Aprilke (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


KMALU -> Aprilke (1.9.2005 14:03:10)








Danes sem bila na pregledu in sem videla srcek. Ful sem vesela, da je do zdaj vse ok, saj poenem ss nisem prevec mirna...
Zdaj pa ze z veseljem pricakujem NS, ki jo imam cez dober mesec...




Tadejka -> APRILKE (1.9.2005 14:57:26)

Ojla!
Ja ful lepo!

Js sm v 6t... trenutno ze en teden mi ni nic slabo..
kr malo bi rada da bi me bilo pa da bi me mickeno bolel trebuh, saj vsaj tako ves da se nekaj dogaja ...
upam da je pri meni vse uredu !
a je se kaksna aprilcica, ki nima ne vem kaj dosti tezav?

lep pozdravcek in lep dan se naprej..




kajča -> APRILKE (1.9.2005 15:00:37)

jaz sem bila v ponedeljek na pregledu in sem tudi videla srček.

Kmalu v katerem tednu si?




KMALU -> APRILKE (1.9.2005 15:29:48)

7 tednov pa en dan!

Drugace so pa skoraj vse tezave-spikanje, tiscanje, napenjanje..., minile . Samo slabo mi je se pa moram vedno nekaj pojest, da je boljse...




KMALU -> APRILKE (1.9.2005 15:32:38)

nekaj me zanima.
meni so nosecnice vecinoma lepe in privlacne s svojimi veliki trebuscki in tudi sama bom probala biti cim bolj "lepa"..
Ne zelim kupovati nosecniskih oblacil, ker se mi vse zdijo tako vrecaste, take za babice in so mi po vecini grozne..
A je med vami se katera, ki je shajala z normalnimi oblacili, kiklicami in tako- samo pac vecje stevilke?

Vem, da je tistim ki imajo busija poleti lazje (nam aprilkam bo tezje ),a vseeno...




Tadejka -> APRILKE (1.9.2005 15:39:24)

ja .. se je kateri okus spremenil?
js nekaterih stvari sploh ne morm jest, npr. paradizniki..

ja tud mene mal skrbi glede oblek.. lih zdj vceraj sm si kupla ene hlace, ker sm ugotovila da zdj jesen nimam kaj dosti za oblect, pa sm studirala joj, kaj bo cez 4 mesece... spet bo treba it u nabavo
ja tistim ki imajo trebuscek poleti je laazje.. oblekco das gor pa je.. no pa sej - bomo tud me aprilke kej pogruntale - tako da nam bo lepo in fajn ane?




KMALU -> APRILKE (1.9.2005 15:44:26)

paradiznik- njam.. jaz bi pa samo to jedla..




Anonimen -> APRILKE (1.9.2005 16:12:15)

Tadejka, tudi sama nimam nobenih nosečniških težav, prav uživam. Nobene slabosti, jem vse po vrsti, čeprav pretirane lakote ne čutim,... Prav fajn. Naslednji teden je pa že prvi pregled. Lubi sicer pravi, da me dajejo hormoni...




KMALU -> APRILKE (1.9.2005 16:31:51)

a ste se kej zredile? Jst kr za dva kilograma, ceprav sem drugace zelo suha... Saj se ne sekiram, ampak se mi zdi, da ce bo slo tako naprej, bom pravi buco..




KMALU -> APRILKE (1.9.2005 18:31:04)

prav mas glede nog pa dihanja pa vsega... ampak jst bi mela busi ven..!!
Pa drugic...- ko bomo cakali drugega




mis -> APRILKE (1.9.2005 19:01:32)

Hej aprilke! Mene zanima ali govorite o tednih nosecnosti glede na zadnjo menstruacijo ali ovulacijo. Jaz sem glede na menstruacijo ob koncu 9. tedna in imam v ponedeljek UZ. Bodite srecke




KMALU -> APRILKE (1.9.2005 19:08:55)

vedno se gleda od datuma zadnje menstruacije in nikoli drugace..




lizbona -> APRILKE (1.9.2005 19:52:53)

hej, aprilke. tut jaz sem bla včeraj ponovno na UZ in sem vidla srček, zdaj sem pa na bolniški skoraj cel september, ker sem zelooo utrujena in bi lahko tudi kar stoje zaspala in se sprašujem, kako je to možno, da prespim tudi do 6 ur čez dan (pa ne štejem jutranjega spanja do devetih ali desetih ). imam pa nizek pritisk 90/50.
me veseli, da vas vse spet vdim nazaj na RR ...




Mari71 -> APRILKE (1.9.2005 20:10:10)

Zivjo punce,

Te dni sem se (2X potestirano uradno uvrstila v vas krog sreck . Juhu!
Verjetno bom sicer ze majcica, pa vseeno: imam prvi pregled 19.09 (takrat kot MiskaH), do takrat pa bova s na dopustu, tako da se vmes ne bom nic javljala. Oz znakov pa nic posebnega, le malce spikanja in pa vecje in bolece joskice.

Cuvajte nase in svojo pikico,
Mari




kajča -> APRILKE (2.9.2005 7:55:12)

kmalu jaz sem se tudi zredila 2-2,5 kg, pa sem danes ravno v 9t, res ne vem kaj še bo. Pojem pa ne ravno več kot prej pred nosečnostjo.

Glede hrane nimam prav posebnih zahtev in želj, mi kar vse paše.

Tudi mene špika v spodnjem delu trebuha, o prsih pa boljše da ne govorim, ker so res že ful zrasle in zelo zelo bolijo




petka -> APRILKE (2.9.2005 8:16:20)

No evo vas aprilke, jaz pa temo na čveku odpiram... Je res toliko forumov, da se bomo mal iskale

Kot sem že pisala sem bila že včeraj na pregledu in sem kar .
Srček se še ni videl pa še dvorogo maternico imam. Upam, da ne bom imela cel kup nepotrebnih težav zarad tega

No ja, kar bo pa bo. Naslednji pregled imam čez 10 di, ginekolog pravi da se bo takrat pa že sigurno videlo. Upam!

Lepo se imejte!




*zvezdica* -> APRILKE (2.9.2005 8:27:05)

Hej aprilčice!
Tud jaz nima nobenih nosečniških znakov...razn joškice so mi kar fino zrasle pa ene 2 kilce sem se zredila...ne vem kaj bo, če bo šlo tko napre4j...me kar mal skrbi...res pa je, da sem tud ves čas lačna...a naj se nazaj držim..to pa baje tud ni dobr. Se mi zdi, da se mi je trebušček že kar mal izboči...čeprav je to baje bolj zaradi zprtosti, kot pa nosečnosti. Skrbi me kaj bom oblekla če bo šlo tako naprej .Glede oblek se bo pa pozimi treba mal znajdt...sicer ne vem še kako..ampak bo treba. Poleti jim je res lažje!
Pri G sploh še nisem bla , sem naročena v sredo in kooomaj čakam, da vidim pikico. Upam, da bo vse OK




Tadejka -> APRILKE (2.9.2005 9:20:32)

Dobro jutro!
Lepo slisat, da tud nekatere nimate takih hudih tezav - da bi bruhale in da bi vam bilo ful slabo skozi..
sam lih ene par dni nazaj sem na enem forumu prebrala nekaj groznega, kaj se je eni punci zgodilo pa sm se malo ustrasla..
js komaj cakam 16.9. da vidim mojo pikico
ja tud to je moja prva nosecnost, stara pa sem 24.

lep soncen dan!!
pa pobozajte busija
(men se zdi, da mam tok napet trebuscek ze - sploh proti veceru)




DrejcDrejc -> APRILKE (2.9.2005 9:28:57)

Ku ku tudi z moje strani. Se še malo iščem po tem forumu. Zakaj zdaj ne moreš pogledat uporabnikovih albumov med knofki spodaj (profil, iskanje, ps, prijatelj)??
In me, a se bomo pogovarjale tule ali par tem nižje pod čvek?

Sicer pa ... še slab teden do prvega pregleda. Moje težave se še niso nič umirile, slabosti in utrujenosti se je pridružila še občutljivost, veliko hitreje reagiram negativno na besede drugih in kar ne najdem dobrega načina za samokontrolo. Tile hormončki so pa res čisto nori! Na srečo pa se mi ni zagabila nobena hrana in tudi o kakšni posebni občutljivosti na vonje ne morem govoriti - to mi je pa všeč.
... zdaj grem pa še malo po forumu vohljat, kje je zdaj seznam nosečk in podobno, sploh se še ne znajdem...




Nattka -> APRILKE (2.9.2005 9:49:53)

Ojla, punce
res je zdej malce zmešan tale novi RR, mal se bomo še lovile na začetku, potem pa menda bo, ne?
Tudi mene v naslednjem tednu čaka prvi pravi pregled (takrat bom v začetku 8. tedna). Komaj čakam, hkrati pa me skrbi, če bo s pikico vse ok.
Upam pa na najboljše
Moji znakci nosečnosti so bolj tko, tko. Slabosti nič, počutje kr uredu, joškice boleče k , malce bolj zaprta kot ponavadi, špikanja v spodnjem delu trebuha praktično ni več, (mogoče samo občasno, zelo na kratko) in to je to. Zaenkrat sem lahko samo zadovljna,da me ne dajejo slabosti.

Punce, pazite svoje pikice, zdravo se prehranjujte in velikoooooo počivajte

LP Nattka




lina24 -> APRILKE (2.9.2005 11:57:47)

jao aprilčice. a ste vesele? jst tud. sem konc 5. tedna. nč nism nosečniška. mogoče se mal bl slinim pa joškice bolijo. nč slabo, nobenga špikanja. pa vidla sem črno pikico na UZ. komi čakam naslednič čez dva tedna. no ja, me pa spremlja strah. splav pred 6. meseci. poskušam odmislit in met lepe misli ob novi nosečnosti. pozdravčem vsem.




Natalija1 -> APRILKE (2.9.2005 12:32:01)

Ojla ! Še ena aprilka se vam pridružuje Danes je zame še prav poseben dan ...čez dobri dve uri imam namreč prvi pregled pri G in komaj čakam da vidim mojo pikico. Mojega dragega edino malo skrbi da ne bosta kar dve pikici ker smo pri nas bolj dvojčke delajo v družini. Drugače je pa to moja prva nosečnost in razen bolečih prsi in slabosti nisem imela prav posebnih težav. No seveda občasno špikanje tam doli ampak nič hujšega. No včeraj sem se pa prav vstašla. Sva bila z mojim zvečer zunaj pred hišo ..sva se s kolegom pogovarjala ko mi je kar naenkrat postalo zeloooo slabo. No sva odšla notri v hišo ko se mi je na stopnicah začelo zeloo vtreti v glavi nato pa se mi je stemnilo pred očmi pa tudi slišala nisem nič. Ko me je moj videl je rekel da se je prav fejst prestrašil ker sem menda bila bleda kot stena ... No bom danes vprašala G če je to normalno ...no saj ko sem se ulegla in popila malo soka ter pojedla žemljico mi je bilo bolje ...ampak vstašila sem se pa tako da še celo noč nisem mogla normalno spati. Saj najbrž to ni nič hudega ampak vseeno komaj čakam da vidim G in jo vprašam ...da se pomirim.
No drugače pa vsem nosečkam in vašim pikicam želim lep dan




lina24 -> APRILKE (2.9.2005 12:38:21)

evo Natalija, sem prej pozabila napisat, da mam ful vrtoglavice. je rekla, da je to neki čist normalnega in ko čutim, da se mi pričenja vrteti naj spijem vsaj 3 deci vode. čim več je potrebno piti in normalno jesti.




Katjusa -> APRILKE (2.9.2005 13:04:38)

Punce, zdravo!

Tud moje pocutje je cist OK! Sploh ne vem da sem noseca ce me na to nebi moj spominjal..... NO sej ni tak hudo sam znakov pa res nimam nic razn to da nonstop spim.... Danes sem dopolnila 7 tednov pregled imam v sredo in komi cakam da vidim ce je z malo pikico vse vredu. Prav tako kot vas tud mene obdajajo strahovi ker na forumih pac vsesorte preberes tud zalostne zgodbe.... Treba je mislt pozitivno tak al tak ne moremo nic pomagat ce kej ni tak k bi mi radi....
Ta nova oblika foruma mi sploh ni vsec upam da se ga bom navadla al pa bom mal manj na teh straneh ker so mi res zelo antipaticne Mogoce pa niti nebi blo slabo se mal prepustit toku in uzivat nosecnost brez da razmisljas da je tud pr teb kej narobe kar si prebrala v postu od ene izmed clanic?
V glavnem punce uzivajte cartajte svoje busije bodite optimisticne in vesele pa bo vse OK! za vsako ena k ste take zlate punce!

LP Katja




eya -> APRILKE (2.9.2005 15:03:56)

Ojla!
Jaz sem bila na prvem UZ v ponedeljek in je bilo vse ok, občutki (ko slišiš srček) pa ful dobri . Sicer nimam nobenih težav, slabo mi je bilo parkrat, a bolj malo. No, pa malo več spim, ker sem skoz utrujena.
No, danes zjutraj pa problem. Zjutraj sem na hlačkah opazila majhen rjav madež, po lulanju pa še na papirju rdeč madež. Takoj sem šla na pregled, a me je ginekologinja potolažila, nič ni hujšega, verjetno mi je samo kakšna manjša žilica počila. Tudi UZ je bil ok. Verjetno sem res preveliko paniko zagnala, ampak saj so mi rekli, da naj se ob krvavitvi vrnem. No, po pregledu pa sem imela še par krčev, ki pa so tudi minili. Upam, da zdaj ne bo več kakšnih težav.
Pa lepo se imejte!




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>