spiralni zlom golenice pri 1,5 letnem otroku (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


tmms -> spiralni zlom golenice pri 1,5 letnem otroku (17.2.2012 16:19:01)

Vceraj si je moj 1 in pol letni otrok zlomil golenico pri padcu, bila sem kar sokirana.
Mislila sem da je samo zvin. Ali ima kdo izkusnje s tem, kako poteka rehabilitacija.
Do sedaj ni bil sekunde pri miru in ze sedaj se bojim kako bo spet hodil, ker je tako
majhnemu otroku tezko kaj dopovedat.




vicki -> RE: spiralni zlom golenice pri 1,5 letnem otroku (18.2.2012 10:04:18)

naša punca je imela 3 tedne gips brez pete, nato pa še 6 tednov gips s peto. Če bo imel gips brez pete, bo kar težko, potem se bo pa čisto lepo navadil hodit tudi z gipsom. Pri nas je bil problem tudi potem, ko je dala gips dol in ni mogla še 2 meseca hodit brez bergel.




jullie -> RE: spiralni zlom golenice pri 1,5 letnem otroku (18.2.2012 16:21:54)

hčerka je imela lani avgusta zlom golenice..stara je bila slabi dve leti..5 tednov je imela gips s peto in brez bergel..prvi dan ni hodila nič, drugi dan je že malo šla..potem pa je že postala profesionalka..je tekla, skakala, še po toboganu se je z gipsom spuščala..v vrtec je hodila normalno in vzgojiteljice niso mogle verjeti, ker je bila z gipsom spretnejša in hitrejša od ostalih otrok..res je presenetila na celi črti..ko ga je pa dala dol je pa 2-3 tedne šepala, da se je spet navadila normalno hodit..
..rehabilitacije pa ni imela nobene..




Stran: [1]