Aparat za vakumiranje oz varjenje (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Poka -> Aparat za vakumiranje oz varjenje (14.2.2012 8:05:07)

Imela bi aparat za varjenje vrečk. Imela ga je stara mama, pa je žal izginil nekam...

V glavnem, na trgu je polno teh aparatov za vakumiranje in so eni tudi precej dragi - jaz ga pa v bistvu rabim samo za varjenje vrečk in to onih čisto navadnih. A se to da ali je mogoče prevroč za navadne vrečke? Obstaja kak aparat, ki samo vari?

Ok pa če že kupim kombinacijo - potem upam, da bo tudi funkcija vakumiranja delala OK, za kar pa rabiš posebej vrečke - a je kaka razlika med aparatom za 50 eur in tistim za 150?




melanija -> RE: Aparat za vakumiranje oz varjenje (14.2.2012 8:20:39)

Zelo velika je razlika v ceni in delovanju. TAšča ga ima od Zepterja - čista beda, tako počasi vakumira da se zveličaš zraven, pa je bil ful drag. Teta ga ima enega iz Mercator tehnike dala 200 Eur pa dela kot ura.Tudi zelo hitro.

Mislim pa da ti aparati niso za varjenje navadnih vrečk, ampak za te v katere vakumiraš. 




Luns -> RE: Aparat za vakumiranje oz varjenje (14.2.2012 11:07:33)

Ogromna razlika, mi mamo oba. Za dragega vakumskega rabiš posebne vrečke in zapakira res super. Te pocen variante pa brez vakuma skor ne dobiš, sem iskala ker ta vakum ni popolnoma nič uporaben, tko da sem na koncu kupla nekega najcenejšega vakuma ne uporabljam na njem samo za vrečke varit. to je pa vsak dober. Če rabiš za vakumirat kupi konkretnega, samo za varit je pa vsak dober.




Poka -> RE: Aparat za vakumiranje oz varjenje (14.2.2012 17:52:42)

OK, se pravi koikor razumem, sam za varit so lahko potem navadne vrečke. V bistvu edino kar upam je to, da je tako vroč, da jih ne pretopi preveč [sm=smiley36.gif]







Luns -> RE: Aparat za vakumiranje oz varjenje (15.2.2012 7:05:51)

A ti misliš na dragem varit navadne vrečke brez vakuma, mislim da to ne bo šlo. Za ta aparat so full bolj debele vrečke.




Poka -> RE: Aparat za vakumiranje oz varjenje (15.2.2012 20:01:16)

Ne pol bi si verjetno kupila cenejšega, ker ga bolj rabim za varit.




roladica -> RE: Aparat za vakumiranje oz varjenje (16.2.2012 10:45:01)

Ne na vakuumskem ne moreš varit navadnih vrečk. Naredi tak nekaj mm širok šiv in ti navadno vrečko pretopi. Sem probala za hec, pa se ne da. Pa si kupi kakšnega rabljenega, verjetno se jih polno dobi, ker novega ne vem če še dobiš.




Luns -> RE: Aparat za vakumiranje oz varjenje (16.2.2012 13:39:54)

Navadni novi se dobijo, sicer imajo večino vsi še kao vakum zraven tistga pač ne uporabljaš.




Stran: [1]