Podaljšanje porodniške (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


ANITA D. -> Podaljšanje porodniške (9.1.2012 14:05:18)

Sin bo star 9 mesecev(rojen en mesec prej),od avgusta je zmeraj bolan(bronhitis,bronhiolitis,viroze,vnetje zgornjih dihal,..),ni bil še cepljen me pa zanima,če lahko zaprosim za podaljšanje porodniške oz. če je imela katera podoben primer?




Tea 1 -> RE: Podaljšanje porodniške (9.1.2012 14:14:53)

Živjo,
naš je prav tako imel številne viroze in bronhiolitise in sem dobila podaljšano porodniško. Pri 3 mesecih smo pristali na intenzivni, ker je imel dihalno odpoved zaradi bronhiolitisa povzročenega z rsv virusom, od takrat pa ob vsaki virozi težko diha. Sicer je bil cepljen po programu. Oddaj vlogo, izgubiti nimaš kaj.




naja17 -> RE: Podaljšanje porodniške (9.1.2012 14:41:56)

Oddaj vlogo + svoj dopis oz. prošnjo + kopije vseh izvidov...




Kiya -> RE: Podaljšanje porodniške (15.1.2012 7:07:53)

Če hodite v razvojno, pokliči še tja in prosi če ti lahko napiše bolj podroben opis vseh težav itd.






trmica -> RE: Podaljšanje porodniške (17.2.2012 14:16:50)

Hm, se čito tako sprašujem, če so kje napisani kriteriji za podaljšanje tistih 3 mesecev. Ker poznam par primerov, ki so edim skoraj "na lepe oči" podaljšali [sm=zmeden.gif], drugim pa, ki so res imeli utemeljeno so pa komplicirali [sm=zmeden.gif].




Kiya -> RE: Podaljšanje porodniške (24.2.2012 13:58:14)

Nisem imela časa bolj podrobno prebrati, ampak mislim da je tole seznam "bolezni" zaradi katerih si upravičen do podaljšanja

Seznam hudih bolezni:

1. kronične encefolopatije (prirojene malformacije možganov, heredodegenerativne in presnovne bolezni, rezidualna stanja po vnetjih, travmah, cerebrovaskularnih insultih itd.),

2. imunsko pogojene bolezni živčevja (multipla skleroza, poliradikulitis, cerebralni arteritis itd.),

3. epilepsije, rezistentne na zdravljenje,

4. mišične, živčnomišične bolezni, obporodna poškodba brahijalnega pleteža (v času intenzivne rehabilitacije),

5. tumorji živčevja s posledicami,

6. težka oblika cerebralne paralize,

7. kromosomopatije z motnjami v duševnem in telesnem razvoju,

8. bolezni imunske pomanjkljivosti - primarne ali pridobljene (hipogamaglobulinemija, ki potrebuje substitucijsko zdravljenje, težje kombinirane oblike primarne imunske pomanjkljivosti, kronična granulomatozna bolezen, HIV itd.),

9. alergije na hrano (pri preobčutljivosti na večje število osnovnih hranil),

10. težje oblike juvenilnega idiopatskega artritisa,

11. avtoimune bolezni (sistemski lupus eritematosus, dermatomiositis, vaskulitis urtikarija s hipokomplementemijo itd.),

12. mukoviscidoza in ostale kronične gnojne bolezni pljuč (mukociliarna diskinezija, bronhiektazije itd.),

13. prirojene nepravilnosti pljuč,

14. kronična dihalna odpoved (ne glede na etiologijo),

15. bronhopulmonalna displazija,

16. huda astma (če je otrok simptomatski kljub maksimalni kortikosteroidni terapiji),

17. traheotomirani otroci,

18. aplastične, hemolitične in hude kronične anemije drugih vzrokov,

19. kronične nevtropenije (levkociti pod 1 x 10 9 L),

20. kronične trombocitopenije (trombociti pod 20 x 10 9 L) in trombocitopatije,

21. histiocitoze,

22. presnovne motnje s kopičenjem metabolitov v RES (Gaucherjeva bolezen itd.),

23. hemofilija, von Willebrandova bolezen in dedne ali pridobljene motnje koagulacije,

24. rakaste bolezni,

25. otroci po transplantaciji organov in kostnega mozga,

26. kronični kolitis (Mb Crohn, ulcerozni kolitis, sindrom kratkega črevesa, anus praeter itd.),

27. kronične jetrne bolezni, vključno z jetrno cirozo in anomalijami žolčevodov,

28. kronične bolezni trebušne slinavke (cistična fibroza, Schwachmmanov sindrom itd.),

29. hujše distrofije, če so vzrok bolezni gastrointestinalnega trakta, jeter ali trebušne slinavke (celiakia itd.),

30. prirojene presnovne bolezni in endokrinopatije s posledično hudo stalno prizadetostjo (diabetes, fenilketonurija itd.),

31. hujša prizadetost otroka zaradi bolezni srca in ožilja,

32. kronična ledvična odpoved,

33. cheilognathopalatoschisis (do končanega operativnega zdravljenja),

34. hude oblike kroničnih kožnih bolezni (najtežje oblike psoriaze, ihtioze, bulozne epidermolize ter atopijski dermatitis itd.),

35. politravmatizirani otroci s hudimi trajnimi posledicami v času rehabilitacije,

36. kronično potekajoče duševne bolezni (psihoze, autizem in druge težke motnje sporazumevanja).

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/pravilnikNEGA.asp




Maja_V. -> RE: Podaljšanje porodniške (18.3.2012 10:40:26)

Pozdravljene,

mene pa zanima kdaj se pošlje prošnja za podaljšanje porodniške [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Naš sonček je zdaj star 5 mesecev.

Hvala za odgovor.




Kiya -> RE: Podaljšanje porodniške (18.3.2012 20:34:32)

Mesec pred iztekom porodniške, pa fajn je če ti pediatrinja iz RA poda še dodatno mnenje, da priložiš zraven.




Maja_V. -> RE: Podaljšanje porodniške (19.3.2012 9:10:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Kiya

Mesec pred iztekom porodniške, pa fajn je če ti pediatrinja iz RA poda še dodatno mnenje, da priložiš zraven.


hvala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ANITA D. -> RE: Podaljšanje porodniške (27.4.2012 22:35:08)

No včeraj sem dobila podaljšano za 3 mesece,tako da sem do konca avgusta doma.




trmica -> RE: Podaljšanje porodniške (27.4.2012 22:51:09)

ANITA D. smem vprašat na kaki podlagi oz. da ne bom tako firbčna izpadla, ali imate kaj iz zgornjega seznama bolezni?
V kakem času pa si dobila odgovor?




ANITA D. -> RE: Podaljšanje porodniške (28.4.2012 9:49:52)

Sem že zgoraj napisala oz. skoraj vsak teden sva pri zdravniku,zdaj sva dobila tudi napotnico za žrelnico,zaradi pogostno vnetjih ušes.Ima pa tudi kar velike madeljne zaradi katerih ne more jest hrano v koščkih oz. mu vso hrano pretlačim,če ne se pa začne davit oz. mi bruha.Odgovor sem dobila hitro 2-3 tednih




trmica -> RE: Podaljšanje porodniške (28.4.2012 10:50:58)

Sem šele kasneje videla, da si že zgoraj pisala, ja [sm=smiley9.gif]. Hitro si dobila odgovor.

Daj mi še povej pod katero komisijo spadaš (lj, mb?)? Kaj pa sam postopek ... kako poteka? Si zraven dala še kakšno prošnjo ali samo izvide zdravnika? Ti je zdr. napisal kakšno extra priporočilo?

Saj vem [sm=zmeden2.gif], tisoč enih vprašanj ... da se malo orientiram [sm=smiley17.gif].




ANITA D. -> RE: Podaljšanje porodniške (28.4.2012 11:10:55)

Sem iz Notranjske.Sem mislila da bom imela Ljubljansko komisijo sem pa imela Koprsko(Primorska)?Poslala sem vse izvide in izpiske iz kartona,nobenega extra priporočila.




esty80 -> RE: Podaljšanje porodniške (21.5.2012 10:30:30)

Jaz sem tudi v podobni situaciji glede podaljšanja porodniške.Pred dobrimi 14 dnevi sem poslala vse izvide iz RA,kartonček iz katerega je razvidno,da obiskujeva FTH 1x tedensko,dopis s svojimi opažanji in sedaj čakam.Je pa moji punci bila postavljena diagnoza mišična hipotonija in asimetrija.Stara bo 10 mesecev in FTH obiskujeva že od njenega tretjega meseca in še naprej do nadaljnega.Glede komisije spadava v koprsko regijo.Ima katera izkušnje s podaljšanjem zdaj v teh varčevalnih časih,ali to mislite,da nima nobenega vpliva na komisijo?Baje da res nažalost drži to,da odvisno na kakšno komisijo naletiš,ker nekatere so dobile podaljšano tako rekoč na lepe oči,spet druge ki so imele otroke z resnimi težavami pa zavrnjeno.Kje je potem pravica?Ima mogoče katera podoben primer,oz.diagnozo pa da mi pove ali je dobila odobreno ali zavrnjeno?Sem namreč že zelooooo nestrpna in vsak dan prav s strahom grem po pošto,ker pričakujem odločbo s CSD.

Hvala punce za odgovore.




Stran: [1]