|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   klomifen-pomoč
3.10.2011 12:31:30   
Anonimen
Pozdravljene,

včeraj sem startala s klomifenom (danes vzela drugo tabletko) in se ne počutim nič drugače kot običajno.
Mogoče to pomeni da ne reagiram na klomifen..? Ali je še prezgodaj?

Pa še eno trapasto vprašanje..kaj za vas pomeni imeti spolne odnose na dva dni? vsak drugi dan ali dva dni nič in potem spet?

Malo nevedna user posted image

hvala user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: klomifen-pomoč
3.10.2011 13:37:33   
Anonimen
Klomifen kot tak ne dela nekih sprememb na zunajuser posted image
Verjetno ti z UZjem kontrolirajo rast foliklov??? Ali ga papcaš kr brez kontrole???

Glede tistih - na dva dni - pa je mišljeno, da maš s partnerejem spolne odnose vsak drugi dan.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: klomifen-pomoč
3.10.2011 13:59:38   
Anonimen
hvala za odgovor..

ne meni ni nobene kontrole priporočila :( samo rekla mi je g.naj jem 5.dan cikla po eno tabletko na dan 5 dni in imam redne spolne odnose na dva dni.

Bomo videli kaj bo iz tega user posted image  upam na najboljše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: klomifen-pomoč
3.10.2011 16:10:09   
Anonimen
Tudi jaz sem jemala klomifen brez kontrole in tudi meni se je zdelo nesmiselno, da ne kontrolirajo, če sploh reagiram. Jemala sem po 2 tableti na na dan.
Malo sem že pozabila o občutkih... Vem, da sem bila ful napihnjena pa men se zdi, da me je malo špikalo v jajčnikih. Naj pa bi bila ovulacija šele 5 do 10 dni po zadnji tabletki. Ampak to je odvisno od vsake posameznice. Meni se zdi, da sem jo imela še kasneje.

Svetujem ti, da imata odnose res vsak drug dan. Sploh par dni po zadnji tableti pa do ene 14 dni po zadnji tableti... Meni je namreč tako uspelo... v tretjem krogu user posted image  Držim pesti tudi zate.

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: klomifen-pomoč
3.10.2011 17:10:20   
Anonimen
Hvala za vse spodbudne besede!

Upam da se bo kaj prijelo user posted image  od mojega spermiogram je bil super, tako da upanja imam veliko user posted image  samo skrbi me, ker sem slišala, da če preveč reagiraš ti lahko raznese jajčnik. user posted image  
Res čudno da nič ne kontrolirajo.

Še eno vprašanje,
ali po klomifenu ( če ne zanosiš) dobiš menstruacijo? Ker pri meni je ravno problem, ker nimam menstruacij oz. zelo neredne zaradi pco.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: klomifen-pomoč
3.10.2011 19:52:04   
lunainzvezde
Sama nisem imela problemov, ko sem jemala klomid.

V kombinaciji z tabletami prometrium, je veliko primerov ki kar hitro zagledajo user posted image

Jaz nisem imela točne cikluse, pa so mi uredile prometrium in klomid--sem imela čisto točno na dan user posted image  

Vso srečo in čimprej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: klomifen-pomoč
4.10.2011 9:04:37   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hvala za vse spodbudne besede!

Upam da se bo kaj prijelo user posted image  od mojega spermiogram je bil super, tako da upanja imam veliko user posted image  samo skrbi me, ker sem slišala, da če preveč reagiraš ti lahko raznese jajčnik. user posted image  
Res čudno da nič ne kontrolirajo.

Še eno vprašanje,
ali po klomifenu ( če ne zanosiš) dobiš menstruacijo? Ker pri meni je ravno problem, ker nimam menstruacij oz. zelo neredne zaradi pco.

Lp


Oprosti, ampak ti bom zapisala moje mnenje - tvoj G je precej šlampast, če ti kr tako predpiše Klomifen, ti pa imaš neredne cikluse in celo PCO!
Lahko boš zelo dobro odreagirala na K in boš imela veliko foliklov (možnost večplodne nosečnosti), lahko pa boš šla v hiperco (kot si sam zapisala)pomembno je da veliko piješ!!!

Držim pesti, da ti uspe! Jaz bi na tvojem mestu vsekakor zahtevala od osebnega G, da mi da napotnico - ambulanta za zdravljenje neplodnosti. Tam te konkretno pregledajo in se posvetijo vsakemu posameznemu paru-predvsem bi prvo porihtali tvoje neredne M.

Po jemanju K pa seveda dobiš M,ali pa zagledaš user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: klomifen-pomoč
4.10.2011 9:05:46   
Anonimen
In JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA tudi s K se zanosi!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: klomifen-pomoč
4.10.2011 9:19:51   
Anonimen
Pozdravljene!

Tudi meni je moja g. predpisala tablete Klomifen. Menstruacijo naj bi dobila 7.10. (čeprav upam, da jo
ne bom user posted image  ) Potem pa moram 5 dan začeti z jemanjem po polovice tabletke in to 5 dni. Kontrole pa tudi
nimam nobene.
Imam pa en problem, ker nikjer v lekarni na Gorenjskem ne dobim tabletk! G. mi je rekla, da grem lahko tudi čez mejo. Baje pa sedaj namesto Klomifena predpisujejo letrozalteva tablete. Ali ima katera kakšne izkušnje?
Ali čez mejo lahko dobiš na recept (glede na to da smo v EU) ali ga dajo plačniško?

Anonimna N. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: klomifen-pomoč
4.10.2011 9:24:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene!

Tudi meni je moja g. predpisala tablete Klomifen. Menstruacijo naj bi dobila 7.10. (čeprav upam, da jo
ne bom user posted image  ) Potem pa moram 5 dan začeti z jemanjem po polovice tabletke in to 5 dni. Kontrole pa tudi
nimam nobene.
Imam pa en problem, ker nikjer v lekarni na Gorenjskem ne dobim tabletk! G. mi je rekla, da grem lahko tudi čez mejo. Baje pa sedaj namesto Klomifena predpisujejo letrozalteva tablete. Ali ima katera kakšne izkušnje?
Ali čez mejo lahko dobiš na recept (glede na to da smo v EU) ali ga dajo plačniško?

Anonimna N. 
g bi ti morala dati recept s katerim greš ti lahko v avstrijo,kjer so dragi  ali v Italijo kjer so po 5€.Nato neseš potrejen recept na zavarovalnico kjer ti povrnejo stroške.Tlko je meni moja G naredila .
Pa srečno ,sama začnem s tabletkami januarja ,če prej ne zanosim.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: klomifen-pomoč
4.10.2011 11:49:58   
tiky
Hej. Tudi sama sem jedla klomifen, a samo en mesec in to samo eno tabletko na dan, kajti jaz sem čisto preveč odreagirala nanj. Po jemanju me je grozno špikalo, bolelo, bila sem napihnjena, bolela me je glava, prsi so me bolele. Menstruacijo pa sem tudi dobila zelo pozno, zato mi je ginekologinja naredila UZ in na levem jajčniku se mi je naredila cista, ker sem preveč oreagirala. Od takrat mi je predpisala samo dabroston.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: klomifen-pomoč
6.10.2011 17:23:12   
november2010
jaz nisem po klomifenu nobenih sprememb opazla, sem pa v prvem ciklusu ko sem jih začela jemat na 17 dan imela potem pregled pri G, da je videla če je vse ok.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu gmegme)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: klomifen-pomoč
16.10.2011 14:42:33   
maoo
Pozdravljene,

evo tudi jaz sem bila prejsni četrtek operirana - HSG in laporoskopija, ugotovili endometriozo, odstranli ciste, prepikali jajčnike, da jih stimulirajo, počasi okrevam. Pred 7 leti sem imela HSG tako, da sem po dveh mesecih zanosila, sontano. Po tem pa šest let nic, zdaj sem pa tu. imam pa tudi jaz nekaj vprašanje glede Komifena, doktorca je rekla, da lahko takoj začneva delat na user posted image vendar mi je predpisala Klomifen in to od 5. - 9. dne po dve tabletki, kar me malo skrbi, glede stranskih učinkov in glede na to da sem ze 1. zanosila spontano, sicer bo spremljala z UZ stanje naprej. Ali je to mogoče zaradi let, ker jih imam 32? Ima kakšna podobne izkušnje? Je katera mogoče zanosila spontano brez, da b jemala Klomifen?

lp

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: klomifen-pomoč
15.4.2012 13:20:32   
MajaJulija
Pozdravljene,

tudi jst sem po novem na klomifenu in imam eno prošnjo.

Mi lahko katera napiše stranske učinke, ker imam samo nemška navodila, ki pa jih ne razumem :)

Lp, M

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: klomifen-pomoč
15.4.2012 19:18:50   
Libra
Pozdravljene.

Jaz imam tudi klomifen. Nekje 12. dan naj bi imela UZ pri ginekologinji.Pa me zanima ali je ta UZ vaginalni.
Hvala in LP

(odgovor članu MajaJulija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: klomifen-pomoč
15.4.2012 20:07:10   
drejcisu

Klomifen-citrat je sintetični hormon, ki se uporablja za stimulacijo ovulacije. Je med najbolj uporabljenimi zdravili pri ženskah brez svoje ovulacije in pri ženskah, ki svojo ovulacijo imajo vendar se želi pridobiti večje število foliklov.
Klomifen je antiestrogen in deluje tako, da ½prevara½ možgane. Sporoči jim, da je nivo estrogena v krvi prenizek in s tem telo začne proizvajati večjo količino gonandotropinov(FSH;LH) kateri nato stimulirajo jajčnike.
Navadno je začetna doza ena tabletka (50mg) na dan pet dni zapored. Prvi dan jemanja je med 2-5 dnem. V kolikor se tako ne doseže željenega učinka se količina lahko poveča do 200mg na dan.
Klomifen je kar uspešno zdravilo. Statistike pravijo, da z njim dosežejo ovulacijo pri 70-80% žensk in 50% le teh zanosi. Poveča za nekje 10% možnost večplodne nosečnosti. Ni pa čisto povsem brez stranskih učinkov.

Najpogostejši stranski učinki so krči, nausea, depresija in boleče dojke. Antiestrogeni učinek lahko spremeni izcedek. Le ta postane gostejši in tako poslabša možnosti preživetja za spermije. Lahko tudi nastanejo ciste na jajčniku, katere se pa navadno same asorbirajo v naslednjem ciklusu.


(odgovor članu Libra)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: klomifen-pomoč
16.4.2012 17:16:19   
MajaJulija
Hvala za tale izčrpen podatek, zelo prav pride, da vem kaj sploh jemljem :)

(odgovor članu drejcisu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: klomifen-pomoč
17.4.2012 11:08:17   
equa
Pozdravljene,

tudi jaz v četrtek začnem jemati klomifen (2 na dan) in imam potem naslednji teden že kontrolo, da se pogleda, če moji jajčniki reagirajo nanj. Mene pa zanima izkušnje v katerem ciklusu vam pa je uspelo zanositi? Vem, da je kar dosti forumom o razpravi na takšno temo, ma predvsem o negativnih izkušnjah, nekaj male pa o pozitivnih.

Lep pozdrav

(odgovor članu MajaJulija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: klomifen-pomoč
20.4.2012 16:57:16   
MajaJulija
Kdaj pa se ga jemlje? Je pomembno, da se ga je po ali pred obrokom, zjutraj oz. zvečer?

(odgovor članu equa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: klomifen-pomoč
20.4.2012 18:59:03   
drejcisu
mislm da ni nč pomembno kdaj ga vzameš...vsaj jst nisem nč gledala na to kdaj sem ga itak sem ga pa mela dvakrat na dan.

(odgovor članu MajaJulija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: klomifen-pomoč
23.4.2012 17:24:54   
MajaJulija
Ravno to sem pa včeraj pri nekem ginekologu slišala, da če ti predpišejo 2 tableti, pomeni da moraš obe hkrati vzeti. Ker ti jih predpišejo zaradi ravni hormona v 2 tabletah, kar z 1 zjutraj + 1 zvečer naj ne bi dosegel.
Logično je že, koliko je pa res pa ne vem :)

(odgovor članu drejcisu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: klomifen-pomoč
26.4.2012 13:04:24   
equa
Pozdravljene,

javlam se vam, da vam povem kako je bilo po pregledu z jemanjem klomifena. Na desni strani jajčnik ni dobro reagiral na klomifen, ampak na levi strani jajčnika kar lepa dva folikla, tako da je dober rezultat, tako mi je rekel ginekolog. Sem pa levičarka in najbrž je to normalno pri levičarjih, saj je boljša leva stran od desne. Tako da sem prav srečna:))) upajmo da bo v prvo:)))zdaj pa samo na delo:))) naslednji teden grem spet na pregled da preveri, če je jačnik počil. V primeru da ne poči pa ga bo ginekolog počil.

(odgovor članu MajaJulija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: klomifen-pomoč
10.5.2012 9:32:08   
equa
Pozdravljene,

me zanima kako se počutite z klomifenom  pred mestruacijo, po vseh izračunih naj bi jo dobila v nedeljo 13.5. (28.dan) že nekaj dni pa imam občutke pms pa me nevem ali so res znaki prihajajoče mestruacije ali pa so to mogoče že zgodnji znaki nosečnosti? kakšne občutke ste imele?

(odgovor članu equa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: klomifen-pomoč
15.5.2012 13:19:06   
equa
Pozdravljene,

mene pa zdaj zanima kdaj naj pričakujem mestruacijo, sedaj sem 30. dan mestrualnega ciklusa, saj mi je ginekolog rekel da bom dobila nekje po 28. dnem, prej sem imela dolge cikluse od 33-63 dni. Kaj ste ve dobile?

(odgovor članu MajaJulija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: klomifen-pomoč
15.5.2012 21:52:21   
Libra
Pri meni je bilo tako, da so me tudi od ovulacije naprej-upam, da sem je sploh imela-zelo bolele prsi, tudi bolečine spodaj sem imela. Upala sem, da mi bo po klomifenu uspelo, pa žal ni. Menstruacijo sem dobila 35. dan. Sedaj sem v drugem krogu. V petek imam UZ, bomo videli, kako bo. Potem pa spet čakanje. LP

(odgovor članu equa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?