prej stehtaj oblačila - sploh pri črni je zelo haklih, da daš res samo toliko kot pač piše, da je max, ne pa več, sicer bo vse bolj sivo. Je pa tudi razlika med proizvajalcci, seveda. Najboljše so Eswacolor (po mojem in raznih strokovnih mnenjih), vendar se jih zdaj težko dobi.




TomTaylor -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 12:36:46)

jz sem barvala ultrapičkohvatno roza pajkice na črno in so prišle ven vijolične z ultrapičkovatnoroza šivi. Grde ko drek, ampak za doma pometat so dobre.




Sa.Ka -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (29.9.2011 17:33:09)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

potem žal nebo šlo:( ker so hlače bež, pobarvat pa sem jih želela na črno.


Meni so ene take hlače izpadle noro dobre.




HuAnita -> RE: barvanje svelih oblačil na temno (30.9.2011 10:25:58)

Kupi profi barvo v Artu. Daš sicer 2 x toliko kt v DM, ampak jaz do zdaj trkam - vse lepo pobarvani, večinoa tudi šivi, no, kjda jih sicer ne pobarva, ampak je cunja vseeno vredna, da se jo še nosi...




Stran: [1]