darilo za krst (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


softic -> darilo za krst (5.1.2012 12:32:14)

Že kar nekaj let je od tega ko sem prvič postala botrca,  sedaj me je pa doletela čast, da postanem še enkarat. Vendar sem v veliki dilemi- kaj kupiti za darilo.
Svečo,  oblekco  OK
kaj pa darilo (verižice, zapestnice itd mi je brez veze,  ker enostavno zastarajo do takrat ko jih naj bi začeli nositi) oblačila- jih imajo dovolj,  igrač preveč...
Kaj kopujete Vi?

lp 




tix -> RE: darilo za krst (5.1.2012 12:41:09)

jaz dam ne glede na to ali se botrca ali le povabljena - lepo zavito čestitko z denarjem, rožni venec in kakšno knjigico




softic -> RE: darilo za krst (5.1.2012 12:44:57)

Se strinjam z vami,  vendar denar v kuverti je ponavadi z zelo kratkimi nogami ( poznam kar nekaj primerov, ko si starši potem sposojajo in malokdaj vrnejo) otrok od tega nima nič.
Žal




lily32 -> RE: darilo za krst (5.1.2012 14:06:21)

Jaz osebno sem dala knjigico. Naši mali sta namesto verižice dobili lepe drobcene uhane in večja, ki ima dve leti in pol, jih hodi že eno leto gledat in komaj čaka, da jih bo lahko nosila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Andromeda -> RE: darilo za krst (5.1.2012 14:08:52)


IZVIRNO SPOROČILO: softic

Se strinjam z vami,  vendar denar v kuverti je ponavadi z zelo kratkimi nogami ( poznam kar nekaj primerov, ko si starši potem sposojajo in malokdaj vrnejo) otrok od tega nima nič.
Žal


Kaj pa darilni boni?




tix -> RE: darilo za krst (5.1.2012 14:18:57)


IZVIRNO SPOROČILO: softic

Se strinjam z vami,  vendar denar v kuverti je ponavadi z zelo kratkimi nogami ( poznam kar nekaj primerov, ko si starši potem sposojajo in malokdaj vrnejo) otrok od tega nima nič.
Žal



Denarja dam ponavadi toliko, da pokrijem kosilo za našo družino, kaj pa potem delajo z denarjem pa ni več moja skrb. Je pa tudi bon dobra ideja. Sicer pa ima botrstvo globlji pomen kot zalaganje krščenca z "bogatimi" darili [sm=smiley16.gif]




larisa88 -> RE: darilo za krst (5.1.2012 14:54:57)

Meni je pa zelo luštna ideja, da se otročku kupi kakšna slika od angela varuha (jo ima lahko v sobi).
No vsaj pri nas smo se zmenili za to, poleg slike pa je boter kupil oblekco in torto.
Se mi zdi da je to čisto dovolj (no vsaj za moje pojme).




Tutan -> RE: darilo za krst (5.1.2012 18:46:51)

IZVIRNO SPOROČILO: softic

Že kar nekaj let je od tega ko sem prvič postala botrca,  sedaj me je pa doletela čast, da postanem še enkarat. Vendar sem v veliki dilemi- kaj kupiti za darilo.
Svečo,  oblekco  OK
kaj pa darilo (verižice, zapestnice itd mi je brez veze,  ker enostavno zastarajo do takrat ko jih naj bi začeli nositi) oblačila- jih imajo dovolj,  igrač preveč...
Kaj kopujete Vi?

lp 


Kaj pa če starše vprašaš, kaj bi otrok potreboval?




skrivnost -> RE: darilo za krst (5.1.2012 21:49:30)

Lepo darilce je tudi moje prvo sveto pismo. Ali pa še ena ideja- na njegov trr si narediš trajnik in eno leto nakazuješ nekaj denarčka. Ali pa moj prvi gram zlata imajo tudi v nekaterih zlatarnah...
Sicer sem bolj pristaš daril, ki ostanejo v spominu...




lenčy -> RE: darilo za krst (6.1.2012 10:38:34)

http://knjigarna.ognjisce.si/krstni_paketi.html
tukaj lahko kaj lepega zbereš, pa kakšen okvir ali album za slike pa mogoče kakšen denar, to je vse. nakit je tudi meni brez veze. najboljše pa je, da vprašaš starše, če kaj potrebujejo, stolček, sedež za v avto, itd...




rada kuha -> RE: darilo za krst (7.9.2012 13:00:31)

Kaj pa srebrna žlička - v starih časih je bilo to običajno darilo za krščenca. V Angliji in Skandinaviji je še vedno, predvsem kot darilo od botra




Stran: [1]