RE: znižano plačilo vrtca - nova vloga, novi pogoji? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


tajtaja -> RE: znižano plačilo vrtca - nova vloga, novi pogoji? (12.12.2011 14:07:13)

Sem glih prišla iz CSD-ja in sem čisto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image].
Do zdaj smo imeli doh. na druž. člana 22,17 plače v RS in smo bili v 2. razredu.

Ker so še sami zmedeni in ne vejo, kako in kaj, me je iz otroških poslala k referentu za štipendije, ker baje ni pametno vlagat že zdaj za ponovni izračun štipendije, ker si lahko v slabši poziciji.
To mi je potrdil tudi ta referent, ampak ko sem vztrajala, da mi naj da neke argumente, oz. nek izračun, na osnovi česa bi bila v slabšem, mi je na hitro preračunal, da bomo sedaj imeli 30,7% povprečne ?neto? plače ali česa, v glavnem pri otroških pademo en razred nižje, pri vrtcu en razred višje in pri štipendiji bo hčera tudi na boljšem.

Torej, sedaj zgubim nekaj čez 90€ OD za polnoletno (dobro, to ona nadoknadi z višjo štipendijo, ki jo itak ne vidim jaz), za ostale štiri pa dobim skupno skoraj 100€ manj.
Vrtca plačam namesto 10% po novem 20% in če seštejem, sem skupaj krajša za 140€.
Ja, dobro so to zračunali!




tajtaja -> RE: znižano plačilo vrtca - nova vloga, novi pogoji? (12.12.2011 14:24:44)

Zdaj sem še nekaj preverjala na CSD in referentka pravi, da glede na število vlog, ki jih morajo obdelati, in glede na to, da 19.12. komaj vzpostavijo sistem, po katerem lahko vnašajo, ni verjetno, da bi bile že v januarju pravice izplačane po novem, oz. kar je še huje, je zelo verjetno, da tisti, ki jim je odločba potekla 31.12. 2011, v januarju sploh ne bodo prejeli otroških (sicer bodo potem poračunani).
Enako se bo zgodilo iupravičencem socialnih pomoči, varstvenega...vsem, ki jim odločba poteče konec leta.
IN kar je najhuje in nad čim se jezi tudi delavka CSD je to, da se o tem v javnosti nič ne govori. Info ministrstva je, da se ne bo nič spremenilo, da pa boš en mesec brez rednega priliva....o tem so pa tiho.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
Saj ne moreš verjet.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




poli* -> RE: znižano plačilo vrtca - nova vloga, novi pogoji? (12.12.2011 19:10:16)


IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Ker so še sami zmedeni in ne vejo, kako in kaj, me je iz otroških poslala k referentu za štipendije, ker baje ni pametno vlagat že zdaj za ponovni izračun štipendije, ker si lahko v slabši poziciji.
To mi je potrdil tudi ta referent, ampak ko sem vztrajala, da mi naj da neke argumente, oz. nek izračun, na osnovi česa bi bila v slabšem, mi je na hitro preračunal, da bomo sedaj imeli 30,7% povprečne ?neto? plače ali česa, v glavnem pri otroških pademo en razred nižje, pri vrtcu en razred višje in pri štipendiji bo hčera tudi na boljšem.


Mene pa glede štipendije zanima.
Štipendije so v oktobru že preračunavali v neto zneskih in zraven upoštevali tudi OD (kar je meni znižalo št. za 15€/mesečno).
Uglavnem, zakaj bi bili sedaj na slabšem? Ne res me zanima, kaj so ti še rekli?
Ker če nimaš neke lastnine, dragega avta, delnic oz. dohodkov ki prej niso bili upoštevani in po novem bodo, baje ne bo razlike.
Je to res? Jao, jao, zdej pa res ne vem kaj naj naredim al čem vlagat na novo, al si bom še večjo štalo nrdila.




tajtaja -> RE: znižano plačilo vrtca - nova vloga, novi pogoji? (12.12.2011 19:41:38)

Mogoče si spregledala, ampak pri štipendiji bo hčerka na boljšem. Dobro, da sem vztrajala, da mi naj pove, na osnovi česa bi naj bila na slabšem in mi je potem okvirno preračunal (vsi dohodki so isti kot na stari odločbi iz oktobra 2011-nimamo nekih VP, prihrankov, nepremičnin nad standardom...) in bil še sam presenečen, kako da bo dobila toliko več.
Jasno, saj je zdaj že osnovna štipendija toliko višja, pa dodatki za kraj šolanja...

Zgleda da so jim to na izobraževanju rekli, da naj tako govorijo, pa se sami niso prepričali??? Ne razumem, saj pri štipendijah je zadeva najbolj jasna.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]