Medvrstniško nasilje (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


malimoj -> Medvrstniško nasilje (17.10.2011 9:33:02)

Pozdravljene,

kako odreagirat, ko gredo stvari predaleč: ko otrok vsakodnevno doživlja fizične napade vrstnikov, vzgojiteljica pa ne odreagira (kljub apelu staršev). Vsak nasvet bo prišel prav.

Hvala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozica.gif[/image]




ronja -> RE: Medvrstniško nasilje (17.10.2011 9:35:08)

Če se vzgojiteljica po vseh pogovorih nikakor ne premakne, bi šla do ravnateljice. Pri nas so glede tega zelo fajn, se mi  zdi - hitro reagirajo in potem stvari ne grejo tako daleč. So strokovne in prijazne in moji mali se nikoli nista pritoževali, ad bi ju otroci kaj maltretirali, niti nista onidve njih. Saj kdaj se zgodi, seveda in pove (Ronja), ampak ni pa to pogosto in ni, da bi se non stop eni in isti nanjo spravljali, pa vzg. ne bi odreagirala.




alda -> RE: Medvrstniško nasilje (17.10.2011 9:51:08)

Na začetku šol. leta so se 3.sošolci spravli na našga poba, .
Ko nam je po 2.dneh končno uspelo zvrtat iz njega, zakaj je naenkrat tak jok pred šolo sem takoj šla do razredničarke,ona je obvestila ravnateljico in še isti dan so bili pri njen in starši in otroci , ki so našga fanta zbrcali. Še isti dan se je ena mamica prišla s fantom opravičit k nam domov, ostala dva sta pa to naredila v šoli.
Res sem bila prijetno presenečena nad hitrostjo in HB učinkovitostjo šole!
tako da jaz na tvojem mestu ne bi čakala!!!

bdw: spravli pa so se na njega, ker se je hotel priklučiti njihovi igri v jutranjem varstvu![sm=smiley19.gif]




Stran: [1]