krstna botra-mama? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


intela -> krstna botra-mama? (24.1.2012 20:28:42)

Pozdravljeni,

ali veste, če je lahko otrokova krstna botra kar mama sama? Ali mora biti boter kdo drug? Poznate morda kakšen tak primer?




Paštetka -> RE: krstna botra-mama? (24.1.2012 20:47:58)

A ni namen botrstva v tem, da če se staršem kaj zgodi, poskrbi boter za otroke.?




enea -> RE: krstna botra-mama? (24.1.2012 20:53:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

A ni namen botrstva v tem, da če se staršem kaj zgodi, poskrbi boter za otroke.?



ja malo bom zašla od vprašanje avtorice,.. samo meni je bil tudi boter stric (brat od očeta), pa ko mi je oče umrl pri 13 letih, mi je bila mama vse, mama in oče, od botra in botrstva pa ne duha in sluha,... [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] oprosti avtorica, samo v razmislek,..[sm=zmeden.gif]




urška -> RE: krstna botra-mama? (25.1.2012 8:15:00)

starši otroka nemorejo biti njegovi krstni botri. za birmo pa nisem prepričana.




Medea10 -> RE: krstna botra-mama? (25.1.2012 9:38:59)

Poznam primer, ko je fantu krstna botra njegova babica (mama od mame). 
Drugač pa ja, ni ravno videt, da botri v primeru smrti prevzamejo kakšno odgovornost...




petruska -> RE: krstna botra-mama? (25.1.2012 10:33:12)

V preteklosti je bilo boterstvo zelo pomembno, ker so starši pogosteje umirali in so botri dejansko prevzeli nase otroke umrlih staršev.
Danes je mišljeno bolj v smislu, da naj bi bil boter tisti, ki bi otrokom poleg staršev pomagal otroka na duhovni ravni naučiti oz. pripravljati na življenje v duhu krščanskih vrednot.




bskrle -> RE: krstna botra-mama? (25.1.2012 10:33:56)

Starši ne morejo biti krstni botri, birmanski pa lahko.




valči -> RE: krstna botra-mama? (6.2.2012 18:25:31)

Ko je meni in bratu mami umrla,bila sem 4 leta stara,sva šla živet k botru(od moje mame brat) in njegovi ženi in tam sva bila 4 leta,ko smo potem,ko ni bil več oče v službi,šli skupaj živet.Tista 4 leta je pa oče v tujini delal in občasno prihajal k nam.

Meni je boter precej pomagal.Žal so mi vsi že pomrli,starši,boter....

Mama ne more bit botra otroku.




Stran: [1]