Kako v danešnjem času do zaposlitve (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


t*e*j*k*a -> Kako v danešnjem času do zaposlitve (17.11.2011 9:58:15)

S tem se ubadam že skoraj pol leta - kako na Štajerskem do službe s 7. stopnjo ekonomske - računovodske smeri.
Sicer sem poleti delala preko zavoda 2 meseca, kjer sem bila 99% da me bodo zaposlili, pa so izgleda samo izkoristili, kar ponuja država. Ko je bilo usposabljanja konec, sem tudi jaz lahko odšla. Čeprav so govorili, da me rabijo, da so zadovoljni z mojim delom, bla bla. Sicer je bila situacija v podjetju res bolj slaba zaradi plačilne nediscipline, ampak vseeno.
In obljube, da me bodo poklicali, ki verjetno ne bodo nikoli uresničene.
V glavnem ne vem več kako naprej, imam 3 otroke stare do 4let, službe pa nikjer, kljub okoli 200 poslanim prošnjam v dveh mesecih. Vsi želijo delavca ki že vse zna. Vsaj jaz sem dobila tak vtis. Jaz pa, ker še nimam dovolj izkušenj pač ne obvladam vsega, sem se pa pripravljena in sposobna naučiti zelo hitro.
V glavnem zanima me kako je vam uspelo, če vam je.

In če kdo rabi pridno in vestno delavko se tudi priporočam ;)
Se opravičujem, če sem malo zamorila, ampak morem dat ven iz sebe.




poli* -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (17.11.2011 13:44:20)

Težko je... [sm=smiley13.gif]
Moja sestra tudi že par mesecev išče službo s tako izobrazbo, kot jo imaš ti (goriška regija), ampak ni nič.
No, ona sedaj pošilja prošnje tudi za sobarico in podobno, ker rabi službo in denar... ampak najbolj žalostno je, da je večina razpisanih mest že v naprej zmenjena, delodajalci pa niso niti toliko, da bi na prošnjo odgovorili- pa čeprav negativno.
Vse kar ti lahko rečem je samo ne obupaj in pozitivno naprej! [sm=smiley31.gif]




Melia -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (17.11.2011 13:54:08)

Tejka, sem popolnoma na istem. no, sama imam enega otroka, izobrazba (jaz sem smer marketing) in regija iskanja pa sta isti.

z eno besedo lahko rečem samo - KATASTROFA.

da ne govorim, koliko odgovorov dobim na način - oglas je bil objavljen zgolj zaradi zakonske obveznosti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]  res se delajo norca iz nas. in jaz veselo pošiljam prošnje.

in da ne govorim koliko prošenj pošljem kr tako....brez da ima podjetje oglas, če bi me slučajno kdo potreboval. včasih sem že tako obupana, da več ne vem kaj naj. se mi zdi da kr zapadem v depresijo. še dobro da imam mojega sončka, ki me vsak dan razvedri.

pa še to - vse kar pošiljam za nižjo izobrazbo me nihče ne jemlje resno. če že pridem do razgovora, mi vsak reče, ja potem ko boste pa dobili boljšo priložnost, pa boste šli. ja, halooo???? nekje moram začet delat, res pa je da če se mi ponudi služba z mojo stopnjo izobrazbe, je logično da ne bom vztrajala naprimer kot prodajalka ali čistilka. pa da ne bo pomote...sem že 6 let delala kot prodajalka in mi je delo super. tudi preko študenta sem že hodla čistit...skratka poprimem za vsako delo, vsega se da naučit....samo zaposlit me nekdo mora.

ehhh, glavo gor...enkrat bo tud za nas posijalo sonce.




mini86 -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (17.11.2011 13:59:04)

ampak najbolj žalostno je, da je večina razpisanih mest že v naprej zmenjena, delodajalci pa niso niti toliko, da bi na prošnjo odgovorili- pa čeprav negativno.


se strinjam..pol pa mej voljo in motivacijo pošiljat..
js tud ne vem kva narest..povsod hočejo izkušnje, a nihče te ne vzame da bi si jih pridobil..




razglednica -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (17.11.2011 15:52:28)

vsepovsod ista pesem, če nimaš strica, si pač tu kje si. Upajmo da bomo imele veliko sreče kot pameti!!!

danes ne vem ali je dobro da si izobražen ali ne. Saj me noben noče vzeti za sobarico ali čistilko, ker bom potem odšla če dobim boljšo službo, NORMALNO!!!!

Drugače sem že delala kot pomožna delavka 1,5l (proizvodnja) o mobingu pa ne bom govorila kakšen je bil. Ah, moj nadrejeni pa so imeli srednješolsko izobrazbo[sm=hudicek1.gif]




kajajaka -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (17.11.2011 17:39:40)

Hmmm... ob 3 malih otrocih jaz ne bi iskala službe za svojo stopnjo izobrazbe, ampak karkoli za sproti... potem pa iščeš dalje, da se kaj bolj izobrazbi primernega pojavi.

Na našem koncu (res ni Štajerska, ampak kaj velikih razlik najbrž ni...) se vedno dobi službo v kakšni trgovini (Lidl ima celo zelo dobre plače, glede na št. ur in zahtevano izobrazbo...) in tako marsikdo dela z univerzitetno izobrazbo na del.mestu trgovca... Pa kaj. Meni se to ne zdi izpod časti. Tudi sama imam 7.stopnjo, pa delam na del.mestu za 5. stopnjo - temu primerna je seveda tudi nižja plača...
Važno je, da dobi plačo in spodobno preživi mesec... Ko se bo pa kaj boljšega pojavilo pa vija drugam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




t*e*j*k*a -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (18.11.2011 12:00:02)

No, vidim, da nisem osamljen primer.
Tudi jaz pošiljam prošnje na blef, brez razpisa, če bi slučajno kaj blo. Ampak nič.
Se normalno tudi prijavljam za nižja delovna mesta. Ravno zadnjič sem bila na razgovoru za prodajalko. In kaj so mi rekli:
Da me jemljejo z rezervo, ker imam previsoko izobrazbo in se bojijo, da bom prehitro odšla.
Danes so veze in poznanstva vse kar te pripelje do službe. Če pa tega nimaš si pa tukaj kjer smo mi.
Je pa ironija v tem, da vsako podjetje rabi ekonomista -e. A nas je res toliko?





Miša83 -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (18.11.2011 13:39:24)

No tudi jaz spadam v ta klub. Pa nekaj vam povem. Tudi veze ti ne pomagajo prav dosti, vsaj na našem koncu ne. Sprašujejo bližnji okrog mene na vse možne strani. Da bi se ja našlo karkoli, ampak res karkoli, ker s 7. stopnjo je katastrofa. Sem bial na razgovoru za čistilko in dobila odgovor, da so se odločili za drugega kandidata. Bila sem na 2 razgovorih v 7 mesecih, odgovorov dobila največ 10. Tudi če bi želela delati voluntersko pripravništvo, bi potrebovala resne zveze na najvišjih položajih. Ampak brez zamere, že zdaj shajamo tak tak, ne pa da bi še trošla za bencin za na službo pa ne bi dobila plače. potem pa bi res rekla, da še samo 1krat na dan jem, ker za kaj več ne bi mogla plačat.
Sedaj pa še spremembe po novem letu.
Sem si zadnjič mislila. Z 7. stopnjo  kandidiram na delovnem mestu za čistilko, kjer nimajo interesa (aja izobrazbo sem zatajila) nad mano. Torej kje še naj kandidiram "nižje"? Edino kak nočni klub a ne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Aja pa da ne bo katera pametovala kak se najde delo, če želiš delat. Definitivno se najde delo, če želiš delat, delam tudi doma, vendar si želimo za delo bit plačane. Mislim kam smo prišli... prosim moram in veze uporabljat, da lahko delam zastonj vsaj eno leto in potem spet na novo iskat službo in upat, da ti bodo te izkušnje koristile na kakem razpisu in boš dejansko plačan za delo.

Sej se da krepko za razpisat, pa tak se pogovarjam še samo okrog tega, kak ne dobim dela in kak odpuščajo itd. Dobesedno bi za 1 teden brisala to temo iz površja Zemlje, da bi si psihično odpočila.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Punce, kak jaz vsem mamicam želim, da bi šle na šiht, ful ful, pa tak smo pridne. Doma delamo ko mravljice, a v službi pa se ne moremo izkazat....




Melia -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (18.11.2011 14:11:07)

MIŠA super si napisala. popolnoma se strinjam s tabo z vsako besedo.

in najbolj žalostno je, da tisti ki imajo službe mi najbolj pametujejo, hja, če bi želela bi lahko delala. NI RES!!! ker tako kot si napisala, za čistilko ali prodajalko smo preveč izobražene...aja, pa jaz sem enkrat samkrat zatajila izobrazbo in potem me delodajalec debelo pogleda, ja kaj pa ste do zdaj delali....ja, verjetno sem v luft gledala. tak da sem potem kar mogla priznat, da sem študirala....ehhhm, vse je en začaran krog.

vidim pa, da nas je veliko....

bi mogle ustanovit en tak klub...KLUB UPAJOČIH MAMIC (upajočih, da dobimo čimprej delo)




mojamura -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (18.11.2011 14:51:34)

glede na to, da si ekonomska smer naj te vprašam, če si razmišljala o kakšni prekvalifikaciji? namreč ekonomistov je ogromno, preveč za povpraševanje po njih.
vem, da je problem stopnja izobrazbe, je pa definitivno problem tudi smer.




m_o_i -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (18.11.2011 19:38:51)

na vsakem razgovoru ponudis en teden(al kolikor si pac lahko "privoscis") brezplacnega dela-take prosnje ne da vsak [sm=smiley1.gif]




Češnca -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (18.11.2011 20:35:06)


IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

na vsakem razgovoru ponudis en teden(al kolikor si pac lahko "privoscis") brezplacnega dela-take prosnje ne da vsak [sm=smiley1.gif]


Danes je čudež, če prideš do razgovora! [sm=smiley13.gif]
Pa ni problem samo v ekonomski smeri...




Miša83 -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (18.11.2011 20:37:58)

Ja res je glede smeri. še bolj kot je problem stopnja je smer, ker družboslovcev je itak preveč.
Glede ponujenega zastonj tedna dela....sem pripravljena delat tud mesec dni pa stisnit tisti mesec do onemoglosti, ČE pa niti ne pridem do razgovorov, no niti do odgovorov na prošnje. Pa sej pravijo, da ko ima hudič mlade jih ima sto....plodni pa smo neverjetno te cajte pri nas ne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Melia -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (19.11.2011 10:07:08)

Seveda sem razmišljala o prekvalifikaciji....

Predvsem o tem, da bi šla za vzgojiteljico, čeprav teh je spet toliko da adijo pamet. Drugače pa me izredno veseli sociologija...in na splošno pedagoška usmeritev. Na primer slovenščina in matematika. ampak vse to je spet povezano z ogromnimi financami....

Razmišljam pa tudi da bi šla naredit kak tečaj za nohte (manikura), ker imam malo smisla v tem, ampak to je spet tak tak. ne vem no. nimamo ravno denarja, da bi hodla na razne tečaje in to plačevala.

imam pa v sredo svetovalko na zavodu in mislim, da bom ji kar malo zagnjavla da mi pove vse o S.P.-jih....se mi ta možnost da odprem s.p. zdi najbolj realna. čeprav je težko, vem da bi lahko kaj naredila. predvsem mi je želja imet trgovinico z blagovno znamko ki je pri nas še ni. saj vem, sanjam, sanjam....morda pa le dosanjam.

lep pozdrav!




aknela123 -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (19.11.2011 18:17:37)

Melia, kar zagnjavi tam svetovalki, me tukaj pa komaj čakamo, da nam sporočiš, kakšno blagovno znamko boš imela, s čim se boš ukvarjala, da ti malo promet naredimo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Poka -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 7:43:51)

Na žalost je ekonomistov preveč in tudi področje je tako, da se ga lahko vsak nauči. Podjetja jih res rabijo, ampak najbolj se obnese v kombinaciji s kakim drugim strokovnim področjem. Če pa rabiš računovodkinjo, pa ne boš vzel začetnika. Sploh če si malo podjetje, še bolj rabiš koga z izkušnjami.

Sicer pa, ne samo, da ne dobite službe, tudi podjetja že težko dobivajo posel. Gospodarstvo stagnira, zato pa tudi služb ni - in če nimate prave ideje, ki preživi tudi v krizi, ne it odpirat s.p. Mogoče si prej malo napelješ in dobro preveriš idejo, ki mora biti btw precej izvirna.





t*e*j*k*a -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 9:21:26)

Tudi jaz sem razmišljala o prekvalifikaciji, in sicer  v medicinsko sestro. Ampak s tem so povezane finance. Če mi kdo zagotovi, da bom dobila službo brez večjih težav, sploh ni problema, če bom pa potem na istem, pa nebi glih šlo.
Jaz sem danes dobila klic iz podjetja, kjer sem delala poleti. Me spet rabijo, ampak me skrbi samo to, da bo spet trajalo samo en mesec. Verjetno imajo zdej gužvo, ker je treba do konc decembra imeti določene stvari pošlihtane, potem pa je tuki januar in spet mirovanje. Mogoč mi bo pa zdej sreča malo bolj naklonjena. ;)
Tako, da dans sem vesela, ker grem jutri lahk delat, bi skakala kr do stropa, tok sem happy.
Seveda tud drugim mamicam želim, da čimprej najdejo neko zaposlitev. Pa ni važno kakšno, ker kolikor vidim, vam je vseeno kaj delate, samo da delate. In to je pohvale vredno!!




lenčy -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 11:25:46)

eh sploh ne vem, kaj naj še dodam, ker ste vse povedale tko kot je res... pošiljam prošnje za administrativna dela pa nič ne dobim. najbolj žalostno je pa to, da mam vsa ta podjetja pred nosom. v računovodstvo sploh ne pošiljam, ker nimam izkušenj. na robu obupa sm se že odločila, da grem za čistilko, potem mi pa ve poveste, kakšen odgovor dobite: prevelka izobrazba in boš šla takoj ko boš dobila kaj sebi primernega. ja groza no, kje naj potem sploh delam??za nekje imam prevelko izobrazbo, nekje premajhno, spet drugje ni izkušenj, džizs men se bo glih zdj zmešalo[sm=hudicek1.gif]

zdele gruntam, kak mam sestavljeno prijavo/ponudbo za na delovno mesto, bi mogla js to nekomu pokazat, če je sploh ok.

mimogrede, sm js omenilo tole ˝enomesečno zastonj delo˝ svoji svetovalki na zavodu, pa mi reče, da je delo na črno[sm=zmeden.gif]




bambika -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 17:58:17)

T*e*j*k*a* saj tud medicinske sestre nismo najbolj iskan kader,vsaj pr nas na Koroškem ne:Jaz sem sicer na porodniški, in me čaka iskanje zaposčitve v zdravstvu in ni glih nekega upanja,razen če imaš prave veze.Je pa res da danes s srednjo šolsko izobrazbo dobiš prej službo,kot pa če imaš končano fakulteto.





Paštetka -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 18:47:04)

Lenčy, lahko meni pošlješ, ti pogledam, če je ok. [sm=smiley1.gif]




Paštetka -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 18:55:29)

Vsako delo, ki ga nekdo opravi mora biti plačano. Ali s strani delodajalca ali druge institucije.
Tudi če sam želiš delati zastonj, ni skladno z zakonom oz. ti tega delodajalec ne bi smel dovoliti. Kaj pa, če se ti na delovnem mestu kaj zgodi? deldajalec bo lepo kazen plačal.




MioBambino -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 19:08:20)

Si razmišljala, da bi si pridobila dodatno izobrazbo, ki je bolj iskana?
Da bi iskala tudi kakšno drugačno zaposlitev(čiščenje, pomoč na domu,...)?






MioBambino -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 19:14:59)

IZVIRNO SPOROČILO: bambika

T*e*j*k*a* saj tud medicinske sestre nismo najbolj iskan kader,vsaj pr nas na Koroškem ne:Jaz sem sicer na porodniški, in me čaka iskanje zaposčitve v zdravstvu in ni glih nekega upanja,razen če imaš prave veze.Je pa res da danes s srednjo šolsko izobrazbo dobiš prej službo,kot pa če imaš končano fakulteto.




V Ljubljani(UKC) je veliko razpisov in vem, da ni težav dobiti službo.
Včasih je potrebno prestopiti "okvirje" svojega bivanja in se podati v svet.

(res pa je, da če si na porodniški- imaš malega otroka in je to veliko težje)




puppa -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 19:48:37)

IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

IZVIRNO SPOROČILO: bambika

T*e*j*k*a* saj tud medicinske sestre nismo najbolj iskan kader,vsaj pr nas na Koroškem ne:Jaz sem sicer na porodniški, in me čaka iskanje zaposčitve v zdravstvu in ni glih nekega upanja,razen če imaš prave veze.Je pa res da danes s srednjo šolsko izobrazbo dobiš prej službo,kot pa če imaš končano fakulteto.




Kaj takega pa lahko izjavi samo nekdo, ki živi v LJ (ali v večjem mestu) in ima vse "na dohvat ruke".

Kako si predstavljaš, da bo nekdo, ki ima stanovanje (hišo) na Koroškem in malega otroka, hodil v službo v LJ?
če je sreča, ke "samo" 8-urni delavnik, pa 2 uri vožnje v LJ, pa 2 uri vožnje nazaj domov. In če se služba začne ob 6.00, lahko greš na pot že ob 4.00.

Waw... predlog, da te kap.

Ne rečem, če živiš recimo v Celju pa se voziš v LJ. Ajd... to še nekak gre...

V Ljubljani(UKC) je veliko razpisov in vem, da ni težav dobiti službo.
Včasih je potrebno prestopiti "okvirje" svojega bivanja in se podati v svet.

(res pa je, da če si na porodniški- imaš malega otroka in je to veliko težje)





MioBambino -> RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve (21.11.2011 19:58:58)

IZVIRNO SPOROČILO: puppa

IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

IZVIRNO SPOROČILO: bambika

T*e*j*k*a* saj tud medicinske sestre nismo najbolj iskan kader,vsaj pr nas na Koroškem ne:Jaz sem sicer na porodniški, in me čaka iskanje zaposčitve v zdravstvu in ni glih nekega upanja,razen če imaš prave veze.Je pa res da danes s srednjo šolsko izobrazbo dobiš prej službo,kot pa če imaš končano fakulteto.




Kaj takega pa lahko izjavi samo nekdo, ki živi v LJ (ali v večjem mestu) in ima vse "na dohvat ruke".

Kako si predstavljaš, da bo nekdo, ki ima stanovanje (hišo) na Koroškem in malega otroka, hodil v službo v LJ?
če je sreča, ke "samo" 8-urni delavnik, pa 2 uri vožnje v LJ, pa 2 uri vožnje nazaj domov. In če se služba začne ob 6.00, lahko greš na pot že ob 4.00.

Waw... predlog, da te kap.

Ne rečem, če živiš recimo v Celju pa se voziš v LJ. Ajd... to še nekak gre...

V Ljubljani(UKC) je veliko razpisov in vem, da ni težav dobiti službo.
Včasih je potrebno prestopiti "okvirje" svojega bivanja in se podati v svet.

(res pa je, da če si na porodniški- imaš malega otroka in je to veliko težje)




Ne živim v Ljubljani. Nikoli nisem.

Osebno poznam veliko ljudi, ki se vozijo delati v Ljubljano iz vseh koncev Slovenije(tudi iz Murske Sobote, vsak dan). Doma imajo družine, male otroke(ravno iz porodniške). Nekaterim gre to lepo skozi. Službo imajo.

Čemu cinizem? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Ponudila sem samo rešitev. Lahko jo sprejmeš ali ne. Odločitev je tvoja.





Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>