Spet o popadkih... (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> Spet o popadkih... (8.12.2011 14:09:46)

Pozdravljene,
sem drugorodka v 38t 2/7, v prvo so mi porod sprožili v točno 42. tednu, bila sem čist brez svojih popadkov, malo odprta, zato so mi predrli ovoje in me nafilali z umetnimi popadki. V prvo me je sicer malo špikalo nekaj tednov pred rokom in sem mislila, da so popadki, vendar zdaj mislim, da to ni bilo to.
V tej nosečnosti pa sem prvi pravi močan popadek doživela v 35. tednu.
Že 3 dni me matra. Eno noč je bilo precej intenzivno vendar je po nekaj urah ponehalo ali sem pa bila tako utrujena da sem kar zaspala...
Bolečina ali krč se začne v predelu, kjer se čutijo tudi menstrualni krči, ob enem boli tudi križ (v glavnem cel spodnji del pa tud "tišči me dol"), otrdi mi tud trebuh, kar je kar boleče, otroček se v tistem času ne premika.
Jasno mi je da drugo, kot popadki to ne more bit, vendar niso vedno redni, zaradi česar sem precej zmedena.
Tud danes jih imam, (sem si utegnila celo pisat ure na list papirja) 7 jih je bilo "rednih" na 6 minut vendar so bili precej blagi.
Zanima me ali je dovolj za odhod v P, da so popadki redni na npr. 6 minut (kot so bili pri meni) in pač blagi ali morajo bit res na polno boleči in redni (ravno boleče in redne čakam za odhod v P)?
Ne vem pa če sem že kaj odprta, ker vaginalnega pregleda v zadnjem času nisem imela.

Aja, pa še eno "čudno" vprašanje...
Pogosto me tišči na veliko potrebo in ko grem na WC in tiščim ni haska, kot da je črevo prazno. Ali ima to "prazno" tiščanje kak vpliv na spuščanje otročka?






Anonimen -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 14:16:27)

ja,je dovolj za odhod v P.Kje je zapisano da so popadki polno boleči [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  Jaz jih nisem imela. če bi poslušala tukaj RR uporabnice bi jaz bila še kar doma .Ko sem šla v P sem bila že 7 cm odprta .Če si odprta ti bodo predrli plodovne ovoje in porod se bo začel.Mogoče pa to potrebo zamenjuješ za potiskanje.Podji v P




tix -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 14:35:45)




Aja, pa še eno "čudno" vprašanje...
Pogosto me tišči na veliko potrebo in ko grem na WC in tiščim ni haska, kot da je črevo prazno. Ali ima to "prazno" tiščanje kak vpliv na spuščanje otročka?



meni se je to dogajalo cel dan, počasi so popadki postali močnejši in ponoči rodila.

Bi se pa tudi jaz šla pokazat, za drugorodke pravijo da so dovolj popadki na 7-10 minut (nevem pa koliko časa)

Srečno, čez mesec in pol tudi mene to čaka [sm=jezicek.gif]




kajajaka -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 15:42:25)




Aja, pa še eno "čudno" vprašanje...
Pogosto me tišči na veliko potrebo in ko grem na WC in tiščim ni haska, kot da je črevo prazno. Ali ima to "prazno" tiščanje kak vpliv na spuščanje otročka?



Točno to so pri meni bili prvi popadki. Dokler mi niso predrli plodovnih ovojev (vode) drugih popadkov ni bilo. Rodila sem 7 ur po prvem takšnem odhodu na stranišče. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




josephine27 -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 15:55:21)

če so boleči bi se šla na tvojem mestu pokazat tud če niso redni.




tix -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 17:14:55)

najbš je že tam [sm=smiley36.gif]




maycy -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 18:28:00)

L.P
sem v 39t...rok imam čez 4dni sem odprta 2 cm in zdaj se je use skupaj ustavilo.
Vsak dan me nekaj boli, ctg zapisuje popadke, ko že mislimo da gre zares, se use skupaj ustavi.
Bolečine so neznosne in nekaj časa trajajo potem pa kar izginejo...ne gre mi v glavo prav nič.....[sm=zmeden.gif] ali katera ve kaj o tem? je imela katera kaj podobnega?
v P so mi rekli, da bo mogoče polna luna sprožila porod...usaj upam, saj te bolečine so grozne,kakšen bo šele porod[sm=zmeden.gif]




mala -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 18:46:48)

Telo se pripravlja na porod zato imaš popadke, ki pa še niso redni. Ko bodo pa redni se bo pa dejansko začelo nekaj dogajati, pa bolj
boš sproščena lažje boš prenašala popadke, če boš pa napeta te bo pa bolelo.
Sicer boš pa vsaj v roku dveh tednov rodila, kar ni več daleč[sm=smiley1.gif]




lenčy -> RE: Spet o popadkih... (8.12.2011 20:26:22)


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka




Aja, pa še eno "čudno" vprašanje...
Pogosto me tišči na veliko potrebo in ko grem na WC in tiščim ni haska, kot da je črevo prazno. Ali ima to "prazno" tiščanje kak vpliv na spuščanje otročka?



Točno to so pri meni bili prvi popadki. Dokler mi niso predrli plodovnih ovojev (vode) drugih popadkov ni bilo. Rodila sem 7 ur po prvem takšnem odhodu na stranišče. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

pri meni isto, sam da sm rodila čez 4 ure po obisku wc.




eva1 -> RE: Spet o popadkih... (9.12.2011 8:44:10)

IZVIRNO SPOROČILO: maycy

L.P
sem v 39t...rok imam čez 4dni sem odprta 2 cm in zdaj se je use skupaj ustavilo.
Vsak dan me nekaj boli, ctg zapisuje popadke, ko že mislimo da gre zares, se use skupaj ustavi.
Bolečine so neznosne in nekaj časa trajajo potem pa kar izginejo...ne gre mi v glavo prav nič.....[sm=zmeden.gif] ali katera ve kaj o tem? je imela katera kaj podobnega?
v P so mi rekli, da bo mogoče polna luna sprožila porod...usaj upam, saj te bolečine so grozne,kakšen bo šele porod[sm=zmeden.gif]


Jaz sem mela lažne popadke od 37 tedna dalje, tudi čep mi je šel v 37 tednu..boleče, trajali so po 3, 4 ure in potem spet nič! Ko se je zares začelo(4 dni čez rok), itak nisem vrjela da bo to-to, moža poslala delat, ker itak niso pravi, potem grem okol 9h na wc vidim vse krvavo, pokličem moža in gremo..popadki še vedno neredni pa pol manj boleči kot lažni, v P pridem 8 cm odprta(še dobro da se malo krvavela, drugače še nebi šla v P) rodila v 20 minutah po prihodu v P! Popadki veliko manj boleči kot prej lažni(no razen na koncu, iztis je bil malo težji, zaradi velikosti in obsega glavice otroka)..uglavnem ja pripravla se, kda bo pa samo bog ve [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




t5t6 -> RE: Spet o popadkih... (9.12.2011 13:16:54)

Ko sem jaz drugič rodila, doma nisem čutila popadkov, samo nekako čudno sem se počutila, ful me je tiščalo na WC, pa nič mi ni šlo za jest in za pit in sem rekla se grem pokazat...čez dobro uro sem rodila, s tem, da me niso niti na wc pustili. Takrat sem se zavedala, da to kar nas učijo o rednih popadkih in podobno, velikokrat pač ne drži.




nusi -> RE: Spet o popadkih... (9.12.2011 13:37:34)

ja tista predavanja so samo za na papir [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Mene so imeli dol na ginekoločkem inker se cel dan ni nič dogajalo so rekli naj jih pokličem, ko bom imela popadke 1 uro na 3 minute. in jaz pridno tacam na okol še pol ure in nič. pol se pa začne in v cca 15 minutah kar popadki na 2 minuti, še dobro da me je cimra "prisilila" da sem jih poklicala, namreč kar tko na hitro sem se odprla iz 1 na 8 cm in potem v 1 uri rodila, pa sem bila prvorodka




maycy -> RE: Spet o popadkih... (10.12.2011 15:09:22)

joj k ne vem...upam da bo ta polna luna nardila svoje...saj me namreč že od 11.11 boli....3 dni mam pa neke izcedke ki se kar po malem ulijejo, sem pa odprta 2 cm...trebuh otrdeva, boli v ledvenem predelu in potem gre ta bolečina v spodnji del trebuha....sej sploh še sama ne vem prav nič...sem pa imela rjav izcedek in v P ne vejo ali je šel čep ali ne....grozno res, ko samo čakaš in nič se ne dogaja in nič ne veš...




Stran: [1]