Očetovski dopust v Avstriji (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Veron -> Očetovski dopust v Avstriji (20.2.2012 14:56:41)

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo ve, kako je z očetovskim dopustom v Avstriji? Mož je tam zaposlen, pa me zanima, če ga lahko zahteva. So v AT še kakšne ugodnosti ob rojstvu otroka?
Najlepša hvala




liliana -> RE: Očetovski dopust v Avstriji (22.2.2012 15:57:34)

Zdi se mi, da je v Avstriji plačan očetovskih dopust opredeljen v kolektivnih pogodbah dejavnost in je od pogodbe do pogobe različen......




Veron -> RE: Očetovski dopust v Avstriji (28.2.2012 9:00:45)

Moj mož dela kot šofer, ampak nikjer nisem zasledila, da bi v kolektivni pogodbi pisalo kaj o očetovskem dopustu. Prosim za več mnenj.

Najlepša hvala




liliana -> RE: Očetovski dopust v Avstriji (28.2.2012 10:00:09)

Če v njegovi kolektivni pogodbi ne piše nič o očetovskem dopustu, potem ga ni.....

ker očetovskega dopusta v taki obliki, kot je pri nas v Avstriji ni.....da bi država določila očetu pravico, da mu pripada 15 dni očetovskega dopusta......


Paternity leave (responsibility of Federal Ministry of Economy, Family and Youth)
There is no statutory entitlement to Paternity leave, though collective agreements may provide
a few days off for fathers immediately after the birth of a child, during which time fathers receive full earnings replacement.

http://www.leavenetwork.org/fileadmin/Leavenetwork/Country_notes/Austria.published.oct_2010.pdf





Veron -> RE: Očetovski dopust v Avstriji (28.2.2012 11:24:41)

Najlepša hvala!




Stran: [1]