Ime za fantka (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


amyZ -> Ime za fantka (19.1.2012 19:45:25)

Prosila bi za predloge za imena, časa imam še veliko ampak ne bi rada čisto na koncu zbirala pravega imena. Naj bi bil fantek.

In sicer za pomoč, najbolj všeč mi je ime Liam, ki pa ga marsikdo čudno izgovarja in zdaj me nekako mineva. Poleg tega so mi všeč tudi imena Ian (v našem jeziku se izgovori preveč trdo), Anej (a imamo v družini polno jernejev, jernej in nejcev), Mitja (ampak je moj svak).

Tako, da iščem nekaj kratkega, lahko izgovorljivega in obenem ne preveč številčnega. Predvsem da ni vsak drug s takim imenom, ker bo že priimek tak. Pa da je mehko ime.

Upam, da mi boste znale naložit nekaj najljubših imen, da bo izbira lažja.

Hvala!




Kliki -> RE: Ime za fantka (19.1.2012 19:50:01)

taj, maj, žan, jaka, luka, žiga, lan




pomar*ANČA* -> RE: Ime za fantka (19.1.2012 20:00:08)

gal,mark,patrik,ian,maj,dan,val,jan




pebs -> RE: Ime za fantka (19.1.2012 20:03:18)

men sta všeč Tibor in Tit




Medea10 -> RE: Ime za fantka (20.1.2012 10:56:43)

Če bi mi imeli fantka, bi njegovo drugo ime bilo Gael.




uškinamama -> RE: Ime za fantka (20.1.2012 11:01:24)

Mehka imena so brez črke r in k.
Recimo: Viljem, Jan, Lan, Nal, Enej, Abel, Tin, Tine, Oton, Miha, Tej, Teo, Tadej, Tjaž,...




lotkla -> RE: Ime za fantka (20.1.2012 12:55:16)

Meni je pa Liam zelo lepo ime (ko sva izbirala ime za najinega fantka, je bilo to ime pri meni na 2.mestu). Če bi/bom imela še enega fantka bi mu z veseljem dala to ime, žal pa mojemu ni všeč.
Sva pa tudi midva hotla ime, ki ni pogosto, zato sva mu dala ime Lars. Nekaterim je bil všeč, drugim ne. Ampak na to se ne smeš ozirat.

Jaz navijam za Liama [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].








amyZ -> RE: Ime za fantka (20.1.2012 13:51:42)

Ja saj vem, da marsikatero ime drugim ne bo všeč, ker res nočem kakega Mihata, Lukata in podobno. Saj so ok imena, samo jih je preveč.
Ja moja mami me je danes spraševala kako se izgovori Liam, ker ona res čudno izgovarja čeprav je moja sestrica Sharon. Pa sem rekla da kot Lijam. Da lahko kamot izreče j, ker se tudi lepo sliši. Saj sestrico so tudi Šaron klical ali pa hoteli napisati s Š-jem, jo zamenjal s fantkom, ampak vseeno gre, se pač opozori.

Lan je tudi meni všeč od teh, ki ste jih našteli ampak spet preveč otrok v poznanstvih s tem imenom. Je kar popularno ratalo. Val mi je tudi zanimivo ja.




barbyka83 -> RE: Ime za fantka (23.1.2012 8:59:57)

Kaj pa praviš na Amej?meni ful lepo ime, ampak šele danes izvem ali bo fantek ali punčka :)Drugače imam pa že svoja dva imena zbrana :)





amyZ -> RE: Ime za fantka (23.1.2012 9:09:56)

Zanimivo ime, še nikoli slišala, ampak malo preveč podobno mojemu.

Sem pa razmišljala tudi o tem, da saj pa res ni važno, če bojo drugi imeli probleme z imenom, glavno da je nama všeč. In to je do zdaj edino ime za katerega se je moj tudi strinjal. Se strinjate?




oktober11 -> RE: Ime za fantka (23.1.2012 9:22:13)

Liam je super ime [sm=smiley1.gif] že res da majo ljudje na začetku težave da se navadijo na izgovorjavo, ampak ko jih mogoče parkrat opzoriš, zadeva steče [sm=smiley1.gif]
če ti je všeč, se ne oziraj na mnenje drugih, za tvojega otroka se gre [sm=bravo.gif]





alda -> RE: Ime za fantka (23.1.2012 9:38:05)

Liam zelo všečno, samo kako paše s priimkom?
Meni pa je zelo všeč ime IAN; ampak kaj ko sem omenila to ime, so vsi imeli kako svojo izpeljanko Jan , iIan , ...




barbyka83 -> RE: Ime za fantka (23.1.2012 9:38:41)

ja res ni važno kaj drugi mislijo, glavno je kaj je vama všeč...jaz imam za fanka ime Danijel, za punčko pa Adrijana...preprosta imena in nama obema je všeč.:)




amyZ -> RE: Ime za fantka (23.1.2012 11:16:24)

alda - tudi meni je všeč Ian, pač izgovorjava Ijan. Ampak se mi zdi da v slovenščini zveni preveč trdo, če poslušaš kakšnega avstralca to ime zveni tako lepo.

Ja saj, pač bova mogla opozarjati. Glede priimka se mi pa zdi da čisto ok paše, čeprav je ime mehko, priimek pa trd. Malček sem googlala in baje tudi numerološko paše. Sam na to ne dam veliko.




vali88 -> RE: Ime za fantka (24.1.2012 15:35:07)

meni je pa všeč ime >Tian
tak da če še maš punčko da ji je ime Tia je ful lepo




amyZ -> RE: Ime za fantka (24.1.2012 15:55:31)

Ja, tudi to sem že razmišljala, ko še nismo vedeli spola. Da bi bila punčka Tia. Pa je moj žal programer in delajo včasih za Siemens in oni imajo produkte z imenom Tia. Pa je to takoj odpadlo, ko sem mu povedala. Hehe...




titi29 -> RE: Ime za fantka (26.1.2012 12:03:20)

pri nas imamo fantka z nenavadnim a nama najlepšim imenom -  Alej [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
mi je pa Liam tudi zlo všeč.




klemen34 -> RE: Ime za fantka (2.2.2012 16:32:10)

Defentivino so lepša prava slovenska imena... Ian ni.

Mitja je zelo lepo.




mateyka -> RE: Ime za fantka (2.2.2012 18:14:00)

mhm, Defentivino zelo patriotsko [sm=smiley29.gif]
Mitja izhaja iz Dimitrij (ta iz Demetrius - ljubitelj Demetre, grške boginje); zelo grško v bistvu.




Aurora00 -> RE: Ime za fantka (27.9.2012 15:18:33)

nam pa so zelo všeč imena s pripono -EL, torej Gabriel, Manuel, Noel, Miel, Gael




Mlle -> RE: Ime za fantka (10.12.2012 18:30:22)

Jakob, Nace, Urban, Bruno, Rok, pa mogoče še Alan, Natan in Ruben.




wild_rose -> RE: Ime za fantka (26.5.2013 22:39:26)

In za katero ime si se na koncu odlocila?




Siana -> RE: Ime za fantka (12.6.2013 18:35:13)

Gal




Stran: [1]