blokiran račun (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


čambi -> blokiran račun (5.1.2012 10:40:47)

Prosim če mi lahko razložite.
Če nekomu DURS blokira račun zaradi dolga, se pravi da je ta upravičen do minimalne plače 570,00€.
Mene pa zanima ali je blokada od dejanske plače ali od konkretnega nakazila. Ker po moji logiki v blokadi ne bi smeli biti ušteti potni stroški in malica. Saj to so stroški, ki jih je delodajalec dolžan izplačat. In po moje bi morala oseba, ki ima tako blokiran raču prejeti 570,00 +potne stroške in malico. Malo tako logično razmišljam. V bistvu so to dejanski stroški in ne zaslužek.
Kaj menite vi?




misa4 -> RE: blokiran račun (5.1.2012 11:32:10)

570 ti mora ostat, nima veze s potnimi stroški, samo tok moraš dobit




Paštetka -> RE: blokiran račun (5.1.2012 12:36:38)

bruto, neto in izplačilo plače na račun ni enako [sm=smiley1.gif]




Sardinija -> RE: blokiran račun (5.1.2012 13:12:44)

Od dohodka (t.j. neto plača), ki ga dobiš ti mora ostati 572 EUR.

Če delodajalec nakazuje ločeno plačo in ločeno prehrano in prevoz, potem ti od plače ostane 572 EUR, prevoz in prehrana sta 100% rubljiva in se v celoti namenita za poplačilo izvršbe. Če pa delodajalec nakazuje vse skupaj (v enem znesku), potem se za poplčailo izvršbe nameni toliko, da ti ostane 572 EUR.






Erdbeere -> RE: blokiran račun (5.1.2012 19:51:35)

odvinso, od dursa odločbe imajo ponavadi napisano, da mu lahko zarubiš 2/3 minimalne plače, kar znese 372,43 (nekaj takega ne vem čist točno) + malica in prevoz. 




krtek 1 -> RE: blokiran račun (6.1.2012 21:45:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Sardinija

Od dohodka (t.j. neto plača), ki ga dobiš ti mora ostati 572 EUR.

Če delodajalec nakazuje ločeno plačo in ločeno prehrano in prevoz, potem ti od plače ostane 572 EUR, prevoz in prehrana sta 100% rubljiva in se v celoti namenita za poplačilo izvršbe. Če pa delodajalec nakazuje vse skupaj (v enem znesku), potem se za poplčailo izvršbe nameni toliko, da ti ostane 572 EUR.




Točno tako!







Stran: [1]