Brošurica_uvajanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


PC Baby -> Brošurica_uvajanje (11.11.2011 22:56:03)

Ne najdem tiste knjigice, ki mi jo je pustila patronažna ob začetku uvajanja pa bi prosila katero, ki jo še ima, če mi lahko iz razpredelnice na sredini prepiše kako naj bi potekali obroki v 10. mesecu. Npr:

zjutraj: dojenje/mleko
dopoldan: sadna malica
ipd...
Hvala!




caramel -> RE: Brošurica_uvajanje (11.11.2011 23:52:23)

Ne vem sicer katero brošuro imaš v mislih, je pa v članku Praktična priporočila za prehrano dojenčkov avtorice Nataše Fidler Mis v tabeli navedeno sledeče:
starost 10 - 12 mesecev - obroki:
1) materino mleko (mm) ali mm in kruh
2) žitno-sadna kaša ali kruh/žita in sadje
3) zelenjavno-krompirjevo-mesna kaša
4) žitno-sadna kaša ali kruh/žita in sadje
5) mlečno-žitna kaša ali kruh, mm, sadje




PC Baby -> RE: Brošurica_uvajanje (12.11.2011 20:58:38)

Hvala! Me je zanimalo če sta še 2 dojenji na dan. Pri ta prvem sem vse do pikice po mesecih, ali celo po tednih vedela na pamet kdaj mora kaj bit, pri ta drugi pa lovim svoj rep in nimam časa sploh pogledat :)




Paštetka -> RE: Brošurica_uvajanje (14.11.2011 13:06:48)

[sm=zmeden.gif]

glede na potrebo?
Nikoli se nisem držala nobenih urnikov. Delala sem po občutku, kolikor sta pač zahtevala. Saj niti jaz ne jem vsak dan do pikice natančno glede obrokov.




PC Baby -> RE: Brošurica_uvajanje (14.11.2011 19:55:59)

Toi ja, ampak jaz sem tamalo dojila samo še zjutraj, čez dan je pa jedla 2 mlečna obroka (plus ostalo) pa me je pediatrinja na sistematskem opozorila, da morajo pri 10tih mesecih dobit še dva obroka mleka (poleg mlečnih izdelkov) plus ostalo. Tako, da jo zdaj spet dojim tudi zvečer.
To je bila moja dilema :)




Stran: [1]