enostavno kot pasulj, meni ne (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


posh -> enostavno kot pasulj, meni ne (18.11.2011 17:03:47)

Ni za verjet ampak meni ne uspe dober pasulj, če ni z mesom. Sem ga zadnjič delala po receptu, kjer nekako vse skupaj kuhaš, ampak meni ni bil tisti dobri stari pasulj.
Pa še to: kater fižol kupite? Tistega rjavega (kanada), sem zvečer namočila, zjutraj pa je bil ves v polovičkah. Ko se skuha pa je vse skup en poc, fižol se razpade na olupke in preostanek.




fickofacko -> RE: enostavno kot pasulj, meni ne (18.11.2011 17:30:07)

Najboljši za pasulj je bel fižol. Jaz ga preko noči namočim, zjutraj ga operem in ga dam kuhat v slano vodo. Takoj dodam nasekljano čebulo, klobaso ali meso pa kasneje, odvisno od mesa. Ko je že kuhan, na maščobi malo prepražim česen, samo, da zadiši, dodam sladko papriko in mezgo. Vse to dobro premešam in zlijem v fižol. Nekaj časa še kuham,dodam še poper, nekateri tudi vegeto, lahko tudi sesekljan peteršilj.
Nikoli ne dodajam moke, ker se že od belega fižola dovolj zgosti.




mateyka -> RE: enostavno kot pasulj, meni ne (18.11.2011 19:30:23)

kje se da v Ljubljani kupit ta beli fižol, posušen?




Andromeda -> RE: enostavno kot pasulj, meni ne (18.11.2011 19:32:24)

Jst kupim kar mercatorjev beli fižol. Ravno danes smo ga imeli za kosilo. Mljask.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.11.2011 23:31:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: enostavno kot pasulj, meni ne (19.11.2011 10:23:25)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ta beli fizol se imenuje "tetovac", vendar je pravega ful tezko dobiti.


jaaaaaaaaaaaa, tega mislim!! sem vedla ime tega fižola in pozabla. tega mislim, belega velikana - tetovca. a se to da kje tukaj dobit? suhega?
drugače pa - metulj, a ti ga dol lahko nabaviš? rada bi nardila kak dober pasulj ali prebranac unim švedom tam gor :D




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.11.2011 10:54:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.11.2011 10:55:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Pokora -> RE: enostavno kot pasulj, meni ne (20.11.2011 12:40:16)

V Lj. dobiš tetovac na tržnici v BTCju. Tam bolj proti koncu ga imajo - proti Emporiumu.




Stran: [1]