nova vloga za znižano plačilo vrtca (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


vila -> nova vloga za znižano plačilo vrtca (9.12.2011 15:43:33)

Pozdravljene. Sem iskala staro temo, pa je nisem našla, dans sem dala vlogo za znižano plačilo vrtca, OD mi velja do 9/2012, pa mi je referntka rekla, da je vseeno, če da vlogo mož, ker se bo v vsakem primeru OD računal na novo. Tako da, mi ne pomaga nič, če da vlogo mož.




*pepelka* -> RE: nova vloga za znižano plačilo vrtca (9.12.2011 20:11:07)

Vlogo je potrebno oddti do konca meseca. Vsi izračuni se bodo delali na novo in bodo v veljavi od 1.1.12 dalje. Vlogo pač odda en od staršev in je povsem vseeno ali to stori mož, ali pa ti. Izračun bo enak.




benika -> RE: nova vloga za znižano plačilo vrtca (9.12.2011 20:33:07)

OD se bo računal na novo, ko ti stara odločba poteče. In ne,ni važno kdo vlaga, ti ali mož, izračun je enak v vsakem primeru.




kajajaka -> RE: nova vloga za znižano plačilo vrtca (9.12.2011 21:40:16)

IZVIRNO SPOROČILO: benika

OD se bo računal na novo, ko ti stara odločba poteče. In ne,ni važno kdo vlaga, ti ali mož, izračun je enak v vsakem primeru.


ne vem no, če je tako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Jaz sem bila ravno ta teden zaradi vloge za vrtec na CSD in so mi rekli, da bodo tudi OD ob enem na novo preračunali, čeprav mi velja odločba do 31-8-2012.
Saj razlike ne bo nobene... ker nimamo nobenih ekstra dragih avtov, prihrankov in rent... Tako je meni razložila referentka.
Glede tega kdo odda vlogo (oče ali mati) je pa res vseeno, saj se upoštevajo dohodki cele družine.




benika -> RE: nova vloga za znižano plačilo vrtca (10.12.2011 11:59:22)

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: benika

OD se bo računal na novo, ko ti stara odločba poteče. In ne,ni važno kdo vlaga, ti ali mož, izračun je enak v vsakem primeru.


ne vem no, če je tako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Jaz sem bila ravno ta teden zaradi vloge za vrtec na CSD in so mi rekli, da bodo tudi OD ob enem na novo preračunali, čeprav mi velja odločba do 31-8-2012.
Saj razlike ne bo nobene... ker nimamo nobenih ekstra dragih avtov, prihrankov in rent... Tako je meni razložila referentka.
Glede tega kdo odda vlogo (oče ali mati) je pa res vseeno, saj se upoštevajo dohodki cele družine.


Tisti, ki trenutno prejemate otroški dodatek, ga boste ne glede na uveljavitev nove zakonodaje prejemali do takrat, kot je navedeno v odločbi.



Samo zaradi uveljavitve novega zakona vam ni treba oddajati nove vloge.



Primer: Če vam pravica do otroškega dodatka velja do marca 2012, boste otroški dodatek do takrat prejemali še skladno s staro oziroma trenutno veljavno zakonodajo. Vlogo za nadaljnje prejemanje otroškega dodatka boste tako morali oddati v februarju 2012.



Lahko pa se odločite in vlogo oddate že v decembru. V tem primeru bo center odločal po novem zakonu in ob otroškem dodatku odločil na novo še o drugih pravicah, ki jih morda prejemate.



Novo vlogo za otroški dodatek morajo v decembru oddati tisti, ki jim stara odločba preneha z 31. 12. 2011, ali tisti, ki želijo to pravico uveljaviti prvič oziroma na novo (na primer če se jim je v decembru rodil otrok).



Svetujemo, da o oddaji nove vloge od 1. decembra 2011 dalje razmislijo predvsem tisti, ki imajo dijaka, ki še ni dopolnil 18 let. Po novem, od 1. januarja 2012, namreč dijaki do 18. leta starosti ne bodo več upravičeni do državne štipendije, bodo pa starši zanje lahko uveljavljali višji otroški dodatek.




Stran: [1]